Saur.us

Marlon Brando je na dně, tak se rozhodne, že to ze sebe vyšuká. A pěkně kontroverzně. A pak jinak jen konverzuje a konverzuje a já usínám a usínám a pořád nemůžu Bertoluccimu přijít na chuť. ()

Gastovski odpad!

Že si tam navzájem strkaj prsty do prdele, to bych ještě pochopil. Ale už nepochopim, proč se VŠICHNI ve filmu chovají jako největší idioti. Jestli se film snaží pokládat nějaké závažné otázky, je na chytrých a vnímavých lidech, jak se s tím poperou a co si z toho vyklovou za genialitu. Já jsem asi nebyl vnímavý či dostatečně filmově na výši a říkám: je to chujárna, která se tváří jako geniální umělecké dílo, což vskutku není . Nikdy bych nevěřil, že budu hodnotit film s Marlonem Brandem jako odpad! Vřele děkuji, Bernarde! ()

Kaja.Kolarova

No, možná ještě nejsem ve stadiu, kdy tohle ocením... Postava Jeanne mi přišla taková nějaká naivní, nesympatická, ujetá... A chlápek sice zažil bolest, která ho poznamenala, ale takhle? nene, takovej musel bejt vždycky... Celý děj je jako pomatení mysli, nepřirozený a nesrozumitelný. Takže tři hvězdičky za originalitu a ten konec. ()

jenjan

„Nevím, jak vám mám říkat?“__ „Já nemám jméno!“__ „Chcete znát moje jméno?“__ „Ne, ne, nechci! Nechci znát tvoje jméno! Ty nemáš jméno a já taky ne! Žádná jména!“__ „Vy jste blázen!“__ „Možná že jsem, ale nechci o Tobě nic vědět! Nechci o tobě vědět, kde bydlíš, ani odkud pocházíš. Nechci vědět nic!“__ „Vy mne děsíte!“__“NIC!“ Film o všem co je v životě podstatné, totiž nic, kde člověk překročí hranici otěží nejpevnějších – vlastní individuality a alespoň na chvíli se nadechne v tom nezměrném a očistném nic. ()

BOURQUE

Vulgárne, poistky vybíjajúce scény a dialógy a jeden z ďalších tvári M. Branda ktorému skvele asistuje M. Schneider. Vo vnútri toho celého však zmysluplný scenár nehľadajte! Film, ktorý sa stal „kultovým“ len vďaka scénam pre dospelých. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Evander odpad!

Poslední tango v Paříži je pravděpodobně dílem mentálně chorého člověka a po delší době opět jedním z těch, které nedokážu zhlédnout do konce. Nevzpomínám si, kdy naposled jsem viděl takovou smysl postrádající slátaninu. ()

frbulka

Nedovoluji si rozsáhle soudit dílo, které natočil tak věhlasný režisér a které mělo ve své době (a stále určitě má) punc kvality, i přes jistou kontroverzi, která je s tímto snímkem spojená. Bohužel jsem jeho poselství či myšlence absolutně neporozuměla, jako bych právě dočetla nepochopitelný román z období existencionalismu. Když k tomu připočtu pro mě převážně nechutné scény sexu a nelogický konec, nemohu hodnotit lépe než 40%. ()

truby

Podzimní, úzkostlivě melancholické, umělecké dílo. Chtělo by se mi říci hezké, krásné, ale vzhledem k tomu jak je film v některých situacích drsný a naprosto bezprostřední, se mi příčí použít takových slov, ale takový nějaký je. ()

Rockerman

Ve svém čase skandální film,pro své odvážné erotické scény.Dnes vyznívá spíše jako psychologické drama,okořeněné pohledy na krásné tělo Marie Schneider.Film je to kvalitní,ale není určen pro nějaké časté opakování.Viděl jsem ho podruhé a myslím,že to už stačí. ()

