poster

Tábor tygrů

 • USA

  Tigerland

 • Německo

  Tigerland

 • Slovensko

  Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Paráda, tak trochu válečné drama, s velice syrovým a studeným obrazem třesoucí se kamery, božským Colinem Farrellem a v neposlední řadě s parádní atmosférou. Joel Schumacher dokazuje, že když chce, tak mu všechno jde. Výběrem Colina Farrella trefil do černého, tento ir je největším talentem Hollywoodu. Dalo by se říci, že celý film nadzvedává právě Farrellův výkon a zčásti je to také pravda, ale skutečnost je taková, že Colin je jen jednou z velice chutných ingrediencí této velice zdařilé pochutiny. Postavy nevyznívají ploše, ne každý se dá zaškatulkovat. Chvíli si o někom myslíte něco, co za okamžik přehodnotíte o sto a osmdesát stupňů. Kdyby bylo takových filmů víc, vůbec bych se nezlobil. I s malým rozpočtem se dá rozehrát kvalitní podívaná.(11.11.2006)

 • Beastmaster4
  ***

  Takový válečný - neválečný film. Divná kamera a režie dávají filmu dokumentární nádech. Mě takové pojetí přišlo spíše na škodu. Extrémně roztřesené záběry, velmi tmavé nebo naopak přesvětlené scény. Co bych naopak vyzdvihl, je scénář a hlavně Colin Farrell, který svým výkonem kvalitu filmu o dost zvedá.(12.7.2011)

 • klerik
  ****

  Malý film o veľkých veciach. Schumacher v dobách, keď vedel, čo chce povedať. Farrell ako "potížista" je skvelý. O ľudskej dôstojnosti a zvrátenosti vojny sa dá ntočiť pútavý film aj bez vojnového pekla...(28.6.2013)

 • Gilmour93
  ****

  „Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.“ (generál George S. Patton). „Běž do prdele, Georgi!“ (vojín Roland Bozz).. Dokumentární kamera dodává vtahující autenticitu, výkon Farrella uvěřitelný lidský rozměr. Očekávaný konec kupodivu nepřišel a Frajer Bozz ani nemusí sníst tucty vařených vajec, aby se stal legendou, na kterou se nezapomíná. Armáda by mu měla vlastně poděkovat. Tak, jak ukřičení seržanti připravují ve výcvikových táborech nováčky na pekelné podmínky války, on dokonale vyselektuje, které charaktery se do ní nehodí a tím vlastně ostatním zvyšuje šanci na přežití..(23.3.2016)

 • Ilicka
  ****

  Skvělý Colin Farrel v roli drzého frajírka Bozze, který tak rád pomáhá lidem z armády, až se sám nakonec rozhodne zůstat. I ostatní herce (převážně mužské) nesmím opomenout zvláště vojína Wilsona - ten chlapměl šílenství v očích. Jinak jde o jeden z nejlepších filmů Joela Schumachera, plný emocí a s téměř dokumentárním pojetím vztahů ve výcvikovém táboře, k čemuž bohatě přispívá rozklepaná ruční kamera a neurotický střih...(22.8.2007)

 • - Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)

 • - Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)

 • - Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace