Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

dANo

Mne sa táto filmová verzia Robina Hooda až tak nepáčila... aj keď je pravda, že som ovplyvnený hlavne nesympatiou voči Kevinovi Costnerovi. Na druhej strane je pravda, že vo filme sa objavuje množstvo známych (a sympatickejších:) hercov, čo by mohlo tento argument kompenzovať, ale potom je tu ešte jeden desivý faktor a to pesnička od Bryana Adamsa "Everything I do...", ktorá je tak príšerná, že nemôžem ináč, ako dať maximálne tie 3*. :o)) ()

Natabar

Já nevím - Costner mi prostě do role Robina Hooda nesedí (producenti jen potřebovali do hlavní role hvězdu, která by táhla fanynky do kin) a ten Sherwood (!!!) - to už je hustší kdejaký městský lesopark. Asi se líbilo, že budou snímky hezky prosvětlené, ale v tomhle parčíku by nebylo zapotřebí moc velké námahy nalézt ukrývajícího se krále zbojníků. Resp. - úkryt a tenhle rádoby les jsou prostě dvě protikladná slova. Tak jako tak - pro mě je tento film jako celek krokem vedle. ()

nevermore

Osobně bych zařadil tento film do 200 nejlepších filmů. Začátek v Jeruzalémě se mi moc líbil, stejně jako příjezd Richarda Lví Srdce na konci. Ani chvíli jsem se nenudil. Geniální, Kevin Costner mě tak jako Robin Hood už nikde jinde tolik neoslovil, stejně tak Freeman. Klasickej záporák Rickman je nezastupitelnej, narozdíl od Mariany. Jasných 95 % Ať žije středověk! ()

sskrblik

Costnerovi chtě nechtě role padne jakou ušitá. Film má klasickou zápletku, je napínavý a myslím, že na 4 hvězdičky rozhodně má. Je to klasika. ()

JohnSmith

Pokud srovnám tento film s novou adaptací/verzí od Scotta, tak jednoznačně vítězí Scott. Tenhle film je mnohem méně zajímavý, braný spíš jako pohádka pro dospělé. Je to jak dva muži dokázali za krátký čas vycvičit bandu sedláků v bojovníky. To na mě bylo trošku moc. Costner je standartně sympatický, Slater naprosto nevýrazný, Mastrantoniovou jsem nikdy rád neměl, ale největší zklamání byla dvojice padouchů Rickman a Wincott. Tak strašné přehrávání jsem u nich snad ještě neviděl. Jediný Morgan Freeman v roli Maura je naprosto perfektní a je jen škoda, že jen přicmrndává Costnerovi. ()

Všivák

Klasické zpracování. Spousta mrtvejch, aby to na konci skončilo dojemnou veselkou. Spousta nelogičností a šťastných náhod. Ve středověké anglii samozřejmě nesměl chybět černoch a Mariana se svou módní trvalou. Ale kdo hledá a rozčiluje se nad hnidama, ať se nedívá na Hollywood. Tohle dílo je jím prošpikovaný. Film mého dětstvý.. ()

Pump

Podle mého nejlepší Robin Hood je od Ridleyho Scotta z roku 2010. Musím to napsat, protože proti tomuto Robinu Hoodovi s kevinem Costnerem, je Ridleyho Hood dospělá zábava a ne film pro děti. ()

VanTom

Hollywood "překroutil" pověst o britském zbojníkovi do nevážného, téměř komediálního (v případě záporáka až přímo groteskně ďábelského - "Už žádné zbytky malomocným a sirotkům. Už žádné rychlé popravy. A zrušit Vánoce!" (fakt skvělý Rickman :-))) romantického dobrodružného velkofilmu. Který mu tedy vyšel nad očekávání zábavně a sympaticky, i když ty 2,5 hodiny rozšířeného sestřihu byly jednoznačně příliš. ()

lykan9

Ač bych mohl donekonečna psát o kladech Krále zbojníků, tak vše vynechám a napíšu jen Alan Rickman. Tento pro mě pan mistr herec ztvárnil postavu šerifa takovým způsobem, že zastínil všechny vynikající výkony ostatních herců. I když ztvárnil slizkost člověka, tak docílil toho, že člověk šerifovi místy i fandí. Jinak, co se týče i ostatních aspektů filmu, tak jde o skvělé dílo, které se dá v současnosti brát až za kultovní. Kevin Costner ve své nejlepší kondici společně s ostatními podávají skvělé výkony a film ani chvíli nenudí. Víc člověk nemůže po dobrodružném, historickém filmu ani chtít. ()

ganz

V době kdy se zuby nehty bráníme rasismu, musí být i v robinu hoodovi černoch(=. Další pěkná ukázka toho, jak by to mohlo být, kdyby lidé ve středověku znali hollywood. ()

PollyJean

už v těch dávných dobách, kdy jsem film viděla poprvé, se mi jednoznačně a nejvíce líbil prohnaný šerif z Nottinghamu...jinak je to celkem standadní holywood ()

klima777

Nejsympatičtější zbojník na světě. Je tu pro každého (kromě šerifa a jeho nohsledů, samozřejmě). Máme ho rádi a všechny ty nesmysly mu odpustíme. Robin Hood: Král zbojníků je dokonalý produkt, takový semišový film na víkend. ()

Ravi

Je to romanticko - dobrodružná splácanina, která si vede dobře jako pohádka pro všechny generace. Film je spíše takovým hrdinským eposem nové generace, než výpovědí o době, či postavách. Z výše uvedených důvodů soudím, že autorům se povedl záměr na celé čáře a o filmových kvalitách a hudbě ani nemluvě. Vždycky se na to rád kouknu. 90% = 5-/5 ()

Kosmik 1

V dětství jsem tenhle film měl hodně rád, natočený na videokazetě. Po delší době jsem se na něj opět kouknul a stále se mi jeví jako jedno z těch lepších zpracování legendy Robina Hooda. Z nostalgie 85% ()

KarKulA

Při pohledu na tudle středověkou taškařici nikdy nevím jestli se smát nebo plakat ................. proboha proč !!!! Teď se jenom marně snažím rozpomenout, za co jsem tomu tu 1* dala - že by za ty strašně humorný dialogy a pašáka Kevina? ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman