Starci na chmelu

• angličtina Green Gold
TV spot
Československo, 1964, 88 min

Do hezké studentky Hanky se na chmelové brigádě zamiluje její zásadový spolužák Filip. Dívka se přestěhuje do mladíkova útočiště v podkroví, jejich čistá láska však naráží na závist jejího zhrzeného nápadníka a na nepochopení dospělých, kteří nedokázali zůstat mladí. Rychmanův muzikál o první lásce a o prvním „hříchu" dodnes zaujme mladistvým idealismem, ale také generační revoltou vůči pokrytecké morálce duševních starců všeho druhu i věku. (AČFK)

Jevablo

A pet hvězdiček patří i soundtracku (ať už se to ve své době jmenovalo jakkoli). Pucholt nemá chybu, stejně jako třeba ve Svatbě jako řemen. Nejlepší český muzikál. Dobrá image kapely. ()

kloubich

ať je vám to či není milé, tak tenhle film mam prostě rád,bylo by velmi pošetilé, z hodnocení mu hvězdy brát --- že se tam objevují soudruzi, je zcela mimo diskuzi ()

sososo

Vlastně mi tam vždycky trochu vadily ty taneční čísla... Jenže pokud si to člověk představí bez nich, přestane to fungovat. Když jsem to v šestnácti viděl poprvé, byl jsem z toho příběhu naprosto nadšený, především proto, že ač to bylo po skoro dvaceti letech od vzniku filmu, poměry se na středních školách moc nezměnili a já si přál nějakou takovou story taky prožít... Takže taková melancholická pětka :-) ()

fikee

Četl jsem spoustu názorů, že dnešní generaci už ten film nemá co říct, ale já považuji konflikt mezi idealistou Filipem a šíbrem Honzou za nadčasový. Neuvěřitelně svěží je i montáž, kolik filmů, českých i zahraničních, se může něčím takovým chlubit? A pak jsou tu samozřejmě písničky, taneční vystoupení a Pucholt a Pavlová. Pro mne osobně ne úplně bez výhrad, ale přesto výborné. ()

Bohdy67

Nesnáším muzikály a tahle věc o mnoho starší než já, už dneska určitě nezaujme tolik jako při svém vydání...Přesto spousta úžasných písní, které jsou dnes až legendární, dává snímku punc kvality a jistě stojí za shlédnutí...79% ()

Maurice

Starci na chmelu jsou podle mne nadčasoví. Mlátil bych prázdnou slámu, všechny superlativy vyčerpány v ostatních komentářích a kritiku nenacházím. ()

nobullets

Nesmrtelné písničky které poslouchám od doby kdy sem jako malý dostal kazetu se soundtrackem. Příběh který je skutečně nadčasový a těch pár soudružských oslovení musíme prostě přejít bez povšimnutí. 5* nic víc nejde tedy ano 6 ale bohuzel csfd není na tohle uspůsobeno. ()

st.lupen

Muzikál uznávám jako legendu, nicméně mě připadá směšný a na hlavu postavený. Možná proto, že jsem nežil v šedesátých letech ()

HJ-FILIP

Prostě stará dobrá klasika. Ale vůbec se mi tam nelíbí kombinace toho pochodu "Chmel je naše zlato" a toho druhého. Ale jinak hezké. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let