Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Scaevola

Klasika nejklasičtější, jak by řekl klasik... Všechno je dokonale rozvržené a vypointované, příběh má spád a jasný cíl a nelze říci nic jiného, než že dokonalejšího zástupce romanticko-historického spektáklu bez hlubší logiky (a tak to má být!) byste těžko pohledali. ()

jjjerry

Velmi povedená adaptace. Lehký nenucený komediální nádech přidal novotu a svěžost. Kevin Costner perfektní a Alan Rickman si vydláždil cestu k Severusovi :-D Na mě možná zbytečně drastický začátek, co mě jako mladšího odradil v pokračování sledovat. Jinak mohu jen doporuči Director's cut. ()

LadyRainier

Když by to hodnotil dnešní mladý člověk, tak tomu dá tak 1* ...no jenže já jsem devadesátkový dítě.-) Berte tenhle film jako zábavnou pohádku, a musíte si to užít. Rickmanův Šerif je tak úžasně slizkej a přitom vtipnej, že já mu pokaždý trochu i fandím. Morgan Freeman úžasnej se svým saracénským mečem, Costner no comment ...a krásná hudba. Prostě srdcovka, na kterou vždy ráda mrknu. ()

Skylwalker42

Již klasický "velkofilm!, kde doménuje Costner a Rickman, který svému Šerifovi přidal hodně osobitou originalitu. Příběh je jasný a již slavná píseň. ()

Franki69

Já to beru jako klukovskej film pro pamětníky. Kdybych je chtěl sbírat a měl na ně poličku s DVD, tak ho strčím někam k Vinnetuovi, Souboji Titánů, Conanovi, Třem mušketýrům s Michaelem Yorkem nebo Excaliburu. Robin Hood s Kevinem Costnerem je skrz na skrz hollywoodská idealizovaná rozprávka, v historizující výpravě, která nemá s obdobím křižáckých výprav v kostýmech nebo výzbroji společného skoro nic. Film se scénářem jako ze scénáristické příručky táhnou hlavně skvěle obsazené vedlejší hlavní role s Morganem Freemanem a Alanem Rickmanem. A ten fakt nakládá, pokud je v záběru jeho šerif z Nottinghamu, krade si scény pro sebe, včetně finálního souboje s Kevinem. Jeho padouch, to je vážně skvost. Tenhle film i po letech zabaví, není potřeba ho brát příliš vážně. A rádi mu odpustíte občasné nelogičnosti, kýčovitost a rozhodně nestrašidelný Sherwoodský les, připomínající spíš příjemný lesní park. K lady Marianě se nevyjadřuju, byla to prostě taková doba. Pokud vám tedy dojdou tipy a budete mít chuť na nějaký lehčí film, klidně po tomhle Robinovi Hoodovi (1991) sáhněte. Dávám 70% a jestli se spletete a pustíte si Hooda s Russelem Crowem (2010) nebo Taronem Egertonem (2018), pak to bude vaše chyba, to jsou úplně jiné příběhy. ()

Kozlowski8

Nejznámější a asi i nejvydařenější zpracování příběhu zbojníka ze Sherwoodského lesa. Hezký, poutavý, výborně natočený příběh, krásná hudba a velmi dobré herecké výkony. Stará dobrá klasika z počátků devadesátek, která věkem neztrácí na přitažlivosti. 85 %. ()

imaginer21

Nebál bych se tvrdit, že vedle Titanicu jeden největších historických romantických eposů, který kdy byl natočen. Samozřejmě od zmíněného velkofilmu se liší hlavně jistou popkornovostí i odlehčeností, ale přesto ze všech zpracování o legendárním zbojníkovi je tohle to pravé, nezapomenutelné, rozmáchlé, prošpikované prvotřídní hereckou plejádou a pochopitelně k nebesům sahající svou ikonickou úvodní písní od Bryana Adamse. Kdyby realita byla fakt taková, jakou nám o postavě Robina Hooda předkládá správňácký kukuč Kevina Costnera, odpustil by Hoodovi kdokoliv cokoliv. Alan Rickman se pro role charzmatických slizounů narodil - po Smrtnonosné pasti je tohle hned druhá nezapomenutelná záporácká role, kterou svým výkonem pomalu zastínil i svého filmového soka. ()

Hicks

Takhle si představuju dobrou zábavu na sobotní večer. Dobrodružství, romantika, souboje, to vše podané velkolepým hollywoodským způsobem a okořeněné svižnými hereckými výkony. Film, který se neomrzí. A komu se nelíbí, tomu vydloubnu srdce lžící. Přísahám. ()

Sublog

Můj nejoblíbenější film s Costnerem, který sice není tak kvalitní jako Tanec s vlky nebo JFK, ale vždy mě velmi pobaví. ()

Luke55

Kevin Costner ještě ve formě ve velmi dobrém zpracování legendárního lupiče samaritána.Stojí však ve stínu Morgana Freemana,ale především Alana Rickmana,který byl výborný.Jako záporák je prostě dobrej.Celkově je film ve svižném tempu a je to asi jedno z nejlepších zpracování.80% ()

Callanthé

Zpracování "hoodovského" tématu samo o sobě nic moc, přesto si čas od času tenhle film pustím a to díky fantastickému Alanu Rickmanovi, který je jako s šerif z Nottinghamu prostě skvělý. Díky němu a také díky snadno zapomenutelnému výkonu Kevina Costnera vždycky s chutí v tomhle filmu fandím šerifovi! Škoda jen, že Robin Hood má pevně dané schéma, které holt nejde obejít. ()

badajajuak

Přehlídka parádních herců v holyvúdsko-historicky poupraveném dobrodružném filmu. Ačkoliv zde historická fakta poněkud pokulhávají, to ostatní je vynahrazuje o 100%. Pro mě ješte jednu hvězdu navíc dostává charismatický Nick Brimble alias Little John. ()

Radu1

U tohoto filmu mi jako u jednoho z mála nevadí přílišná "hollywoodskost", výborné výkony Costnera, Freemana a Rickmana z něj dělají výbornou podívanou. Sean Connery v poslední minutě filmu udělá radost každému milovníkovi filmu. ()

zurivymlok

Alan Rickman byl naprosto úžasný, jehož postavat plnila role hlavního padoucha a i komické postavy. Nikdy bych netušil, že to jde tak něuvěřitelně sladit. Výborná hudba Michaela Kamena. Jinak celkem zdařílý příběh, který se mě líbí už od mého dětství. ()

Rado1988

Dobře natočený evergreen. 4 hvězdy dávám kvůli skvělým hercům( především šerif s Nottinghamu) a hudbě. Myslím že tento film bude ještě párkrát natočen, ale už nikdy se tomuhle asi nevyrovná... ()

antragus

Viděl bych to tak, že tvůrci měli první polovinu vymyslet tím způsobem, aby se v ní taky něco dělo. Nebo si ji měli odpustit. Začátek se na můj vkus příliš táhl. Ale protože jsem při hodnocení ve škole slyšel, že škaredá horší jednička vypadá na vysvědčení stejně líp než krásná lepší dvojka, dávám škaredé 4*. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman