Gladiátor

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2000, 149 min (SE: 171 min)

Pro mě velkofilm takový jaký by měl být. Kvalitní režie, hvězdní herci, povedený scénář, perfektní kamera a skvěle vybraná doba gladiátorských zápasů. Russell Crowe výborný jako vždy. Joaquin Phoenix byl také perfektní, škoda že nedostal Oscara za vedlejší roli. Režie Ridleyho Scotta mě snad ještě nikdy nezklamala. Nějkaé malé výhrady by se určitě našly, ale nic není dokonalé:)......(30.11.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. A opravdu špičkově natočený skvost se skvělým Russellem Crowem v roli římského vojevůdce Maxima, kterého okolnosti smetly do role otroka a gladiátora, ale který se ani pak nevzdal pomsty. Mínusem je trocha patosu, plusem Zimmerova hudba. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8271-gladiator-gladiator/videa/(24.3.2009)

Oscar 5 : Nejlepší film, Herec HR - Russell Crowe, Kostýmy, Vizuální efekty, Zvuk + 7 nominací: Režie, Kamera, Herec VR - Joaquin Phoenix, Výprava, Střih, Hudba, Scénář(5.3.2004)

TLESKÁM!!! Bravurní kino zážitek ..(24.5.2008)

Ridley Scott dokazuje neustále, že má obrovské schopnosti pro vizuální stránku děje a díky dnes již legendárnímu Vetřelci bude vždycky patřit do učebnic o největších režisérech své doby. Gladiátor je sice mistrně natočené dílo plné úžasných filmových momentů, skvělé a dynamické kamery, ale narozdíl od klasických děl tohohle žánru jakým je třeba Spartakus a jemu podobní mu chybí duše. Moderní doba si žádá tvrdou a nesmlouvavou akci okořeněnou pořádně hutnou výpravou. Tu Gladiátor zaplňuje do nejmenšího detailu, ale divák má pocit, že je to pouhý film pro jeho oko, nikoliv film co by se mohl stát nezapomenutelným. Russella Crowea katapultoval na to největší herecké výsluní současnosti a naopak pro Olivera Reeda byl tím posledním políčkem na seznamu jeho filmů neb ještě při jeho natáčení odešel do hereckého nebe. Příběh nabízí několik situací co mají spád, co mají snahu vyvýšit se nad celkové pojetí filmu, ale bohužel je to asi všechno co může film nabídnout. Snaha vyprávět se mění v snahu neustále překopávat jeden příběh čím dál tím víc bombastickými záběry. Když bych to měl k něčemu přirovnat, tak si zkuste představit zakrslého mongolského šéfa firmy, pro kterého pošlou partneři místo svého firemního triskáče celé jumbo jet. Mohli by ho oslnit krásnou stíhačkou, ale oni musí ultra přebít všechno pompézností a velikostí. Z toho plyne jediné: Gladiátor se snaží být něčím víc než je mu ale ve skutečnosti dáno. Je to na čtyři hvězdičky, protože ta vizualizace je fakticky úžasná. Jen nesmíte zapomenout, že velkofilm se vždycky nerovná filmu nezapomenutelnému.(3.10.2004)