Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Ilicka

Costner... Freeman... Rickman... Slater... Connery... Takové herecké osobnosti v jednom filmu? Výsledek musí být super... A je... řekněme... moc dobrý. Trochu mi sice irituje hlavní ženská hrdinka, ale to nic nezmění na krásné hudbě, našlapaném ději a kvalitních výkonech některých herců (Rickman, Freeman aj.). Věrnost předloze vem ďas, hlavně když je to tak zábavné... ()

ARI50

Robin Hood je skvost pro film co si zaslouží mnohém víc než tohle normální vyprávěni ve filmovém průmyslu. ()

kajda.l

I kdybych v předcházejících 10ti dnech nesledoval kultovní britský seriál "Robin of Sherwood", tak silně pochybuji, že bych tento paskvil hodnotil jinak. Co to jako mělo probůh znamenat, ze všech mých oblíbených postaviček (Robin, Marion, Malý John, Much, Nasir, Tuck a hlavně Will Scarlett, ale i záporáci šerif Nottinghamský a Guy Gisburne) tento film udělal naprosté šašky. Dvě a půl hodiny naprosté ztráty času při sledování této nevtipné taškařice. Kdejaký les na Vysočině působí strašidelněji než "městský lesopark" Sherwood. Costner spíše připomínal tarzana nežli Robina a nejen kvůli jeho zhoupnutí se na lanech(lianách). Legendu o Robinu Hoodovi mám rád, tento film nikoliv.. ()

Ištván87

Inovativní náhled na starou Sherwoodskou legendu. Tomuto přístupu se já rozhodně nebráním. Navíc když se tu vyskytuje nejlepší Šerif z Notthingamu v podání opět skvělého Alana Rickmana, tak můžu jen sedět a nechat se bavit. ()

Beastmaster4

Kevin Costner v roli Robina je již klasika. Jde trošku o limonádu s mnoha příchutěmi ale jako celek film funguje jak má. Legendu o Robinovi Hoodovi kopíruje v zavedeném stylu. Nezapomenutelná je též píseň mého oblíbeného zpěváka Bryana Adamse. ()

Lacike

Pre mna to je najzabavnejsie spracovanie legendy o Robinovi Hoodovi so skvelym hereckym obsadenim. Sympatak Kevin ako Robin. Morgan Freeman ako jeho mudry poskok. Prave v tomto filme som si poriadne prvykrat vsimol Freemana. Nadherna Mary Elizabeth Mastrantonio ako Marian. Dalej mi urobil radost môj oblubenec Nick Brimble ako Maly John alebo ten vecne ozraty mnich. A na strane zaporakov exceluje v dalsej zo svojich uchvatnych diabolskych roli Alan Rickman a nestrati sa ani Michael Wincott. A co sa tyka vypravy a akcnych scen, tak je to tiez solidne zradlo. Na PG-13 rating aj dost drsne. Aj ked mozno za to môze Director's cut. Kinoverziu som uz davno nevidel. Zmienku si zasluzi aj nadherna ustredna pesnicka od Bryana Adamsa. Jedine co mi trochu vadi je postava Christiana Slatera. Cely film sa tvari ublizene jak kakabus. Ale celkovo to je stale spickovy blockbuster. 8/10. ()

BoPo

Robin Hood: Král zbojníků sa neberie vážne, nie v zmysle komédia, ale skôr dobrodružstvo bez obáv. Postavy zomierajú, ale len tie vedľajšie a len tak v mžiku oka. Sú to občas temné momenty, ale skôr ako z rozprávky pre väčšie deti. Akcie je nadávkovanej nemálo, ale nič strhujúce. Vizuál bez závady, dodávajúci nevyhnuteľnú kulisu. Herecky kvalitne opečované. Alan Rickman tu predvádza mix Grincha a rockovej hviezdy z 80. rokov. Príbeh fajn, ale s priveľa zastávkami. Chýbal tomu ťah na bránu. Vysvetlí mi niekto kde Mary Elizabeth Mastrantonio urobila vo svojej kariére chybu? Pred tým, než mala 30 rokov mala na svojom konte pecky typu Zjizvená tvář  a Barva peněz. Po oslave guľatých narodenín stihla ešte Propast. Ako to, že jej meno nemá podobné renomé ako je tomu napríklad u Michelle Pfeiffer? ()

Terva

Já mám bratra?... Jdu do toho s váma.... a jsme v tom všichni, to jsme ale pitomci. Jen pro těch pár scének stojí za to ten film vidět. Pěkné dobrodružství, spousta srandy a nějaká ta láska. Slabší scénář, dobří herci a pěkná hudba. ()

JohnCZ

Nejdřív tancuje s vlky a o rok později rozjařile běhá po lese s lukem a okrádá pocestné. Ať už se Kevin Costner objeví v jakékoli roli, vždycky je to neskutečný sympaťák. Filmů s Robinem Hoodem je hafo a tohle zpracování oblíbeného příběhu je velice pohádkové a trochu i k mé nelibosti dost i papundeklově působící a v DC verzi dost natahované. Ideální by byla maximálně 120minutová stopáž. Herecké výkony jsou zábavné, každý tam přehrává o sto šest a Conneryho entreé nemá chybu stejně jako jako démonickej Alan Rickman. Nicméně je to jeden z těch filmů, které si pravděpodobně znovu nepustím. ()

joehot

Dle mého nadprůměrné zpracování legendy o Robinu Hoodovi a rozhodně to nejznámější. Nejlepší výkon podává bezesporu Alan Rickman.. ()

corpsy

Hollywood až v morku kosti. Dokonalá americká zábava, jeden z hitov prvej polovice desaťročia, vtedy možno film, ktorý by mal vidieť každý, kto sa chcel zapojiť do spoločenskej diskusie. A k tomu jedna z najlepších filmových piesní. Klasika medzi klasikami. ()

Marek1991

Vážne nie je pri tomto žáner komédia? Lebo toto sa proste nedá brať úplne vážne. Romantika pre mňa žiadna, dobrodružstvo a akcia boli aké také, ale veci ako krvná pomsta nie sú pre mňa. Veľkofilm to nebol ani náhodou. Podľa mňa úplne obyčajný film z 90. rokov s ukážkou neobyčajných schopností legendy menom Robin Hood. Mimochodom ten záver je úplne prepnutý, pokazil mi dojem z celého filmu. Prosté. ()

curunir

Rozhodne jedno z najlepších spracovaní slávneho príbehu. Vo hviezdnom hereckom obsadení by som ocenil malé úlohy Robinovho otca v podaní nie veľmi známeho Briana Blesseda a cameo Sira Seana "007" Conneryho, ktorý si nezahral nikoho menšieho ako Richarda Levie Srdce. Všetkých zúčastnených však ďaleko prevyšuje pravdepodobne životný výkon Alana Rickmana, ktorý svojou rolou šerifa z Nottinghamu vytvoril jedného z najlepších zaporákov v histórii filmu. Rickman je krásne zlý, často démonicky pôsobiaci a inokedy komický, skrátka ,,k sežrání" :-). Okrem toho má film svižný spád, výpravu navodzujúcu čaro 12. storočia podfarbenú hudbou Michaela Kamena vzdávajúceho ňom hold skladateľom golden age.. Opakované reprízy v TV už nesledujem, kedysi som si vysielanie však nenechal ujsť. ()

EastWicka

Ten film jsem si zamilovala v bláhovém mládí. Se ségrou jsme pro příbuzenstvo parodovaly celé pasáže - obzvlášť šerif a jeho Guy byli naši miláčci! No posuďte sami... Šerif z Nottinghamu: Až ho chytím, vyříznu mu srdce lžící! - Guy: Ale proč zrovna lžící, bratránku, proč ne třeba... sekyrou? - Šerif: Lžící to víc bolí, ty kreténe.... :) Je to rozkošná směsice černého humoru, povedených dobrodrůžo pasáží a snového hollywoodského jako-středověku, lásky jako trám, božáckého záporáka, chraplavého Bryana Adamse a ježibaby Morgiány. ()

Wysch

Nelegenda, romanťárna, špatné reálie... a to je vlastně asi tak to důležité. Ani za mák nelze uvěřit, že se tak stalo, scénář a režie mě namastila věcmi, které logicky uvažující člověk musí odsoudit jako nepravdivé, nemožné, nevtipné... a k tomu ke všemu je tu ústřední zamilovaný duo, v němž není jiskry, a jedinou jiskru dává slizky geniální Alan Rickman. ()

Asgy

Pro mě asi nejznámější Robin Hood z mnoha zpracování. Costnerovi tahle role krásně sedla, takže i přes hollywoodské pojetí jde o celkem kvalitní film. ()

Vojcl

Asi nejlepší zpracování známého příběhu o legendárním zbojníkovi!! Líbilo se mi, že tvůrci se nebáli vnést do příběhu vlastní nápady! A Morgan Freeman v roli arabského bojovníka je přímo geniální! ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman