Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

panMartin

Tohle je nářez. Naprostá špica mezi gangsterskými filmy. Zřejmě životní film Guye Ritchieho, bez problémů překonal velmi vysokou laťku nasazenou Sbal prachy a vypadni, tehdy ještě Statham, který si nehrál na drsňáka a neukazoval svalstvo. Co scéna to nezapomenutelná hláška. Co postava to klenot. Cikáni chtějí nový karavan, Turek chce přežít, ale hlavně všichni chtějí diamant. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

CinemaRanger

Mnohem lepší než většina jiných Guyových filmů. Ale na víc než na lepší tři hvězdy se stejně nedostane. Ale pojďme si říct, proč je skvělý a v čem je lepší než ostatní. Zajímavá zápletka, skvělý herecký ansábl - hlavně Brad Pitt a jeho cikánský boxer. Úvodní titulky jsou naprosto úžasné. Tentokrát jsem se i párkrát zasmál, třeba u koupi karavanu nebo vloupačky. Hluchých míst je míň a tentokrát snímek moc nenudí. ()

Decker

Vrchol cerneho humoru a take soucasne vrcholny snimek Guye Ritchieho, ktery se mu bude jen tezko prekonavat. Tolik neskutecnejch hlasek, gagu, dialogu, proslovu, vyrazu, scenek, grimas se proste jinde nevidi. Obcas je to temer az absurdni, ale o to vic se smejete. No a damy a panove Bitt coby cikanskej mistr v boxu bez rukavic je jen tresnicka na dortu uz tak obrovske porce narezoveho a styloveho humoru. ()

Cedr

Jeden z těch filmů, které jsou tak cool, že se prostě zákonitě musí líbit každému. Tím spíš, že podobně vysoce stylový humor a vtipné dialogy se jen tak v podobných filmech ze současnoti bohužel nevidí. Ačkoliv se filmaři snaží tento styl co nejvíc napodobit (Smokin' Aces), tak se prostě nedaří. Guy Ritchie prostě se Snatchem. a Lock, Stock and Two Smoking Barrels nasadil laťku proklatě vysoko. ()

Idego

Lock, Stock and Two Smoking Barrels s jiným příběhem. Hlášky ostré jak břitva, děj propracovaný do nejmenších detailů a nezapomenutelné charaktery postav. Nemám rád násilí, ale tento film mi ukázal, že i prostřelená hlava může být vtipná :) "Do you know what nemesis means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt - ME" ()

Kjůkíí

Vidíte? Nikdy si nezačínejte s cikány, vždycky vás oškubou a ještě jim poděkujete. Brad Pitt, jedna z jeho nejlepších rolí. Jinak ze začátku jsem se neskutečně ztrácel ve skocích v ději, je to možná až zbytečné, ale jak se to pak krásně na konci spojí všechno v jeden moment, nádhera. Hodně dobrý a vtipný film. Doporučuji:) ()

Hafran

Naprosto identický film jako LOCK, STOCK AND 2 SMOKING BARRELS. Ale navíc je tu cigánský Brad Pitt, ale chybí tu akce a tah na branku jako v Lockstocku. Pro mě jenom jeho horší bratránek s lepší veselou postavičkou. ()

Doudis19

Černá komedie ze zločineckého prostředí se točí okolo klasické zápletky: "Jak ukrást diamant a bezpečně jej dopravit na místo určení". V záloze má pak Brada Pitta, který v roli hláškujícího cikána podává jeden z nejzábavnějších výkonů své kariery. ()

hans500

Druhý film Guye Ritchieho si zachovává všechny kvality toho předchozího a navíc je ještě lépe obsazen. I tentokrát nechybí zajímavý scénář a hlášky, překvapivé zvraty ani vysoké tempo celého filmu. ()

Triple H

Je čisto na osobnej preferencii či sa vám viac páči Zbaľ prachy a vypadni, alebo Podfuck. Ja žeriem oboje. Každopádne Ritchie vo svojich prvých dvoch filmoch zaválel tak, že to už asi nikdy nezopakuje (hoci Sherlock bol fajn). Perfektné figúrky, dialógy, hercké obsadenie (Pitt fakt rules!) a scenár tak posplietaný, že človek musí čumieť a dumať "kam ten Ritchie na to chodí?". Audiovizuálna stránka je aj po 10. rokoch našlapaná kvalitka. Musím sa zmieniť aj o slovenskom dabingu, ktorý sa naozaj vydaril a dodáva vtipnosť scénam, ktoré ňou ani v originálne nedisponovali. ()

chelseaman22

Typický Guy Ritchie. Když srovnám Podfu(c)k a Rock'n'Rollu, tak je naprosto zřejmé, že oba filmu jsou v podstatě totožné. Jediným, avšak hlavní rozdílem je kvalita, a to hlavně herecká. Nemám rád B. Pitta, ale v roli cikána z předměstí si počínal vskutku jako ryba ve vodě. Závěr byl zdařilý. 90% ()

andrii

Jeden za druhým. Lok za lokem, neurvale hází do sebe tenhle crazy podvraťácký "štamgast Babylon," co má krucinál fagot styl, argot a sex-appeal. Mucholapka anarchie. Fakt nad, ad absurdum, jsou souboje o "kapří šupinu." Nerovný, nervový škub pro pánský klub. Vypláznutý jazyk korektnímu světu. ()

jedna_vrana

Turkish: „Čo je s tými klobáskami, Charlie?“ Sausage Charlie: „Päť minút, Turkish.“ Turkish: „Pred dvoma minútami to bolo päť minút!“ Najlepšie tento film vystihuje pojem „gangster tale“. Občas sa oplatí vrátiť ku filmom, ktoré sme kedysi dávno videli. Čierny humor a dobrý vizuál, zvláštne uhly kamery. Výborné herecké obsadenie – už len tie prezývky postáv, zvukové efekty, britský akcent a cigán, ktorého hrá Američan. Film by sa mal zaradiť medzi povinné diela milovníkov kinematografie. Tuším zámer Guya Ritchieho: Divák - máš sa baviť, nič viac nerieš. ()

UhLee

(9/10). Tohle byl přesně ten Guy Ritchie, kterého tak moc zbožňuju. Ten hravý střih, nepřeberné množství postav - každá má svůj malý příběh a představení. Je to hrozně originální, svěží a hlavně nadčasové. Je tady tolik scén, které se vám zaryjí pod kůži a budete na ně vzpomínat ještě dlouho. Snatch mi tak trochu připadá jako předchůdce Gentlemanů, protože v tom vidím určitou podobnou. Akorát, že tohle je o 20 let starší, ale na kráse to za ty roky rozhodně neztratilo. Guy Ritchie ukazuje, že je přád i po těch letech mistrem svého řemesla. Hlavně tedy gangsterek a geniálních dialogů. Na závěr bych zmínil mé oblíbené postavy - rozhodně cikánek Pitt, který tady reflektuje svou roli z Klubu Rváčů a může si opět ušpinit ruce. Je hrozně těžké vybrat někoho dalšího, protože byli všichni naprosto dokonalí a hned se mi vybaví další tři postavy. Vypíchnu třeba Kulko - Zuba, který ten film tak krásně propojil a scéna s okýnkem je prostě nezapomenutelná. Pod(f)uck je koncertem geniálních hlášek, protkaný výbornou hudbou a zakončený geniálním rukopisem. ()

Motinski

Bezchybný úlet s hereckým ansamblom čo hláškuje jak o dušu v tempe Ritchieho strihov a prechodov medzi scénami. Od Alana Forda cez Vinnie Jonesa až po Brada Pitta. Takéto originálne postavy snáď ani ešte týto herci nehrali. Neočakávajte jednovrstvovu komédiu. Podfuck je skôr geniálna hovadina ktorú ale drží pokope vyšperkovaný scenár. Ani pár minút pred koncom nemusíte presne vedieť čo sa stane. Chladnejší farebný filter a množstvo zvratov, bezchybné dialógy a neskutočná zábava. Tento tip absurdného humoru proste milujem. Ak sa hneď na začiatku správne naladíte a uvedomíte si že trochu treba dávať pozor aby ste sa nestratili, nebudete ľutovať. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)