Příběh z počátku 17. století se točí kolem kouzelné lahvičky. Jediná kapka z ní může splnit jakékoliv přání. Každý majitel ji pak musí prodat někomu dalšímu, ovšem za polovinu ceny. Podle legendy ten, na nějž zbude poslední kapka, propadne peklu. (Filmbox)

RedOctober

Vpád Pasovských je prequel Třicetileté války.  Tady má drsný příběh kouzlo tajemna a magie.  Výborný, dobře natočený nadčasový film Made in Czechoslovakia. ()

zla.ovce

Historický příběh ze 17. století s kapkou magie. Pro děti může být film obtížně stravitelný, protože je v něm dost násilí a ponurosti. Míša Kudláčková tentokrát (narozdíl od filmu Skleněný dům) ve 100% kladné roli dívky, která neváhá nasadit svůj život na záchranu druhého. ()

Pitryx odpad!

Nějak mi u filmu schází děj. Prostě chybí příběh. Snímek je příliš statický, chybí mu gradace a napětí. Takže v podstatě hledíme stále na totéž. Je to jistě škoda, tématu se jistě dalo využít více a lépe. Neustálé cvrlikání hlavní prtagonstky o krádeži mi lezlo na nervy. Mezi nálezem a krádeží je dosti veliký rozdíl. Takže odpad.31.10.2010 ()

regentor

Rudolfínská doba trochu jinak Jeden z mála snímků nejen naší kinematografie který uvozuje dobu nadcházející třicetileté války. Rozhodně to není pohádka ale docela zdařilý historický snímek. Vpád Pasovských lupičů do Čech a snaha obyvatelstva přežít. Kvalitní výprava i herecké výkony. Kdo neviděl at´určitě koukne ()

MirkaP

Ve své jednoduchosti nečekaně silně působící příběh. Atmosféra že by se dala nožem krájet. Zasloužilo by si to digitalizovat a pročistit tomu obraz i zvuk. ()

ostravak30

Moc pořádných historických filmů u nás natočeno nebylo. Nepočítáme-li pohádky, odehrávající se v různých časech. Bavíme-li se ale o filmech se skutečnou historickou zápletkou někde ve středověku, v tomto případě tedy v novověku, tak ty nám citelně chybí. A tvrdím to i dnes. Faktem zůstává, že za minulého režimu se jich natočeilo víc než dnes. Asi už doby strašně staré nejsou tak atraktivní. Poslední propadne peklu je tak jeden z mála další filmů s trochu podivnou zápletkou, která lehce odkazuje v pohádce, ale svým průběhem se od pohádky odlišuje dost podstatně. Řeknu upřímně, že mě film bavil tak napůl. Taky Michela Kudláčková asi předvedla nejlepší výkon svého krátkého hereckého života. Jinak jsem jí totiž vždycky měl za uječenou protivnou holku. Líbily se mi ale ty zpěvné písničky, které jako by skutečně byly napsány v době, kdy se příběh odehrává. ()

Předseda

Magický amulet přinese každému štěstí, ten ho musí prodat za poloviční cenu a poslední propadne peklu. Za dva minifrfně ho koupí Magdaléna, aby zachránila Matouše z podsekyry. Amulet si už od ní asi nikdo nekoupí, neboť je jasné, že další kupec bude posledním. Na dětský (rodinný) film až moc surrealistické, takhle si představuji období třicetileté války. Hlavní dětská role Michaela Kudláčková. ()

krivkin

proč jsem tohle jen neviděl dřív?!?!?? :-) zajímavý příběh, výborná atmosféra s hudbou, za jakou by se nemusel stydět ani Ennio Morricone, potěšilo obsazení paní (ex)prezidentové, kterak opilá tančí a válí se po podlaze :-) ()

Romadoor

Skvělá atmosféra, historické reálie, dobrý příběh a téměř neustálé napětí s několika pěkně beznadějnými okamžiky v kombinaci s určením filmu mládeži na 1. stupni ZŚ (viděl jsem 2krát za sebou ve školním filmovém pásmu ve 2. třídě v 8 letech) vyústilo v několik povedených dětských nočních můr. I dnes to stojí za to, už jen kvůli Dagmar Veškrnová, která namol zpitá skáče po krčmě, bije do bubínku a nakonec se svalí s roztaženýma nohama na zem..... ()

m.xFuck

Hodně zvláštní film. Akorát ten střih je opravdu podivný. Potřebovalo by to tak čtvrt hodiny navíc, aby to dávalo pořádně smysl. ()

Gortyna

V podstatě se jedná o nacionalistickou pohádku o chudém muzikantovi a holčičce, kteří spolu táhnou světem a prchají před úklady feudální třídy a zlých německých žoldáků. Už si představuju, jak Rakušáci natáčejí film z doby husitských "spanilých jízd", kde se holčička Gretchen z Poysdorfu snaží uprchnout před českými žoldáky, kteří vypadají zvlášť odporně, chybějí jim zuby, říkají "už abychom byli pryč z téhle prašivé země", kde plenili, loupili a vraždili. Mělo by to 72 %? Ale filmařsky to bylo natočené pěkně. ()

xtomyx

Tohle není pohádka, není to ani šťastný příběh. Zařadil bych to do žánru Thriller. Asi to je nejlepší role Pana Vyskočila. Samotný příběh je velmi zajímavý a dění hlavních postav, které mají, už samo o sobě smutný osud, který podporuje magická moc, v podobě červené ampule, která splňuje několika lidem jejich tajné přání . Faktem je, že jsem doposud, této jakoby pohádce neměl ani ponětí. Předvánoční sobota mi dopomohla a jsem velmi rád..... Je to zkrátka moc povedené a NENÍ to pohádka. ()

pafka

Dobovy skvost plny hereckych hvezd. Vse funguje, jak ma. Vsemu verite, vyborne natocene. Ceskoslovensky filmovy poklad. Ale vysoky hlasek Michaely Kudlackove nelze vymazat. ()

natalanka

K tomuhle filmu jsem musela dozrát. A musím říct, že je skvělý. Ivan Vyskočil a Míša Kudláčková jsou excelentní :-) Hudba, písničky, zápletka, lehká pohádkovost, napětí. Temná strana chamtivosti, bezcitnosti. Světlou stranou je obyčejně neobyčejný lidský soucit a vzájemnost. Chamtivost Vám zatemní mozek, ale jen málokdo se umí z jejich osidel vymotat a osvobodit. Těm dvěma... Magdalénce a Matoušovi se to povedlo :-) ()

gu-staff

No, dal jsem si to takhle o půlnoci, a musim potvrdit, že film mně rozhodně zaujal. Není to nijaký veledílo, ale příběh má hlavu a patu (i když lehce pohádkovou). Štěstí se prostě nedá koupit, a kdo chce ošálit osud, tomu se to nevyplácí. Řekl bych, že tak nějak zhruba o tom to je. Doba byla vykreslena asi dobře, i když mohla být depresivnější. Na takové Údolí včel to nemá. Dokonce i Vyskočil tu docela zahrál, a to ho mám pořád v hlavě jako toho zrychta Sykytu, co lezl Palizovi do zelí (zasvěcení vědí :) ). Tady mně nerušil. A kat - to byla osobnost! ()

japekli

I když se asi věrohodně nedá popsat atmosféra tý doby, tenhle film možná dost napoví. Je jen škoda, že se filmaři touto částí našich dějin, kdy začal klesat věhlas českýho království, víc nezabývají. ()