Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Klajnik

Viděl jsem to v dětství a v paměti mi to nijak zvlášť neutkvělo. Dal jsem tedy ve svých 24 letech rewatch a první hoďka relativně bavila, ale ta další hodina a půl už nudila (viděl jsem Director's Cut). Příběh je velmi naivní, takže mi postavy i jejich cíle začaly být volné. Ta naivita tkví konkrétně v tom, že ke klíčovým bodům příběhu se dochází skrze náhody či neschopnost postav, spíše než kvůli tomu, že jedna postava předčí druhou svou důmyslností. Je však fajn, že se film odehrává ve skutečných/věrohodných kulisách (víme, jak to o 30 let později občas vypadá), ale je fakt, že tehdy neměli tvůrci moc na výběr. Formálně je to ale na můj vkus příliš schématické/průměrné. Viděl jsem podstatně starší filmy, které dokázaly z prostředí a kamery vyextrahovat podstatně silnější atmosféru. Klíč k divákovi však tkví primárně ve scénáři a mě takovéhle neškodné pohádky prostě netankují. Přesto bych byl velmi překvapen, kdyby existovala jiná filmová adaptace, která tuhle trumfne. Někdy ještě zkusím tu Scottovu s Crowem, ()

grerar

Ne, ne Ne. Dobře, film byl už jen díky hereckému obsazení zajímavý. Jenže Co zmůže sebelepší herec, když je scénář TAK blbej? No co už, prostě herci 6*, scénář ODPAD, ať dělám co dělám na víc než 3* to není. P.S.: doporučuji přečíst si knihu Alexandra Dumase - ale v dnešní době už by to šlo natočit, no ni? ()

77Ivana

Jedno z nejlepších zpracování o Robinu Hoodovi. Nádherná hudba. Za povšimnutí určitě stojí skvělé ztvárnění Šerifa z Nottinghamu Alanem Rickmanem, jeho šerif je fakt perfektní magor. ()

MadMike

Tak toto je film mého mládí vždy, když jsem přišel k babičce na návštěvu, tak jsem si ho pustil v té době ho měla nahraný ještě na VHSku.Samozřejmě, že když ho dávají jednou za čas v televizi, tak se na něj podívám a nostalgicky zavzpomínám.Prostě skvělý film s trefným obsazením. ()

Eva_Krejcova

Sean Connery jako Richard Lví srdce je prostě nádhera. A písníčka Everything I Do I Do it for You je nádherná a v podání Bryana Adamse tak to nemá chybu A Kevin Costner jako Robin byl přesvědčívý a Morgen Freeman jako Saracenský válečník Azeem prostě nemá chybu i mnich Tac je fajn. Dobrý je i mizera šerif z Nottinghamu a jeho hláška "Žádné zbytky malomocným a zruš Vánoce"!! ()

Vilg

"Vydloubnu mu srdce lžící." "Proč lžící, bratranče? Proč ne mečem nebo-" "Lžíce je tupá, ty posero, víc to s ní bolí!" ()

Eragon93

Pro mě je tahle klasika nejhoodovštějším Robinem Hoodem, kterou jsem měl zatím možnost vidět. Ten novější S Russelem Crowem se na věc dívá trochu z jiné stránky, je originální a tak dále... ale Kevin s Bryanem vedou na plný čáře. ()

sirien

Když filmový Robin Hood, tak samozřejmě tenhle. Nejlepší zpracování, co jsem viděl. Co na tomhle filmu asi oceňuju nejvíc je jemný mix vážnosti a humoru, střídání odlehčených a dramatických scén i chování postav v tomto duchu. Potěšil mě i relativně hluboký příběh, který obsahuje víc, než jen základní plochou linii a dostává se v něm i na pár osobních dramat jednotlivých postav. Jo, a taky to je snad jedinej film, v němž Američani narvali "poviného negra" do příběhu, kde nemá co dělat, způsobem, který nejenže vůbec neruší, ale dokonce dává smysl! (A Mogram Freeman ho samozřejmě odehrál na jedničku) ()

vito_corle

Robin Hood: Král zbojníků. Můj oblíbený zbojnický film. Legendu o Robinu Hoodovi mám rád a tak mě tenhle film bavil. Kevin Costner jako Hood byl fantastický, byl akční, odvážný a anglický i bez zelených punčoch a s kloboučkem s pérem. Morgan Freeman jako maurský bojovník Azim a společník Hooda byl taky slušný. Žádný obyčejný sluha, co si chce odpracovat dluh. Mnich Tuck byl veselá kopa, věčně nalitý, ale v závěru hrdina. Teď ale vrchol- Alan Rickman jako šerif z Nottingjamu byl úžasný záporák. Dělal skvělé ksichty, šermoval, znásilňoval. Nikdo by to lépe nesehrál. Sherwoodský les jako stvořený ke skrývačkám , v domě na stromě bych hned pobyl. A útok Keltů kterých se lekne i opráskaný bojovník, je moje oblíbená scéna. 5 hvězd !! ()

Elin

Kevina Costnera nemusím, legendu o Robinu Hoodovi ale ano. Po počátečních rozpacích jsem film skoukl do konce - a dobře jsem udělal. ()

Lars

Nejlepší zpracování o Robinu Hoodovi. Především volba dobrých herců, zejména Alana Rickmana, z tohoto kousku udělala jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ,,Mnichu, s mečem v hrdle si už nikdy nezazpíváš!" ()

wictoria

doporučuji si to pustit hned před nebo po Bláznivém dobrodružství Robina Hooda, člověk si všimne spousty věcí, které předtím přehlédl :-) ()

Vakomlok

Kevin Costner ještě v plné formě. Skvělý film o legendárním zbojníkovi z prostředí Sherwoodských lesů s patřičně slizkým a zákeřným Alanem Rickmanen v roli záporáka. ()

Raziel_cz

Pro mě osobně tak trošičku kult. Inteligentní (i když svým způsobem trochu přihlouplé), vtipné, dobrodružné. Jeden z nejlepších Costnerových filmů. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman