Dva stateční lovci bojují s neviditelným vládcem údolí. Další příběh z pravěku na motivy knihy Eduarda Štorcha... V doprovodu Havranpírka (L. Hradílek) se vydává statečný lovec Sokol (J. Bartoška) na dalekou cestu za svou nevěstou, krásnou Veveřicí (M. Sýkorová), jež dala v lásce přednost jinému. Na své pouti se oba muži dostanou do osady Rybářů, kterou ohrožuje záhadný nepřirozený tvor. Statečností a chytrostí přemohou domnělou příšeru, pod jejíž kožešinou se skrýval Divous, kdysi nejlepší lovec Havranů, který byl pro krádež obilí vypovězen z rodu. Vděčný pohled půvabné dívky jménem Šťastná Chvíle (G. Osvaldová) provází Sokola a Havranpírka na cestě k domovu… (Česká televize)

J.J.1972

najvacsi problem som pri tom mal ze som neuveril tomu ze to je z praveku.... cele mi to pripadalo len ako branna hra v pionierskom tabore. hudba sice liskovsky skvela ale vobec sa nehodiaca k tejto teme. to sa tyka vsetkych casti trilogie. ()

Maskati

Jako kluk jsem knihy učitele E.Štorcha doslova hltal.Byly čtivé,poučné a téma doby kamenné pro prepubertalniho hocha velmi přitažlivé.Bohužel,filmy se nepovedly.Nekdo tady napsal,že mu to připadalo jako CETEH na letním dětském táboře.Naprostý souhlas.Z filmu je cítit,že nebyly finanční prostředky,chyběly mi tu Zemanovy triky,které by film určitě oživily a celkově nějaký nápad.Kupodivu ani hudba mistra Lišky mi tentokrat nepřijde moc vhodná.Škoda,potenciál to určitě mělo. ()

smutnySermir

Druhy dil je sevrenejsi, s jasnou dejovou linkou, putovaci fantasy. Jeste bych se zastavil u hudby - Liska tady zase popustil uzdu svoji genialite a vyplodil kombinaci svoji standardni naladovky s v te dobe neslysenym industrialem. Slyset to v ty dobe Brian Eno, tak se pos...re. Taky Liskovo veci se ted na Zapade dost vydavaj a ohlas je "thunderous" ... ()

Vyjola

Myslím, že kdo na této trilogii vyrostl, má ji rád napořád. Neumím se na film podívat očima dnešních mladých..já měla vždy husí kůži a vžívala se do té doby. Plus jsem četla stále dokola všechny Štorchovky. ()

milos.bradik

Tato druhá část trilogie se mi líbí snad ještě víc než první. Nebudu tady hnidopišsky kritizovat to, jak vypadají tito "pravěcí" lidé. Prostě se mi to líbilo. ()

StarFsh

Hodnotím pomerne vysoko vzhľadom na dobu, v ktorej to vzniklo a v krajine, v ktorej to vzniklo. Dnes miesto niečoho takého komerčné TV radšej natočia ďalšiu sériu nejakej tupej telenovely. ()