Tábor tygrů

Tigerland

Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

„Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.“ (generál George S. Patton). „Běž do prdele, Georgi!“ (vojín Roland Bozz).. Dokumentární kamera dodává vtahující autenticitu, výkon Farrella uvěřitelný lidský rozměr. Očekávaný konec kupodivu nepřišel a Frajer Bozz ani nemusí sníst tucty vařených vajec, aby se stal legendou, na kterou se nezapomíná. Armáda by mu měla vlastně poděkovat. Tak, jak ukřičení seržanti připravují ve výcvikových táborech nováčky na pekelné podmínky války, on dokonale vyselektuje, které charaktery se do ní nehodí a tím vlastně ostatním zvyšuje šanci na přežití..(23.3.2016)

Táborem tygrů Joel Schumacher opět potvrzuje, že největší divadla dokáže sehrát s malými kašpárky - snad je tomu tak proto, že poloprázdný měšec ho nesvádí k překombinovanosti a nasazování diváckých atrakcí. Ale....Je mi až trapné to vyslovit, ovšem tento snímek naopak trpí značnou jednopduchostí, především v charakterech postav (všichni jsou učebnicové výlupky určitých archetypů a není těžké odhadnout, jak se budou časem vyvíjet), nevyjímaje samotného Bozze, který - ač je Collinem Farrelem skvěle zahrán - představuje spíše ten prostší typ rebelujícího frajera a málokterý divák se k němu dokáže upnout. Zamrzí to, ale vzhledem k ostatním kvalitám filmu jde o nedostatek odpustitelný.(9.6.2008)

Rozhnevaných mladých mužov á la FRAJER LUKE mám rád, ale hoci Schumacher s Colinom Farrellom a Coleom Hauserom urobili veľa, nestačí to (napriek špinavej, realistickej, obnaženej ba až dokumentárnej atmosfére).(9.11.2004)

Výborný "téměř válečný" snímek s vynikající režií a kamerou, která všechny akční scény zabírá "z ruky". Nejvíc nezapomenutelný je ovšem výkon Colina Farrella, jehož hvězda začíná opravdu zářit jasným světlem.(9.3.2003)

Veľmi sa mi páčilo vykreslenie postáv. Celý ten výcvik sa mi páčil oveľa viac, ako napríklad u takej Olovenej vesty. Bolo to drsné a reálne. Colin Farrell, ako drzý spratok si ma svojím vystupovaním hneď získal a tento skorovojnový film veľmi vyzdvihol. 80%(6.5.2009)