numi

Jednoduchý důkaz o tom, že k tomu, aby vznikl dokonalý film, nepotřebujete natáčet na Novém Zélandu či v Africe, nepotřebujete rozpočet nad sto miliónů dolarů, nepotřebujete natáčet celý rok v kuse a nepotřebujete ani žádnou hereckou megahvězdu do hlavní role. Potřebujete jen jednu věc - NÁPAD. A tenhle se prostě povedl. Joel Schumacher navíc snad spadnul z režisérské stoličky na hlavu, protože jsem ho vůbec nepoznával - tohle byla režijní jízda jako řemen. Stopáž výborně krátká, takže nedojde na zbytečné opakování a vykrádání sebe sama. Herecké výkony jedna báseň - Farrell a Whitaker především. V jednoduchosti je síla, říká se, a Telefonní budka si na nic nehraje, neblafuje a nemlží. Jde přímo za cílem - vítězstvím. Vždyť moc dobře ví, že má v ruce ty nejvyšší možné karty. [říjen 2006] ()

buldock

Až na trošku přehnaný a mírně předvídatelný konec se jedná o velmi dobrý "One man show" thriller stavějící na excelentním Colinu Farrellovi , ukázkově stísněné atmosféře telefonní budky , která se stala pro hlavní postavu dočasným vězením a samozřejmě výborné režii Joela Schumachera. Oceňuji originální nápad a vřele doporučuji! Film: 84% ()

raimi

Edit: Po druhém zhlédnutí dávám plnej počet. Nehorázná jízda. Kiefer Sutherland je úžasnej. Stejně jako v Dark City tu má malou roličku, v které plně úročí svoje charizma. ()

Siegmund

Byl jsem mile překvapen. Je vidět, že když se to umí, tak se dá na malém prostoru natočit velký film. Myslím, že dál se rozepisovat o kvalitách tohoto filmu nemá smysl. Nejsem totiž mezi prvními, kteří k tomuto filmu píšou komentář a prakticky všichni už řekli všechno za mě. (Středa 25.08.2010) ()

zipper111

Psychologicky naspeedovaný thriller, s vynikajícím Farellem v roli snobskýho blbce a jednou nezajímavou telefoní budkou. Eskalace celého (vcelku krátkého) snímku nemá chybu, od pomalejší začátku se Schumacher rychle přenesl na hype střed filmu, plného vynikajících dialogů a napětí. Škoda jen toho závěru, všeobecně mi přijdou Schumacherovi závěry některých filmů jako hodně blbé, ne-li snímek potápějící (Volný pád). Tady to není tak hloupé, jen ta logika střelce má trochu mezery, i když je to asi jen psychouš, nemělo by se v tom nejsíš hledat nějaké poselství. 4,5* ()

SarumanKo

Mohol som to tušiť už dávno, ale ani vysoké hodnotenie na tomto serveri ma na silu tohto dokonale vybrúseného majstrovského dielka nedokázalo poriadne pripraviť. Šupa do hlavy. Totálna. Rozporuplný režisér Joel Schumacher natočil čosi tak napätého, dojímavého, premysleného a originálneho, až žasnem. Z Colina Farrella pod jeho rukami vyrástol Pán Herec a v Telefónnej búdke podal niečo, čo sa neunúvam nazvať famóznym a sústredeným hereckým koncertom. Pozoruhodný počin. A pri tom stačila hŕstka hercov, kratučká minutáž, mrazivo hitchcockovský námet a jedna telefónna búdka... Zápis do srdcoviek. (95%) ()

Tirion

Výborná režie, výrorný střih, výborný scénář, výborný Farrell a hlas Sutherlanda. Ale k dokonalosti mi něco chybí. Co, to netuším... ()

Tony.cs

Napínavý a fantastický thriller s netypickým koncem. Schumacher je skvělej režisér, když dostane scénář, kterej za to stojí. ()

kaylin

„Telefonní budka“ je i po letech pořád účinná, i když by se mohlo zdát, že sama budka je přežitkem, který se v současnosti najde tak jedině v muzeu. I na tom je krásně vidět, jak se doba vyvíjí. Je to ale celkem jedno, protože i za dalších 13 let tohle bude nesmírně silné a klaustrofobní drama, které bude mít na diváka pořád stejně příznivý efekt. Joel Schumacher se tu skutečně pochlapil. ()

suicide

Abych byl schopný se půldruhé hodiny dívat na jednoho chápka, jak se "vykecává", musí mě ten film něčím zaujmout, nečím chytit a nepustit - což tedy udělal. Kvalitním scénářem, bez něhož by ovšem Farrelovo uění bylo jen plácání v budce. Mimochodem - poznali jste Farrela? - já teda ne. Mno a neskutečně mě pobavilo, že film byl natočen za "pouhých" 12 milionů dolarů - uvědomíme-li si, že naše největší velkofilmy nedosáhnou tohohle hollywoodského chudáčka ... ()

Maq

Napsat a zahrát hodinový dialog, který udrží pozornost a napětí, to je kumšt zasluhující respekt. Napodruhé už to samozřejmě tak strhující není, myšlenku to žádnou nemá, ale zahrané a zrežírované je to suverénně. ()

