Gladiátor

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2000, 149 min (SE: 171 min)

Pútavý dej, výborné obsadenie, bojové scény a veľkolepé zábery spolu s epickou hudbou od Zimmera vytvárajú dokonalý filmový zážitok. Jeden z najlepších filmov vôbec.(28.1.2010)

Chlapáctví, testosteron i pomstu mám ve filmu rád, i když nemám zdaleka tak velkého pinďoura, jako Maximus. Historické snímky se mé přízni až tolik netěší, ale tenhle kariérní pád generála Maxima mne bavil, stejně jako následné nastartování gladiátorské kariéry. Velkolepost tomuto snímku rozhodně upřít nemohu, stejně jako nečestný útok na slzné kanálky a tady pan generál ztrácí jednu hvězdu.(9.11.2015)

Pophistorický velkofilm s úžasnou vizuální stránkou a navíc s poučenou diváckou reflexí toho, že Scottův snímek odstartoval v Hollywoodu doslova lavinu podobně zaměřených historických velkofilmů. Není to umění, ale je to dokonalá filmařina... A kvůli tomu se taky občas točí filmy...(27.4.2007)

Perfektný Scottov cit pre prostredie a Impozantná hudba Hansa Zimmera robí atmosféru "Gladiátora" fantastickou. Milujem Historicko-Vojnové filmy a to, aké herecké výkony podávajú Russell Crowe a Joaquin Phoenix v tak krásnom deji je jednoducho bomba.(5.5.2011)

Oslava individuality v nefalšovaném sandálovém velkofilmu pod hlavičkou nezkrotného brita Ridleyho Scotta. Konečně jsem si mohl ozkoušet na vlastní kůži, jak asi před padesáti lety tehdejší diváci nevěřícně zírali na Ben Hura. Obdobně jsem vzhlížel i na Gladiátora. Ridley Scott natočil Biják s velký B aniž by se za to musel jakýmkoliv způsobem stydět.(9.1.2004)