Příběh z počátku 17. století se točí kolem kouzelné lahvičky. Jediná kapka z ní může splnit jakékoliv přání. Každý majitel ji pak musí prodat někomu dalšímu, ovšem za polovinu ceny. Podle legendy ten, na nějž zbude poslední kapka, propadne peklu. (Filmbox)

Udet

Drsný snímek který věrně vystihuje dobu v předvečer třicetileté války... ..příběh má spád, atmosféru, zajímavý děj, výbornou výpravu, hudbu, kostýmy.. ..věru nevím co vytknout.. ..ůžasný Bruno O´Ya jako velitel pasovských žoldnéřů, chladný hrdlořez Sepp Boris Rosner , potulný muzikant Matouš Ivan Vyskočil.. ..prostě všechny postavy jsou velmi přesvědčivé, snad nejvíc Míša Kudláčková.. ..věčná škoda že již nedostala žádné další herecké příležitosti, opět jeden nesporný talent který bohužel upadl téměř do zapomenutí.. ..jednoznačně 5*... ()

mzop

V rámci českého filmu ojedinělý počin. Dobrodružný pohádkový příběh, který si najde svoje diváky, leč spíše v řadách starších. Vadil mi místy jen trochu natahovaný děj. ()

JARDAHONDA

"Hlavní hrdinka, dvanáctiletá Magdaléna (náročnou postavu podivuhodně zvládla talentovaná Michaela Kudláčková), se náhodou stane svědkem krutého a nemilosrdného boje mezi pasovskými žoldnéry a jejich českými pronásledovateli. Seznámí se přitom s potulným muzikantem Matoušem Psíkem. Jejich přátelství jim pomůže překonat všechny nástrahy, v nemalé míře způsobené zázračnou lahvičkou - ta může svému majiteli splnit jedno jediné přání, ale pak musí být prodána za poloviční cenu, než za jakou byla koupena, jinak její držitel propadne peklu".. Režisér Ludvík Ráža natočil divácky přitažlivý, překvapivě drsný snímek dramatického děje - dobrodružného historického filmu odehrávajícího se v roce 1611. ()

anonim

Tak pohádka ani náhodou. Zato velmi povedený historický film s lehce mysteriózním nádechem. Výborné prostředí, atmosféra, uvěřitelné postavy. Ve filmu nejsou kladní hrdinové, pouze více záporní a trošku méně záporní (i hlavní dětská hrdinka působí dojmem dítěte předčasně donuceného dospět. Raději nedomýšlet, jak to s ní asi bylo dál .......). ()

Aguirre

Skvele, moralizujuce v tom najlepsom slova zmysle. Ako dieta som nad filmom hlboko premyslal. Nedoceneny film. Vyborna vyprava a kamera. ()

axelson

Mám moc rád historické filmy. Film je o době třicetileté válce, moje oblíbené období. Pro měj jednoznačně nejlepší film o tomto období, kdy naše země trpěla za nedokonalý stavovský odboj. Nejlepší výkon herce Ivana Vyskočila. ()

horskejvlk

Skvělý, autenticky působící, dobrodružný film, s magickým nádechem, že něco je “mezi nebem a zemí”, byť to na konci muzikus Matouš, ovšem na přání ústředního dramaturga Tomana, vyvrací- “Vždyť poslední kdo skutečně “propadl peklu” byl hejtman pasovských žoldnéřů který ji koupil za nejmíň a ďábel mu jeho Kumpanii poslal a ta ho doprovodila do pekla.  Předzvěst 30 leté války jde cítit, zde to byla ještě idyla. Pasovští žoldnéři kteří se domáhali nevyplaceného žoldu tak drancovali jižní Čechy, nakonec je vyplatil Petr Vok. Míša Kudláčková talent, který dívenku zahrála s přehledem ostřílené filmové herečky. Film má dobovou autentičnost, lidi jsou sobečtí a chamtiví, Ivan Vyskočil skvěle zahrál potulného muzikanta a můj oblíbený Luděk Munzar jako zemský voják-patriot. To už dnes nikdo nenatočí, jen samé kriminálky nebo pseudo historické frašky alias Žižka od Jákla. ()

aragonit

Překvapivě podařený film, dobové detaily, nápady, které říkají, tak to prostě dřív bylo, takové filmy se moc netočì ()