Tábor tygrů

Tigerland

Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

Tak tohle patří bezesporu k nejlepším filmům Joela Schumachera. Tento jindy poněkud rozporuplný režisér mě filmem Tábor tygrů mile překvapil. Jde o velice zajímavě natočený příběh vojáků z výcvikového tábora, jehož hlavní a skutečně nejvýraznější postavou je vojín Bozz v bezchybné interpretaci Colina Farrella. Je ale třeba uznat, že i ostatní herci své role zvládli výborně - James McDonald jako brutální seržant Thomas, Shea Whigham jako krvežíznivý a pomstychtivý Wilson, Matthew Davis coby "pisálek" Paxton nebo Clifton Collins Jr. v roli stresovaného velitele oddílu Mitera. Tento film mohu s klidným svědomím doporučit všem, kterým se líbil třeba film Full Metal Jacket.(19.5.2003)

Kdyz jsem tento snimek videl poprve, nemohl jsem se odlepit od zidle. C.Farrell je herec s nadprumernym talentem a dokazal s milionkrat omletym tematem popasovat na vybornou. Navic mohl stavet na kvalitnim scenari a Joel Schumacher dokazuje ze stale patri k tem lepsim reziserum v Hollywoodu.(6.9.2003)

Veľmi sa mi páčilo vykreslenie postáv. Celý ten výcvik sa mi páčil oveľa viac, ako napríklad u takej Olovenej vesty. Bolo to drsné a reálne. Colin Farrell, ako drzý spratok si ma svojím vystupovaním hneď získal a tento skorovojnový film veľmi vyzdvihol. 80%(6.5.2009)

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, ale uvědomělý rebel Bozz letitému rčení příliš nevěří. Má vojenská zkušenost s výcvikovou buzerací mu dává nesměle za pravdu a nemohu zcela vyloučit, že jakoukoli válku bych, místo pohodičky v první linii, také raději prosouložil v hotelu, proflákal v base nebo aktivně proležel doma u televize. Mé, v podstatě pacifistické, oko zahlédlo mnoho lepších snímků o bojovém výcviku, ale asi žádný z nich nenáboroval do řídnoucích řad US Army tak málo nových zájemců o "perspektivní povolání".(29.10.2011)

Tady se Schumacher vyřádil, a kdyby si natáčení neužíval, jistojistě by z toho nevznikl takový klenot. Colin Farrell je ve své roli výtečný. Velmi dobré drama z jednoho ponurého výcvikového tábora.(9.1.2008)