Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

x2x3

Díky dobré kameře a skvělým hereckým výkonům se tento kousek může rovnat s mnoha velkorozpočtovými filmy. Skvěle dokáže navodit drsnou atmosféru válečného výcviku a obavy z opravdového boje. ()

jondoe

Vyborny vykon Colina Farella robi tento snimok nadpriemerny. Toto su presne typi postav ktore sa mi na filmovom platne pacia. Tato vojnova drama sa dostala ku mne nahodne a od zaciaatku filmu ma zaujala. Skvely scenar ,doplna vynikajuca a realna rezia. Pacilo sa mi to viac ako tak velmi ospevovana Cata. ()

Seti

Zajímavý neválečný film o válce a armádě vůbec. Výborná kamera i použití různých filtrů perfektně dokresluje celou atmosféru. Jeden z prvních filmů Colina Farrella, a musím říct, že při hraní Bozze skutečně exceluje (ten chlap je prostě frajer). ()

Kracken

Téměř ničím nevybočující vojenský film z Vietnamské války který se ovšem neodehrává tradičně v džungly s nepřítelem ale ještě nanečisto, ve vojenských táborech. Je zajímavé vidět co všechno mohli vojáci prožít ještě než šli do skutéčného mlejnku na maso. Colin Farrell je ve filmu jednoznačně tím nejlepším spolu s Schumacherovou režií a přesto že se jedná vesměs o klišé hrdina/nepřítel, film nepůsobí toporně a nevkusně, naopak akce ubíhá svižně a člověk si rád počká na konec. Přesto film nepřichází s ničím novým nebo přelomovým, podobných filmů o válce byly natočeno mraky a tenhle je jen lehce nadprůměrný. 60% ()

NICOX

Zvláštní. Ne že bych z toho byla nějak odvařená... ale prostě sem se tim dějem nechala pomalu unášet, až sem si uvědomila, že to nebylo vůbec špatný a celkově vlastně moc povedený film. Colin Farrel září! 75 % ()

Mistickzz

Joel Schumacher ma veľmi príjemne prekvapil a po Telefónnej búdke, je to jeho druhý najlepší film. Nečakal som, že ma Tábor tigrov nejak extra chytí za srdce, ale vďaka skvelému Farrelovi, ručnej kamere, ktorá sa do tohto snímku náramne hodila a humorom zmiešaným so surovou a nezmyselnou vojnou sa Tigerland zaradil medzi moje najobľúbenejšie vojnové filmy, aj keď nejde priamo o vojnový film. Schumacher je schyzofrenik, prisahám bohu, lebo je jeden z mála režisérov, ktorý dokážu natočiť buď skvelý film alebo totálnu sračku. 85% ()

iXtr3m3

Viac sklamanie ako spokojnosť napriek trom hviezdam. Z filmu sa mi nevybavuje takmer žiadna pamätná scéna a to už o niečom svedčí. A nie, vek filmu nehrá úlohu, pretože poznám filmy dva-tri krát staršie a pamätám si kopu okamihov. ()

BlueZero

Film z prostredia vojenského výcvikového táboru. Ako vždy tu nájdeme všetky charakteri, zlý bubák, veľký frajer, inteligent, strachopud. Od týchto charakterov sa odvíja celý film, dej nie je ťažké si predstavit. Vhodné to je tak maximálne pre vojakov, alebo pre vojensky orientovaných ľudí, pre iných vôbec neodporúčam. ()

Kovaja

Moc povedenej kousek s výborným Farrelem jakožto pořádným drsnákem který má srdce na správném místě a dokáže naslouchat a pomáhat parťákům ve výcvikovém táboře který je má připravit na neskutečně fyzicky a hlavně psychicky náročnou válku ve Vietnamu. ()

ElChe26

"Ani tě sakra neznám. Vykládáš nám svůj podělanej příběh. Donutíš mě brečet. K čemu to? Jdi do prdele Cantwelle. Svět je plnej podělaný bolesti. Neměl bys bejt v armádě." Ne, Bozz to opravdu nechtěl poslouchat, protože podvědomě tušil co bude následovat, nakonec v něm však zvítězil jeho potlačovaný altruismus nad egoismem. Kde však vymezit ostrou hranici mezi nezištnou pomocí druhým a sebeobětováním? Bozz si ji nevymezil. Některým pomohl opustit armádu. Nicméně ti, co ji opustili museli být však někým nahrazeni. Prázdné místo po nich zacelil nakonec i samotný Bozz. Mám rád vzdorující rebely, navíc morální dilemata (mám právo opustit armádu, když vím, že místo mě zemře někdo jiný? proč bych tohle (mučení) měl dělat jinému člověku?), které provází celý snímek jsou velmi silné, pro mě slabších 5 *. ()

legatio

Slušný film z prostředí vojenských výcvikových táborů. Místy drsné scény, místy vtipné hlášky. Z žánru bych hodnotil jako lehce nadprůměrný snímek. ()

divak84

pro mě naprosto obyčejný snímek. obyčejný život v armadě, obyčejné ztvarnění šílené touhy po domově a opuštáku. ničím speciální farrell, málo hausera :). obyčejné drama o vietnamské problematice, kterých filmaři vyprodukovali stovky. patří to podle mě k těm lepším, ale j i spousta ještě lepších. ()

Stružák

Snad ne vyloženě špatný kousek, ale filmů s podobnou tematikou, jednoduchým dějem a neoslnivýjmi hereckými výkony je zkrátka habaděj. Obávám se, že byť mě Tábor tygrů vyloženě neurážel a nenudil, za týden si z něj nebudu pamatovat zhola nic (a to se potvrdilo – ne sice po týdnu, ale po pár měsících podle názvu přemýšlým, zda jsem film vůbec viděl a ani podle galerie si nevybavuju ani jednu scénu). Joel Schumacher to umí lépe. ()

Michalechal

Čekal jsem pořád na naplnění slova "válečný", a to jsem se vážně nedočkal. Drama to bylo fajn, ale být to válečný drama, je to ještě lepší :-) ()

kedl

Detailnější první části Kubrickovi Vesty, kdo viděl tak ví o čem je řeč. Tábor tygrů hraje především na psychiku vojáků, a jak se s tím vojáci srovnávají. Někteří jsou z toho v prdeli, někteří proplouvají v pohodě a někteří to sabotují, protože v probíhající válce nevidí smysl, co je případ Colina Farella. Bozz v podání Farrella je fajnový, ty jeho výtlemi do ksichtů nadřízených jsou dokonalý, ale film to nezachrání, nepomůže ani autentičnost ruční kamery, která Vás vtáhne to středu dění. 60 % ()

Ondis

Tak tohle jsem nečekal. Farrell mě neuvěřitelně bavil a nejdenou jsem se smál jeho absurdním vtípkům. Výborně vykreslená atmosféra výcvikového tábora a tradičních neshod a bitek mezi tvrdýma vojákama. Silnej snímek, kterej ve mě ještě dlouho bude působit. Skoro 5* ()

DannyBoy80

75%, na 4 tomu kousek chybí. V poměru náklady/kvalita je to velmi zdařilý snímek. Farell zahrál nadstandartně. Příbeh je docela nenáročný, odehrávající se vpodstatě jen na základně a v buši. Šikana a teror je vykreslený docela uvěřitelně. Jen celá podstata (i název) filmu byla trošku fraška. Závěrečné cvičení v nejdrsnějších podmínkách před odletem do války, ze kterého měl každý velký strach, tak toto cvičení bylo nakonec zobrazeno jako komerční paintball v buši, kdy Vám ještě za zadkem ocasí instruktor a říká Vám co máte dělat. Ale jinak doporučuju tento skorovojenský snímek. ()