Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

klúčik

V prvom rade dobré spojenie Costener + Freeman. V druhom rade výborná hudba!! V treťom rade fantastický A. Rickman. Dobré, dobré 80%. ()

hudryhudry

Robin Hood - bohatým bere, chudým dává (nepleťte si s propagandistickými hesly KSČ). Ano, tak přesně tento legendární zbojník v mysliveckém převleku se nám převtělil do charismatického Kevina Costnera v otrhaném hávu. Morgan Freeman mu hraje zdatně tmavého parťáka alá Alibaba. Hlavní záporák Alan Rickman také příjemně překvapuje. Ale co by to bylo za Sherwoodskou pohádku bez sličné (ovšem v tomto filmu spíše nepěkné) urocené dámy, která se do robina zamiluje? Ano, je to přesně Robin Hood, jak má být... Scénářově dobře napsaný, výborně natočený, tu a tam na vás z kulis sice dýchne nízký rozpočet, to však nic nemění na tom že tenhle Robin je prozatím mezi všemi svými novodobými bratry ten nejpovedenější... ()

rozbris

Film z obdoví, kdy křižácké války a boj o moc v Anglii byly na denním pořádku. Robin Hood (Kevin Costner) s jeho přítelem Azeemem (Morgan Freeman) se vrací z Jeruzaléma do Anglie, kde najdou jen bezpráví a nepořádek, začnou bojovat, bohatým brát a chudým dávat. Velmi dobré zpracování této legendární postavy s pěkným koncem:-) ()

Han22

Překrásný film... velkolepé dobrodružství a nejlepší film o Robinu Hoodovi, včetně různých seriálů a jiných filmů. Costner, Rickman, Freeman, Connery, Slater podávají skvělé výkony, skvěle hraje příroda, kamera i hudba. A hlavně nejhezčí písnička všech dob, kterou budu mít vždy na prvním místě - Everything I Do, I Do It For You... ()

Finskej

Jedna z mnoha filmových adaptací Robina Hooda, které lze obecně rozdělit na originálu věrnější a na původní legendou jen velice vzdáleně inspirované - toto je druhý případ. Je částečně koukatelná, ale nikoliv zásluhou průměrně okoukaně banálně hrdinného Costnera, anóbrž roztomile vzteklého šerifa v podání Alana Rickmana. Málokdy jsem viděl, aby se na roli lumpa někdo tak vyřádil, a Rickmanovi se to zkrátka povedlo. Kdyby kvůli ničemu (což spíš je tento případ), tak právě kvůli Rickmanovi se na film vůbec dá dívat. Vlastně by se to mělo jmenovat Šerif z Nottinghamu: Král mizerů a šerifa by mělo být víc a Robina míň. (A jeho sidekicka v podání M. Freemana, který je úplně stejně kýčovitý, taky.) (Míň.) P.S. Doporučuji anglické znění, je tam něco zábavného slovesného humoru, který mívá tendenci se v českém dabingu a titulcích ztrácet. ()

ElizabethBay

Pro mě snímek představuje asi nejuchopitelnější znázornění legendy o Robinu Hoodovi. Středověká atmosféra je myslím vykreslena velmi povedeně, postava Robina je vyváženě nesympatická (čemuž nahrává i ne zrovna můj oblíbenec Costner) a postava protivníka naprosto dokonalá (musím se vůbec zmiňovat o tom, že je šerif z Nottinghamu mou platonickou láskou už od raného dětství?). Líbí se mi hudba, líbí se mi výprava, líbí se mi příběh. Čert vem těžké umění a historickou správnost! ()

Kuny27

Freeman a Costner, to už je snad sama o sobě záruka filmu, který bude stát za to. Opravdu velmi dobře zpracovaný námět anglického příběhu. ()

Lexion69

Klasika. Costner a Freeman jsou parťáci jak má být ale to co tenhle film dělá nesmrtelným je Rickmanův šerif, ze zakulaceného spiklence vysochal lahodně úlisného krutovládce. Hláška "...a zrušte Vánoce!" je neskutečná, a nejenom ona. Vděk za lekci pokory je naprosto odzbrojující a stal nesmrtelnou součástí mé slovní zásoby. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne najlepšie spracovanie Robina Hooda. Nie síce reálne ako posledný Croweov počin, ale táto rozprávka ma jednoducho bavila omnoho viac... :) ()

Zagros

Jedno z nejlepších zpracování této legendy! Proč? Tvůrci dokázali namíchat ideální poměr mezi akcí, vtipem, dobrodružstvím a vyprávěním samotného příběhu. Celé to okořenili výborným výběrem herců do všech rolí a podmázli skvělou hudbou. Ano, je to sice taková neuvěřitelná pohádka, ale přesně tahle ji máme přece rádi. Na Robina Hooda v podání Kevina Costnera se vždy podívám znovu a rád. ()

Nassau

/+/English! English! Behold Azeem Edin Bashir Al Bakir! I'm not one of you, but I fight! I fight with Robin Hood! I fight against a tyrant who holds you under his boot! If you would be free men, then you must fight! Join us now, join Robin Hood! (8/10) ()

Theraphosa

Pokud existuje film,ve kterém se mi Kevin Costner opravdu líbil,mimo tance s vlky je to určitě Robin Hood.Sice prostředí,ve kterém se natáčelo mi příliž nesedí(především napadení lidojedy),ale jinak je to bezpochyby nadprůměr. ()

wosho

Hollywood v té nejpodařenější zábavné podobě. S klady i zápory co k němu patří. Film jenž dokáže zaujmout-pobavit snad skoro každého, kdo hledá jen relax u filmu. Co je na této verzi však neskutečně podařené je obsazení. Nemá chybu. ()

dopita

U nás asi nejznámější film o Robinu Hoodovi. Akce, romantika, krásný exteriéry, výborná hudba a kupodivu i spousta humoru. Hlavně Alan Rickman v roli šerifa z Nottinghamu jednoznačně exceluje („Už žádné zbytky malomocným a sirotkům, už žádné rychlé popravy, a zrušit vánoce!!!“). Prodloužená verze, která je k mání na dvd/blu-ray film mírně zpomaluje, ale zase zásadně rozplete vztahy záporných hrdinů. Celkově velice slušně odvedená zábava. ()

Rssa

Velkofilm jak má být, hlavně záporák byl vybrán parádně. Jeho démoničnost je mnohem přesvědčivější než Robin Hood zahraný Costnerem, ten se do role moc nehodí. Když připočteme legendární hudbu, lesy, rychlý spád a zábavnost, vyjde nám kvalitní film. 80 % ()

I.AM.NOT

Po novém Robinu Hoodovi si tohoto snímku ještě více vážím, nic nechybí, možná je něčeho příliš a něco příliš přehrané (bláznivá čarodějnice a opilý mnich) ale přesto jsem snímku věřil. Mezi hlavními hrdiny to vřelo (hádka o zlato ve skrýši) i výtečně jiskřilo. Perfektní lesní svět a malé pastičky a sympatický Malý John odlehčující scény. Skvělý boj se zvířaty ze severu, který obrátil děj, přesně jak bylo potřeba. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman