Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

Master19

Jestli mě má stačit politická nekorektnost, spousta bizarních figurek a propletený scénář, tak to teda ne. Nebyl tu nikdo, komu bych chtěl fandit, s kým se ztotožnit. Rozhodně ne se Stathamem, který tu hraje "segalovsky" a moc jsem mu to nevěřil. Naštěstí se tu nachází dostatek řízného anglického humoru, který si pro černou nejde nikdy daleko, takže jsem se chvílemi dobře bavil. Ale třeba ty úvodní představovačky, zastavovačky a Stathamovy komentáře, to mi tam vůbec nesedělo. Pro mě tedy pouze lepší průměr, znovu vidět nepotřebuju. ()

fefee

Našlapaná krimi komedie v tarantinovskom štýle s geniálnym soundtrackom. Pitt alias "cikánsky boxer" je neskutočný, nezabudnuteľná scéna-psy naháňajúce králika, THE BEST! Nie je o čom, jasných 5*. ()

ELBobes

Napoprvé mi to nepřipadalo opravdu nic moc, ale při druhém sledování jsem byl přikovaný k televizi a neskutečně mě to bavilo. Právem se Guy Ritchie stal jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a film Podfu(c)k jedním z nejoblíbenějších filmů!! ()

chubaka

Snatch, aneb velké hrátky s Angličtinou :D Jako vždy u Guy Ritchieho úžasná zápletka, dobrá hudba a výborná kamera, ale já se neubráním srovnání se Sbal prachy a vypadni a to mi prostě příjde ještě o třídu lepší, tak za mě je to za 4. ()

Sany33

Guy Ritchie je podľa mňa idiot. Nech sa na mňa nikto nenahnevá ale napchať do filmu 50 diametrálne odlišných postáv, ktoré zdanlivo nemajú ani nemôžu mať nič spoločné a ku koncu filmu ich, ako zázrakom prepojiť je čistá debilina. Musím aj keď nerád priznať, že v snímke Snatch som sa dokázal vyznať, asi prvý raz vo svojom živote v Ritchieho filmoch som našiel značnú dávku satisfakcie za premárnený dve hodiny života s Rockennrolou. Snatch disponuje perfektným príbehom, ktorý je vtipný, tragický, akčný a v niektorých momentoch aj pasívny a to všetko v jednom. Osobne som najviac držal palce Bradovi alias Gipsy Kingovi a teda som bol koncom nadmieru potešený. 79% ()

lykan9

Nemyslím si, že by si film zasloužil plné čtyři hvězdy, ale za tři hvězdy to také není. Podfu(c)k je zábavný a postavy jsou velmi zajímavé. Musím hlavně pochválit střih, který skvěle nahrazuje nedostatky. Jedním z těch nedostatků je pojetí cikánů. Nejen, že v celém filmu nebyl ani jeden, ale ani hercům se nepodařilo se k jejich chování přiblížit. Jinak ale postava Brada Pitta jako prvotřídního bouchače je luxusní, i když podle mého neztvárnil cikána, ale typického irského boxera. Škoda, že když se Guy Ritchie pokoušel o něco podobného o několik let později filmem RocknRolla, tak to dopadlo hůř místo toho, aby se ponaučil a napravil nedostatky v Podfu(c)ku. ()

VanTom

Energii, dravost a hlášky přehazuje Ritchie ostrými vidlemi, přičemž tímto nekompromisním pozlátkem proplétá scénáristicky (záměrně) pomatený maglajz náhod, úletů a svérázů londýnského podsvětí. Režijně sviští jak naspídovaná střela, jenže z přehršle pokleslých figurek nevybírá žádné hlavní a ve výsledku mě skutečně bavila akorát linka s cikánským boxerem (skvělý Pitt, jediný opravdu výrazný). [Ono by to na ty 4 * asi bylo, ale ponechám tehdejší 3, reflektující mé neúplné nadšení.] ()

cross

Ok, jediné co můžu dodat k této velmi dobré černočerné "thrillerové" komedii je to, že byla o něco slabší než vynikající Sbal prachy a vypadni... Jinak jsou prakticky tyto dva filmy jako jednovaječná dvojčata... Což rozhodně není na závadu. ()

huli601

Obchody s cigáňmi, nelegálne boxerské zápasy, hádzanie mŕtvych ľudí sviniam s zháňanie 84 karátového diamantu, k tomu pár mafiánov. No v tom musí byť dáky podfuk...:)... Skvelí herci..... ()

Pražák

"Londýn?! Vždyť víš, ryby, chipsy, šálky čaje, špatný jídlo, hrozný počasí, zasraná Mary Poppins. Prostě Londýn!" ()

ganz

Guy Ritchie je prostě blázen a po dokonalém sbal prachy a vypadni přidává další lahůdku, která už ale přitahuje i známějšími jmény a větším rozpočtem. Stejně se mi ale první počin zamlouval víc... ()

toyrider

Moje nejoblíbenější ritchieovka.Mezi brilantním debutem Sbal prachy a vypadni a Rocknrollou, který mě příliš nezaujal je tu excelentní snímek na přelomu tisíciletí.Každý krok člověka, či zvířete určuje budouctnost někoho jiného.Další skvělý konkurent Pulp Fiction. ()

Guzo

Novodobý Kmotr (snad mě za to přirovnání nikdo neukamenuje) zasazený do Londýna a s vyšperkovanými hláškami na každém rohu. Začátek je lehce nudící, ale pak už je to lepší a lepší. Některé scény jsou opravdu skvěle natočené, zahrané a celkově originálně pojaté.. Nejlepší je souhra s mlíkem. 85% ()

Eso_pwned

Na žebříčků komedií bych to dal asi na první místo. Nemá to chybu, Brad Pitt i Jason Statham sou skvělí a ti tři černí týpci sou nejvíc epic. ()

jitrnic

Dostalo se mi toho, co jsem očekával, slušné rádobydrsné zábavy, kde děj je nepodstatný, důležitější jsou různí žvanící gangsteři, tu a tam je to vtipné, tu a tam zase ne. Brad Pitt je velice zábavný, Benicio del Toro překvapivě přehrává, ostatní jsou odpovídající. ()

Scar

Jedenásť rokov po natočení, ničím nezaostáva za prítomnosťou. Práve naopak, naďalej ju kope do prdele. Je to trápne, že som to videl až teraz, ale beriem to tak, že niektoré klenoty si musia pod zemou nejaký čas aj poležať. ()

Dreadd

Povedená komedie plná skvělých dialogů ("Nešikovnej úhel." "Je za tebou Tyrone. Když tam dáš zpátečku, pojedeš dozadu"). Opět filmu uškodil dabing, protože přijdete o skvělou Pittovu (ne)angličtinu. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)