Desperado

Schumacher to s Farrellom vie, Farrell si so slúchadlom rozumie tiež a Forest Whitaker ako vyjednávač by sa tiež nestratil. Minimalistická snímka s maximálnym diváckym zážitkom. Teda až na ten Sutherlandov otravný a samoľúby hlasový výkon. ()

Damiel

Film není o tom, na kolika roztodivných místech se děj odehrává, ale o síle příběhu, skvělé režii a schopných hercích. Všechno tohle Telefonní budka má, přestože z ní Colin Farrel skoro nevystrčí paty... 90% ()

Sigurd

„Není to zvláštní? Zvoní telefon, může to být kdokoliv, ale člověk ho musí zvednout, že?... Že?“ Jednoznačně nejlepší a nejoriginálnější thriller posledních několika let. Stokrát provařená hra na oběť a trýznitele dostává s telefonem zcela nový rozměr. Scénárista si vzal k srdci starou známou pravdu, že v jednoduchosti je síla. Ve výsledku jde příběh filmu popsat jedním delším souvětím. To ale není vůbec na škodu, naopak. Je to úderné a nenechá diváka ani chvíli vydechnout. Brilantně natočených 70 minut koncentrovaného stresu a napětí, kterým prominete i nějaké ty nelogičnosti, vás snadno přesvědčí, jak se dá z minima vykřesat maximum. Collin Farell předvádí úchvatnou proměnu svého hrdiny. Velice přesvědčivé. 90% ()

swed

Nafouknutá bublina, která rychle splaskne. Svou vykonstruovaností má "Telefonní budka" hodně blízko k "Saw", ale v konečném součtu je na tom ještě mnohem hůře. Především film je plný klišé - mrazivý hlas záporáka vyznívá více než komicky, zhýralý hrdina musí zaplatit za své hříchy, vizuální forma se snaží tvářit autenticky, ale ve skutečnosti je dělaná jen na efekt...takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Pokud bych pominul celkovou "levnost" filmu, zůstává tu možná ještě větší zádrhel - pointa. Jen těžko se dalo vymyslet stupidnější rozuzlení, než které nám Schumacher naservíroval (nulová motivace=nulový dopad na diváka). Filmu se nedá upřít dynamika, která žene vyprávění vpřed a tím pádem není místo pro nudu. Takhle zajímavý námět by si zkrátka zasloužil o něco lepší zpracování a docela by mě zajímalo, jak by si s látkou poradil např. takový Paul Greengrass. 6/10 ()

vanadium

Nejlepší z Schumacherových filmů, které jsem doposud viděl. I by se vyšvihnul na 4* nebýt toho rasismu v podobě klidného, chápavého a přívětivého černoha v policejní uniformě a netrpělivého, nechápavého a nepříjemného bělocha v policejní uniformě. Mě už tohle ubohé klišé, kdy je černoch ten dobrý a běloch ten špatný (být to naopak, zvedne se v USA vlna černoškých protestů..) vážně leze krkem. A taky nebýt té Schumacherovy záliby v opěvování toho, když někdo bere vykonání spravedlnosti do vlastních rukou a sám se přitom stává zločincem. A když pominu otravné uřvané štětky, tak tím negativa končí. Telefonní budka je krátký, svižný, skvěle zrežírovaný film, od Farrellova vlezení do budky permantně napínavý, se skvělým rozuzlením. Pokud někdo chce vidět svižný a promyšlený psychologický thriller, tak doporučuju. ()

salalala

Geniální určitě ne, ale parádní kousek to je. Schumacher opět dostal málo peněz a předvedl hodně muziky. Skvěle zachytil atmosféru neustále pulzujícího New Yorku (potažmo jakéhokoli velkoměsta), v němž jsou všichni vzájemně odcizeni a zájmy ostatních je začnou zajímat, až když se protnou s těmi jejich. Schumacher tu opravdu kraluje celou dobu, ví, kdy je potřeba zrychlit obraz, citlivě volí i celkové tempo a pomáhá si výtečným střihem a rozdělením filmu do několika okýnek, která pomáhají v lepší orientaci. Pozitivem je také krátka stopáž, v níž není místo na zbytečné momenty ani dlouhá vysvětlování a to je moc fajn. Trumfem filmu jsou ale jednoznačně (kromě už zmiňované režie) herecké výkony. Úchvatný Farrell tu hraje snad životní roli, věřil jsem mu úplně všechno. Výborně vystihl všechny aspekty své postavy - od namyšleného hejska k psychicky zdeptanému člověku. Skvěle ho doplňuje Whitaker a hlavně Sutherland, u kterého je to složitější tím, že jen mluví. Přesto je plnohodnotným charakterem a nijak nezaostává za ostatními. Hvězdičku strhávám vlastně jen za "obyčejný" konec, u tohohle filmu by mi spíš sedlo nějaké překvapení nebo alespoň něco netradičního. To už je ale jen drobounká vada na kráse. 80% ()

Hamaradža

Povedal by som, že síce slabý a nedostatočný záver, ale zvyšok filmu to viac než zachraňuje. Nepamätám si, že by som predtým pri akomkoľvek filme zažíval takéto napätie. Myšlienka filmu jednoduchá, ale neskutočne efektne fungujúca. Bravo Joel. (aj keď si myslím, že 8mm je ešte o triedu vyššie) ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor