Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

majxik

Ach, ta nahoda, snad rok a pul hledam tenhle film v databazy, protoze jsem si nemohl vzpomenout presne na jmeno, ale tak dlouho mi utkvel tenhle film v pameti ze jsem to nevzdaval, a procesaval ruzne zebricky az jsem ho nakonec nasel... a proc ubec jsem si dal tu praci a radeji na nej nezapomel? Protoze tenhle film je genialni!!! Skoda slov o tom rikat, mazejte to zkouknout! ()

Iroquaise

zábavná, šťavnatá věc...výborně odvyprávěná...konstruovanost mi nevadila,spíš jsem měl radost z toho, jak to pěkně a rozverně plyne a funguje...ten film je zároveň hravý i syrový a potemnělý...skvělý postavy, výborný herci...režijně čistší než Sbal prachy a vypadni ( ač teda i teda jsou určitý dobový vizuální manýry)...ale přese všechny klady to je tak na jedno podívaní... ten kult kolem toho je trošinku přitaženej za vlasy...Scorseseho věci mám radši, protože se neomezují jen na přepínání žánrových poloh ( komediálnost - thrillerovost), ale fungují také jako dramata a mají přesah...škoda, že se ze Stathama stal skákající a bouchající opičák...podle mě má na víc... ()

pytlik...

Veselé gangsterky se mi obecně nijak zvlášť nelíbí. Taktéž se mi nelíbí filmy, kde půlku času člověk neví, kdo je kdo a kdo dělá co. Tohle dílo bylo bohužel kombinací obou. ()

T-pack

Snatch se vyžívá. Tenhle film se vyžívá v absurditách, hláškování, Čechovově zbraních, ironii, finálním nenásilném kolapsu menších příběhů do jednoho. Černý humor jde ruku v ruce se zabijáckou dynamikou a některé scény vás rozhřehtají natolik, že je lepší film na chvilku pauznout, máte-li tu možnost, protože u snímku jako je Snatch je škoda přijít o každou minutu. Bezchybný obsazení, bezchybná gangsterka, konec k zulíbání. Pět hvězd. ()

Dreaker.24

Když nemám co dělat pustím podfu(c)k, super stopáž 1hod.  40min. A nuda to není ani po 15. zhlédnutí, oblíbené charaktery: Kruťák a Turek ( ti když se potkají, tak to fakt stojí za to!). ()

noriaki

Větší dotaženější a mnohem lépe obsazený než předchozí Sbal prachy a vypadni. Někdo dává přednost autenticitě před produkčními hodnotami - a v tom případě je to trochu krok zpět, ale kvalitou spíš dva kroky dopředu. Jason Statham jako vypravěč ukazuje záblesky své budoucí hvězdné kariéry a Brad Pitt znovu potvrzuje, že zdaleka nejlepší je v rolích mužů, o nichž by si žádná žena s trochou sebeúcty ani neopřela kolo. Minule to Guy Ritchie jen naťukl, ale tady už o tom není pochyb - vznikl nový filmový subžánr. ()

Compadre

Pěkný. Akorát Brad Pitt mi moc jako cikán nepřipadal...Normální potetovanej běloch s kloboukem, stanující s dalšími bělochy v táboře. ()

JohnSmith

Nelegální box bez rukavic,překupníci,ruskej zabiják,atrapy zbraní vs. pouštní orel .50,pískací míček,potetovanej cikán Brad Pitt,na co všechno člověk narazí v jednom filmu.A když to ještě pěkně drží pohromadě,je to prostě paráda ()

PanFilmov

Pekne prepletený do seba zapadajúci dej, haluzná nádielka anglického humoru, napínavá akcia, výborné herecké obsadenie, "príjemné" gangsterské prostredie a moje obľúbené riadne prekvapujúce zistenie na konci, proste všetko čo riadnemu trháku nesmie chýbať a toto bezpochyby riadne premakaný trhák je, celý čas som sa na tom bavil, u mňa bez myhnutia oka 100%, film bez jedinej chyby!!! ()

Mihail123

Efektne natočená gangsterka, ktorej nič nechýba. Hlášky, scenár a skvelí herci (Brad Pitt ako cigánsky majster v boxe a jeho prízvuk nemá chybu). Jednoznačne 5-hviezdičková záležitosť. ()

Mishqo

Dokonalá krimikomédia s britským humorom tak jak ho všetci poznáme. Pittovi som ťažko rozumel aj v dabovanej verzii, ale plán bol vynikajúco vymyslený. Aj tak mi k tomu ešte niečo chýbalo. ()

Tomesh

Nařachaná komedie s třema zoufalejma negrama, Borisem (neskutečnej motherfucker) a blonďatým cigošem. Tomu pořádně není rozumět, ale zase jedná tak nehorázně cool, že je mi to šumák. Vedle Brada se tu vyskytnul týpek zvanej Jason Statham, kterej, když Bůh naděloval charizma, si šel taky dvakrát. Ou man, tak na pohodu chlapíci jsou snad jen v Jihlavě a ve Snatchi. Btw. Já si s Danem šel třikrát.. ()

squader

Vynikající komedie o tom, jak může jeden diamant zamíchat osudy hlavních představitelů, umocněné jejich vzájemnou propleteností. Silnou stránkou je rozhodně scénář a dynamická režie zaručující skvělé hlášky v prvním případě a rychlý spád děje v případě druhém. Navíc když se film může opřít o herecké výkony hlavních aktérů, tak mu to prospívá mnohem více. ()

hroubek

Nevídaný film.Loupež obřího diamantu,souboj v boxu a cikáni to je kombinace k jednomu nejšílenějšímu a nejvtipnějšímu filmu z gagsterského prostředí.Guy Ritchie natočil tak dobrý film,že by položil i Borise Břitvu. ()

sskrblik

Pro mě nejlepší film Guyie Ritchieho! Skvělá hudba, svět anglického podsvětí, nadupané hlášky, Statham, Pitt... film stojí za to vidět! ()

BetuSKA

Ten film jede a nezastaví se a to je - nedá se říct jinak než - pecka. Sice jsem se v něm chvílemi dost ztrácela, ale to brzy napravím dalším zhlédnutím. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)