megajalec

Čo bolo na vtedajšiu dobu kontroverzné, sa dnes stratilo, čo bolo vtedy normálne, je dnes škandál (bobor:)). Priznám sa, že príbeh mi príliš veľa nehovoril, až potom som si uvedomil, že to bolo vykreslenie charakterov dvoch odlišných ľudí, ktorí chcú obaja to isté (a predsa iné). Spracovanie ma však nudilo, prestrelená stopáž, linka s režisérom totálne mimo a zbytočná. Páčila sa mi kamera a Schneider so svojou postavou (až na toho bobra samozrejme:)). Tá škandalózna nahota mi nevadila, bola taká nenásilná. Rovnako aj erotika (až na maslo samozrejme). ()

yatan

Aj napriek explicitnymi scenam tento film nie je o sexe. Je o vnutornych pochodoch temnej stranky asi kazdeho z nas, a objavovani najintimnejsich pudov a fantazii nie len s opacnym pohlavim, ale diametralne odlisnej generacie. Bertolucci tu odhaluje cast seba, a silnej potreby posunut intimny zivot na do inej roviny a tym padom aj vseobecne film ako taky. Najzaujimavejsie vo filme mi prisiel stret dvoch kultur - tej umeleckej, neustale sa snazivej provokujucej taliansko-francuzskej sceny (Bertolluci, Schneider), ktora tu priam poeticky hrani s hnilo vyspelou - americkou, v podobe Marlona Branda. Jeho vply a miera improvizacie v tomto filme ma svoj otlak tak intenzivny, ze sa podarilo chcene/nechcene urobit milnik vo svetovej kinematografie. Saxik a Storaro len umocnuju tento masterpiece. ()

Sakulnikov

Dlouho, velmi dlouho jsem uvažoval, co k tomu napsat. Nakonec si vystačím s odkazem na komentář s Casablancy a zbytek si nechám pro sebe. Teda až na pár poznámek - o pornografii nemůže být řeč, film je o bolesti, nikoliv o přemíře slasti a potěšení. Z druhé strany je také cestou k nalezení sebe sama, i když spíše skrze jeho negativní definici - vymezení vlastních hranic. ()

Víteček

Děsný film u kterého jsem se nemohl dočkat konce. V podstatě se tam nic neděje, jen se to neděje nejobscéněji, jak jen to jde. Brandova postava je děsná, ani se nedivím, že od něho žena "odešla" a osobně si myslím, že ani jako svůdný seladon zrovna nepůsobil, spíš jako nuzák. Zlatý Jean-Pierre Léaud. To že je to celé pitomé a podivné si nedokáži omluvit jen tím, že to má být artové, to není univerzální výmluva na blbost. Navíc, když si člověk přečte, že je to v podstatě onanistická fantazie režiséra a jak se během natáčení přistupovalo k Brandovi a jak k Marii Schneide a jaké si z toho odnesla zážitky, tak nemohu než být ještě víc odpuzován. 20 % za... hm ani nevím zač. Asi že natočené to bylo relativně dobře. ()

jopal

Nebochybujem, ze na svoju dobu bomba. Avsak ja som to videl az teraz, takze ma nicim neprekvapil, nezaujal, ba naopak, rozculil ma priblbly, nezmysleny a nerealisticky koniec...Ba jednu vec som si predsa len odniesol. Ze aj zeny s nevyholenym a nepichajucim prirodzenim su sexi... ()

Anetulicek

Pravda je, že od tohto filmu som očakávala niečo viac... Mal to byť najkontroverznejší film tej doby... a možno to tak aj bolo, ale doba sa zmenila a dnes si nájdete viac explicitných dielok, ako je Posledné tango v Paríži. Každopádne boli tam niektoré chvíle, kedy som už chcela, aby to skončilo... Nakoniec som to v zdraví dopozerala. Marlon Brando to zvládol celkom obstojne, Maria Schneider za ním nezaostávala. Byt kde sa odohrávali stretnutia, mal svoje pochmúrne čaro.... ale príbeh, ak sa to dá nazývať príbehom nejako obzvlášť nezaujal...tak za 3 * ()

zigy

Film, který překvapuje sexuální otevřeností a nudí svou nepřirozeností a divnou strojeností....živočišnost a myšlenky o lásce a smrti.....celkově však dost divné.... ()

r007

Už vím, že Bertolucci nebude nikdy patřit mezi mé oblíbené režiséry. Příběh se mi líbil, způsob vyprávění nikoli. A to nebylo určitě způsobeno rádoby erotickými scénami, které v dnešní době vyznívají spíš směšně. Trošku mi to připomínalo Bergmana tou rozvleklostí a zvláštností hlavních postav. A ten taky nepatří mezi moje oblíbence. Takže stačilo jednou a dost . ()

F2003F

Brando akoby nie celkom stotožnený s postavou a pritom snažiac sa byť do nej nasilu prevtelený. Bertolucci, ako inak, divákovi až pod kožou zarytý svojou precíznosťou. ()

brasek

Posledné tango či v Paríži alebo v inom meste je snímok s prázdnym príbehom, nudný a sexuálne scény sú možno na 70. roky odvážne, ale nemám pocit že by to bolo niečo extra čo by malo ohúriť svet. ()

DenisR

"Co to tu děláte?" "Přišli jsme se vysrat." "Hnusní špinavý parchanti! Zmetkové! Běžte si srát domů!" ()

Easykill

Marlon Brando, neznámá s bobrem a "máslo". Ok, nevidím v tom nic šíleného a pornografického, ale ve své době to muselo určitě pozdvihnout masy. Za mě mohlo být "máslových" scén klidně víc. ()

Dr.dogous

Typický Bertoluči, dialogy nic moc, pomalý spád děje, neděje, o to lepší pastva pro oči. Kontroverzní? Dnes už ne. Zůstala jen ta podívaná. Krize středního věku, stárnoucí muž, zahoří láskou, bylo to silnější nežli on a o 15 let mladší. Závěrečné drama, je skvělou tečkou za celým filmem. 72% ()

ragtime

Ukňučané, zdĺhavé a otravné. A vôbec nie sexy. Týmto som si odškrtol "povinný" film a vôbec ma to netešilo. ()