Gabretta

Lehce... chvílemi i trochu víc dekadentní. Na jedné straně plné vizuálně úchvatných scén a záběrů. Na druhé straně ale také plné nechutných a odpudivých scén. Plné citů, plné vášně, plné tělesnosti. Plné krásné hudby. Tango je obřad. Na scénu nastupuje další taneční pár... A já vlastně ani nevím, kdo to byl. Nekonvenční podívaná, která uvízne v paměti. Dostalo mě to! ()

jda23

Herecký a zmyslový úžas. Kolotoč myšlienok,rýche strihy času. Dalsie divadlo pred kamerou a dalsia vzacnost od Brandoa, ktorého schopnosti uz neboli odrazom herectva, ale života ako človeka-sofistikovaneho experimentatora a potrvrdzovača právd. Tazky pucik pre sucasneho divaka. bez mála fajf. ()

Arequipa

Herecký koncert výborně nadabovaného Marlona Branda, z kterého sálá bolest a frustrace na straně jedné a touha po úniku z reality na straně druhé. Jeho muž beze jména mi rozhodně není sympatický, ale přitom ho v jistém směru chápu a rozumím mu. Není divu, že film vzbuzuje rozporuplné reakce ať už pro velmi odhalenou Marii Schneider či třeba anální rétoriku. Přitom je to jen odvážná výpověď o bolavé lidské duši, vztahu dvou nekonformních lidí, kteří jsou k sobě přitahování právě tím, že dělají oba něco jinak. Není to složitý film a kdo se nenechá odradit sem tam nějakou tou perverzí, čeká na něj mimořádný zážitek. ()

vincchuppo

Další film o ničem a přitom o všem. Musím říct, že jsem se ani jednu minutu z celých 129 minut filmu nestihl nudit. Napínavé a přitom klidné. Nepochopitelné, přitom jasné jak facka. Skvělý závěr: "Neznám jeho jméno... Nevím kdo to je... Neznám jeho jméno..." ()

bono22vox

Pornografie s nárokem na umění... Film je primo drastickou ukázkou brutálního amor fou. Sexuální praktiky, které Paul dívce vnucuje jsou ponižující, mnohdy perverzní, ale Jeanne si nechá vše líbit. Skvělý Marlon Brando v předchůdci, už ted si myslím, trapnych Odstínů šedi... ()

Bounded

Od Bertolucciho jsem nic jiného neviděl, tak jsem čekal rádoby intelektuální prasárnu, kde si bude režisér něco léčit, a která z titulu dneška už moc kontroverzní nebude a nic jiného nenabídne. Brandův výkon byl ale výborný a zároveň subtilní a celé to má správně těžkou atmosféru, která rozhodně není pařížská (to ovšem beru jako klad). Kamera byla poetická a celková barevnost i nedrhnoucí scénář mě nakonec milé překvapily. Závěrečné tango zcela věrně ilustruje to, proč tomuto filmu právem přísluší nálepka romantické drama, a že zároveň má co nabídnout i mladším divákům. ()

hekla

Velmi odvážný, rozporuplný, zvláštní, hluboký film na zamyšlení o lásce, vztahu, sexu a lidech vůbec. Na svou dobu asi hodně netradiční a průkopový. Velmi zajímavě a "chytře" natočeno (zrcadla, stíny), chvílemi až umělecky a krásně hudebně podkresleno. Hlavní pozornost tu mají výborné herecké výkony, především Marlon Brando - naprosto věrohodný, podmanivý, ztrápený, blízký a děsivý zároveň. Jen kdyby některé scény nebyly tak kontroverzní, myslím, že to ani vlastně nebylo nutné, pak by to bylo za jasných 5*. ()

Rattlehead

Tenhle film se tak moc snaží být nonkonformní a šokující, až je spíše trapný a místy i úchylný. Kladem ovšem zůstává dobrá režie, některé krásné záběry kamery a hezounká Maria Schneiderová (její nahota je celkem rajcovní a evokuje pozdější režisérovo dílo "Snílci", které mám moc rád). ()