poster

Gladiátor

 • USA

  Gladiator

 • Slovensko

  Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2000, 149 min (SE: 171 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  **

  Ridley Scott, toť převeliký stratég. Zatouží-li po Oscaru či množství peněz, hned přesně ví, kde třeba slevit ze standardů uměleckých, kam vstrčit patos ve formě nezdolného hrdinství a kam patos ve formě plačtivého dojetí. Prostinký příběh o pomstě a zradě koncipuje spíše jako rozvrh výletu po různých lokacích, v nichž se odehrávají souboje a které naplňují představu co největšího počtu lidí o nich. Afrika tak vypadá jako půl Řím a půl Arábie a ostatní místa jsou na tom nejinak. Postavy jsou od prvních okamžiků zařaditelné do škatulek dobro a zlo, protagonista neustále vykládá o své touze navrátit se k rodince, abychom pochopili, že když mu ji vybijou, tak se fakticky musí pomstít. Ba i jediný záběr, který zaváněl něčím netradičním - Maximovu snovou vizi - ke konci Ridley Scott poníží na tu nejkýčovitější touhu po domově. Tolik oslavovaná Zimmerova hudba mi přišla nakradená od vážnohudebních klasiků.(19.12.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 5 : Nejlepší film, Herec HR - Russell Crowe, Kostýmy, Vizuální efekty, Zvuk + 7 nominací: Režie, Kamera, Herec VR - Joaquin Phoenix, Výprava, Střih, Hudba, Scénář(5.3.2004)

 • Fr
  *****

  RETRO Příběh o hrdinovi, který chtěl odjet sklízet úrodu, ale osud z něj udělal legendu.... Tomuhle já nemám ani po letech co vytknout! Digitální orgie, akce, krvavé souboje, perfektní hudba a téměř dokonalej zvuk. R.Scott a R.Crowe nám tenkrát dali něco, co jsme ještě neviděli.(19.7.2005)

 • Galadriel
  ****

  První polovina filmu je úžasná, v té druhé už kvalita scénáře a spád snímku poněkud klesá, ale právě ta první část, skvělé herecké výkony (zejména Joaquin Phoenix je výtečný), výprava a vizuální ztvárnění, fantastická Zimmerova hudba a kamera drží film nahoře.(15.3.2004)

 • woody
  ***

  Film je to pěkně natočený, krásná výprava, triky i ta monumentální hudba.Je to i celkem velmi realistické (hlavně začátek) a napínavé.Ovšem je to poplatné popkultuře.Vím, že je ode mně naivní, čekat v dnešní době Bena Hura či Spartaka ale to co zde předvedl režisér ale hlavně scénárista je skutečně naivnější(a hloupější) než představa, že Zdeněk Troška natočí dobrou komedii.A to, že akademie ocenila scénář byť jen nominací mě přesvědčilo o tom že Oskar silně neznamená kritérium kvality.Když popřu naprosto ale naprosto hloupý konec zbývá mi jen jeden herec nade všechny.Kdo čeká, že zde napíšu RUSSELL CROWE... ten se příšerně plete.I ochotník z vesnice, kterou byste nenašli ani na mapě s nejmenším měřítkem, by zahrál jeho roli lépe a procítěněj.Na tomhle chlapovi je vidět, že to dělá jen a jen pro prachy a slávu.Ne, tím hercem o kterém je řeč je geniální JOAQUIN PHOENIX!! Ten si svou roli zbabělého otcovraha a císaře se záluskem na vlastní sestru tak neskutečně užívá, že je mi na zblití, že Crowe shrábl všechnu slávu a Joaquin je jen ten" grázl" z Gladiátora.Hanba všem.(3.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace