Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Alfréda

Hvězdné obsazení; tak hvězdné, že jsem ani nevěděla komu fandit víc, jestli křesťanovi Costnerovi, nebo charismatickému padouchovi Rickmanovi. ()

Juto

Film má skvelé akčné sekvencie dobre vystavané so štýlom a vitalitou. Romantika tu dobre funguje a film je veľmi zábavný. 9/10 ()

pakobylka

Robin Hood po hollywoodsku. Popravdě ... uběhla pěkná řádka let, nežli jsem na "Krále zbojníků" přestala pohlížet podezíravě a skrz prsty - a namísto toho jsem ho vzala za svého ... nežli jsem shledala, že celá jeho inovativní koncepce včetně účelově zvýrazňovaného patosu je pro mě nejen přijatelná, ale vlastně i vítaná. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Možná za to může pandemie koronaviru, která částečně proměnila mé filmové priority, když obrátila mou pozornost právě k těm pozitivně laděným příběhům, které jsou na hony vzdálené nepříliš veselé realitě. K příběhům, v nichž se snoubí dobrodružství a romantika, dobro a zlo jsou jasně definované a pravda a láska mají šanci ... dokonce i proti zjevné přesile. Zkrátka a dobře - opravuju hodnocení: Máš ode mě 3 + 1*, Robine z Locksley ... za kreativitu zápletky, za velkorysé zpracování i za nenápadné, lehounce humorné vsuvky, odkoukané ze života. ()

Seag

Kraasne spracovany pribeh Robina Hooda. Som rad ze tuto rolu dali Kevinovy, pretoze nikto by to takto nezvladol. Potesil ma hlavne stary dobry Alan Rickman, v ulohe zaporaka. Ale aj tak myslim ze vodny svet bol lepsi co sa tyka filmografie Kostnera. Ja davam 4* ()

BoXBe

Po letech už trochu ztrácí dech, ale prvoplán - tedy pobavit - stále plní dokonale. Je to hollywoodská, ale přesto více než snesitelná verze Robina Hooda a mě Morgan Freeman a Kevin Costner baví. Baví mě i ten souboj s tyčema, všechny ty letící šípy i ty rádoby silné a dnes notně naivní dialogy. Nicméně onen první zážitek z kina to už nepřebije a já mám tento film klukovsky dodnes rád a neslevím ani o chlup, byť by si možná dnes už pět hvězd nezasloužil. Ale je to mé subjektivní hodnocení a basta! :) ()

Šimpy

Film, u kterého vždycky ztvrdnu, když běží v televizi. Plný atmosféry, výkonů a především geniálních hlášek...především v podání Alana Rickmana. Nyní po mnoha letech jsem zjistil, že existuje rozšířená verze se scénami, které jsem nikdy neviděl, z nichž jedna je pro příběh šerifa z Nottinghamu více než zásadní. ()

campix

Devadesátková středověká taškařice, která už dnes působí spíše úsměvně. Dnes se již podobné filmy dělají tak nějak na vážno a tohle by už asi úplně neprošlo. Překvapí hvězdné obsazení a výkon Alana Rickmana. Mně osobně toto podání Robina Hooda úplně tolik nesedlo, ale devadesátky prostě baví. ()

mortak

Tehdy v kinech solidní date movie pro teenagery, dnes v televizi pohádka na dobrou noc pro celou rodinu. Více humoru a méně rodinných traumat by sice neškodilo, ale romantika zase funguje na jedničku.  A velké akční finále baví díky Rickmanovým ksichtům. I když by neškodilo ukázat, jak se čarodějnice a biskup jen tak jedním střihem dostali ven... ()

otík

Kupodivu se mi tahle americká verze velmi líbila. Čím více se film blížil ke konci, tím více jsem měl na tváři úsměv a závěrečný štěk Seana Conneryho to dokonal. Ale jde o velmi líbivé a sympatické zpracování této legendy. ()

Mol

Costner to zahrál úplně nejvíc nejlíp. Všechny ty paničky od dvora z něj musí při jednom pohledu vlhnout. Lepší film o této legendě už jen těžko vznikne.. ()

Slavníkovec

Král zbojníků Robin Hood je pověstným ochráncem chudých. Bohatým bral, chudým dával. Pěkná hollywoodská vábnička. Po prvním shlédnutí 4* po 2. už mne tento příběh omrzel. ()

smrt.ka

Příjemná pohádka s (jako vždy) poměrně nudnou hlavní postavou, ale o to lepším skvělejšín a úžasnějším záporákem (ať žije krásně odporný Rickman!) a jako vždy sympatickým a charismatickým Freemanem (ty role mu píše někdo na míru?). Mám chuť se na to podívat co nejdřív znovu. ()

drexik

Robin je frajer, Mariana pěkná baba, hlavní padouch dokonale odporný. Parádně zpracovaný notoricky známý příběh o zbojníkovi ze Sherwoodu. ()

Triple H

Z čias, keď Kevin Costner bol hviezdou, Mary Elizabeth Mastrantonio peknou a populárnou herečkou, Christian Slater nádejnou vychádzajúcou hviezdou, Alan Rickman filmovým záporákom číslo jedna, Morgan Freeman začínal ťažiť zo svojej oscarovej nominácie a Bryan Adams svojimi unylými cajdákmi vedel dobyť hitparády. Ako malého ma to veľmi bavilo a dá sa to pozrieť aj dnes, hoci výprava je oproti dnešným veľkofilmom o poznanie skromnejšia. Alan Rickman je skutočne hajzel na pohľadanie. :-) ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman