Jacccob

Paráda. Nechápu, že za to Ridley nedostal Oscara. Filmu se opravdu nedá vytknout nic, co by stálo za připomínku, a i kdyby se něco našlo, zachránil by to skvělý Russell Crowe a jeden z nejkrásnějších konců, co znám. ()

Hwoarang1

Spojení Scotta a Corwea zklame jen vyjjímečně. V tomto případě se povedl téměř dokonalý velkofilm se vším, co k tomu patří. Snad až na lehce trapný boj s císařem není co vytknout. ()

ClapTrap

Naprosto parádní film, kterému nemám vytknout téměř nic. Russell Crowe, a samozřejmě i další, perfektní herecký výkon. Skvělá hudba, která jen přihrává k atmosféře. 5* 90% ()

Iwet.K

Tohle už nepřekoná žádný film. Největší dojem ve mně zanechala hudba, která krásně kopírovala scény. Tady se Ridley Scott opravdu vyznamenal! ()

rottik-cb

Dle některých mých kamarádů nejlepší film všech dob. Hůůů, tak vysoko bych nehodnotila, především kvůli patetickému závěru a historických nesrovnalostech, o kterých píše Pohrobek. Ale jinak velmi slušně natočený film. 34. ze 1001 ()

Armageddon

čo k tomu povedať. Pre mňa je to asi jeden z najlepších filmov. Výborné herecké výkony, výborná hudba, výborné scény. Skoro pri každej scéne film vyvoláva emócie. Ja mu nemám čo vytknúť, krásny film a všetky superlatívy, ktoré poznáte môžete použiť na opis tohto filmu. 100% ()

aa12

Russel Crow podává fantastický ne li životní výkon. Monumentální scény doplněné vynikající hudbou jsou nádherné, příběh je strhující, herecké obsazení geniálně zvolené. Na tento film se dají vymýšlet jen superlativa a momentálně si nevybavuji lepší historický film. ()

Dampfer

Ještě žádný film u mě během sledování tak rapidně neotočil hodnocení. Při první cca hodině mě to nudilo, na začátku sice byla bitva, ale to u většiny historických filmů je. Pořád tam kolem hlavní postavy chodily nějací lidé a... no prostě ten začátek mi nesedl, táhl se. A pak... film s prvním soubojem chytne strašně rychlý spád, přijde nádherně vypracovaný Řím, velkolepé koloseum, špičková hudba, herci tak nějak ožijou, úžasné. Mezi historickými, ale i mezi všemi filmy opravdu vynikající počin. Není to úplně na pět, avšak vcelku s klidným srdcem těch pět hvězdiček dávám. ()

fantomas19

* česť a sláva * výprava a hudba * aréna a súboje * Americká akčno-dobrodružno-historická dráma z roku 2000, ktorú natočil Ridley Scott, je príbehom odstaveného generála a jeho cesta späť k sláve a odčineniu krívd. Generál Maximus (Russell Crowe) je obľúbencom Marca Aurelia (Richard Harris), ktorý je zavraždený svojím ambicióznym a mocichtivým synom Commodom (Joaquin Phoenix). Maximus upadá do nemilosti a čaká na vykúpenie smrťou v otroctve. Bývalý gladiátor Proximo (Oliver Reed) mu otvorí dvere na návrat, Maximus nastupuje krvavú cestu gladiátora a chystá sa na hry do Ríma. Politické dusno a gladiátorské hry v Ríme majú odvrátiť pozornosť ľudu od zákulisných mocenských čistiek nového diktátora. Maximus so svojou skupinou gladiátorov vstupuje nielen do arény Colosea, ale aj do osudu vládcu Rímskej ríše. Film kladie dôraz na zaujímavé súboje, krásnu veľkolepú výpravu Ríma a Colosea, a výraznou mierou k vytvoreniu napätia a vnútorných emócií generála nádherná hudba. Motív osobného príbehu Maxima plynie hladko celým filmom, osobná loajalita k cisárovi a armádna poslušnosť sa mieša s osobnou tragédiou, stratou milovaných osôb, dezilúzia sa strieda s novým cieľom a novým impulzom do života, neúprosná krutosť a krviprelievanie stojí v kontraste s túžbou po pokojnom živote v ústraní a v kruhu rodiny. Prvoradé zameranie na osobu generála a neskoršieho gladiátora Maxima však nebráni rozohraniu vedľajších línií a príbehov, najmä Commodov boj o moc, či rôzne snahy a záujmy senátorov. Film Gladiátor je napínavý veľkofilm o gladiátoroch, kde sa v boji dobra a zla prejavujú proti sebe stojace pozitívne a negatívne vlastnosti vyplývajúce z osobných kvalít človeka a jeho prístupu k priateľstvu a loajalite, vzťahu k moci a láske, citu pre ambície a cieľavedomosť. Film získal po svete veľa ocenení, okrem iného aj päť cien Akadémie (Oscar za najlepší film, herecký výkon Russella Crowea, kostýmy, vizuálne efekty a za zvuk). ()

Knor

Historický velkofilm se vším co k němu patří. Pro hlavní roli si nedokážu představit někoho lepší, Russel Crowe vypadá drsňácky a při tom je to sympaťák, kterému se nedá nefandit. Bojové scény jsem pozoroval s otevřenou pusou, nádherná hudba podtrhovala velkolepé scény a v některých momentech mi běhal mráz po zádech. vynikající film, který můžu vidět stokrát a bude mě pořád bavit. ()

Pulper

Jestli se Viktoorka po shlédnutí Gladiátora cítila ukojená, pardon plná, já tedy ne. Patetická, jako obvykle pseudohistorická, slátanina s celkem pěknou hudbou a občas kamerou a hezky ďábelským Commodem. Zbytek nestojí za nic. Divím se, že někdo chválí úvodní bitvu. To už byly lepší bojůvky v Pánovi prstenů. ()

petka114

Bylo mi deset, když jsem byla poprvé v Itálii a v Římě všude visely plakáty na nový film Ridleyho Scotta. To bylo mé první setkání s Gladiátorem, od té doby jsem ho viděla nesčetněkrát a řadím ho, těm nejlepším historickým filmům, které jsem do té doby viděla. Následné filmy typu Trója nebo Alexander Veliký se ke Gladiátorovi jenom přibližují. Filmu se občas vyčítají historické nebo vojenské nepřesnosti. Ty druhé jmenované nepoznávám, takže mi nevadí vůbec, ty prvně jmenované poznám jen občas a neruší mě. Historický velkofilm koneckonců není dokument. Snad jen si tvůrci mohli zjistit, že v době, kdy se Gladiátor odehrává, opravdu žádné Španělsko neexistovalo, a tudíž označovat hlavního hrdinu tolikrát ve filmu jako „Španěl“, už je přece jenom trochu velká chyba. Přesto však nemohu dát jinak než pět. Skvělý příběh, skvělé herecké výkony (proč nedostal Joaquin Phoenix Oskara? Od Amadeova Salieriho pro mě nejlepší záporák.) A nádherný soundtrack, v čele se závěrečnou Now We Are Free je jen třešničkou na dortu. ()

hero_bk

Už jsem se naučil brát místní hodnocení s rezervou a od filmu jsem proto vůbec nic nečekal. O to víc mě film překvapil tím, že byl poměrně zábavný, dokázal udržet pozornost (171 minut není málo), a to už se pak nějaká ta historická chyba dá překousnout, i když jich bylo poměrně dost. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout hlavně Joaquina Phoenix v roli Commoda, který ho zahrál vážně přesvědčivě. Hudba byla zvolena taky vhodně. Prostě 5*. ()

dj_kure

Až na historické nepřesnosti který jsou mi upřimně u prdele je Gladiátor naprostá dokonalost. Od dokonalýho hudebního doprovodu po fantastický vizuální efekty. Když se na hrdinu Římského lidu kouknu teď (v roce 2012) skoro bych nepoznal, že filmu je už 12 let!!! Není moc filmů o kterých by se dalo říct to samý. 96% ()

liberita

Gladiátor má možno v mnohých ohľadoch od pravého realistického historického filmu ďaleko, napriek tomu alebo možno práve preto, pre mňa však zostáva najlepším historickým hrdinským dobrodružstvom, aké som zatiaľ videla. Taktiež je pre mňa hlavným dôkazom, že Ridley Scott je majstrom vo svojom remesle a že Russell Crowe je herecky výborne a presvedčivo vžitý do svojej postavy. Navyše veľkolepý a nezabudnuteľný soundtrack ku Gladiátorovi (skladby "Might of Rome", "Strenght and Honor" či "Elysium") a slávna titulná pieseň "Now We Are Free" v prevedení Lisy Gerrard sú jedným z najväčších klenotov tvorby Hansa Zimmera, ktorý len tak niečo neprekoná. Ani ostatní herci za Croweom nezaostávajú, Richard Harris v jednej zo svojich posledných úloh vkladá do cisára Marca Aurelia potrebnú váhu a Joaqiun Phoenix je odporný presne ako si to jeho postava vyžaduje. Veľkým plusom Gladiátora je aj kvalitný scenár, viaceré hlbšie myšlienky ( moja obľúbená "Naše činy v živote sa odrazia vo večnosti") ale aj prepracované bojové scény. Scott, Crowe a Zimmer tu skrátka stvorili veľkého a charizmatického hrdinu, príbeh ktorého by mal byť pôžitkom pre každého správneho filmového diváka. ()

Ogrb

Ňák na mě Gladiátor přestává fungovat. Jasně, má solidní velkolepost, Ridley je parádní vypravěč a dovede si diváka jednoduše vomotat kolem prstu. Jenže... Russellovi jsem to absolutně nežral, Joaquin sice ruluje, ale toho prostoru pro něj přece jen zas tak moc není a především... mě to prostě absolutně nechytá a nadšení nemůžu sdílet. Slušně odvedená prácička, na které jsem nenašel potřebný emoce, skutečně plastický hrdiny a podobný věcičky. Jasně, je to dobou, tématem, scénářem, ale to mě jako diváka nezajímá, já si chci film užít a to se mi tady nepovedlo tak dobře, jak ostatním. 6/10 ()

alldo.raine

Vše v tomto filmu je dokonalé, od scénáře, po hudbu, kostýmy, střih, kameru, herecké obsazení, prostě vše. Ztvárnění starověkého Říma se tvůrcům také zdařilo na jedničku. Není se čemu divit, že Russel Crowe mluví o této roli jako o své nejoblíbenější.. Připadá mi v té roli nejpřirozenější, stejně tak jako Joaquin Phoenix a Oliver Reed. Závěrečná scéna je dechberoucí! ()

Spilvo

Síla a čest, človek ktorému zobrali všetko a jeho jediný cieľ je pomstiť svoju rodinu, keď tento film neuvidíte tak prídete fakt o veľa. 100%. ()

Hanzo47

Epický Russel Crowe nám ukázal klasický mega biják, ze Scottovi dílny za doprovodu skvělé hudby a to všechno je krásně promícháno a naservírováno. Po statečném srdci asi druhý nejlepší historický velkofilm. I když tady to je méně reálné a více filmové, ale to není na škodu. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal