Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Frankie

Od první chvíle je jasné, že máme tu čast s filmem Tonyho Scotta, především vizuální přitažlivost je značná, ale již po hodině máte pocit, že tu někdo efektem zakrývá nedostatky. Scottovi bych příště doporučil shlédnout před natáčením jeho o mnohem dotaženější špionážní thriler Nepřítel státu a dávat větší prostor hercům. ()

PALINO

SPY GAME nám toho ponúka počas svojich 126 minút pomerne veľa. V prvom rade sú to vynikajúci herci, v druhom rade je to kvalitný režisér, ktorý dokazuje, že režisérskej zručnosti i vizuálneho cítenia má na rozdávanie a v neposlednom rade je to i dobre budovaná atmosféra a dobre napísaný scenár. Nad toto všetko by som ale povýšil spôsob, akým je film vyrozprávaný a to z veľkej časti prostredníctvom flashbackov, vďaka čomu musím SPY GAME pochváliť za jeho filmovú netradičnosť, invenčnosť a teda i rozprávačskú zaujímavosť. ()

Bobek15

Celé to bolo zbytočne veľmi komplikované a nútilo nás byť v strehu a sústredený počas celých dvoch hodín a nedalo nám to ani sekundu oddychu (čo mi trochu vadilo). A popri skvele premyslenom scenári som tam na film tohoto žánru pociťoval deficit akčných scien :). Škoda! ()

velkyvezir

Tento film mám opravdu rád a raději po něm sáhnu než po nějakých akčních filmech. To, že celý příběh se odehrává především v kanceláři, není jeho slabinou, nýbrž předností. Než aby se Redford pouštěl na stará kolena do neuvěřitelných akčních scén, přenechává toto Pittovi. Celý příběh je o tom, že agent jednou nohou v důchodu umí ještě zamotat palici mladým arogantním nástupcům, kteří si myslí, že podrazy na spolupracovníky jsou skutečnou prací agenta. Závěr filmu je prostě dojemný, ale ne patetický. Jedinou vadou na kráse je ta náhoda, že zrovna ostrov u Baham je podobný pobřeží Číny;-) ()

Ondra16

Téměř dokonalé. Kdo by to do klipaře Scotta řekl, že natočí takto syrové drama, kde většina věcí odehrává uvnitř. Občas to trošku šustí papírem, ale udržet dramatický oblouk pomocí flashbacků a celé to navzájem provázat umí jen málokdo. S dalším zhlédnutím film jen roste. ()

toy79

Na Spy Game jsem se těšil hlavně díky Robertu Redfordovi, ale musím říct, že i Brad Pitt ukázal, že umí hrát. Spy Game je vynikající politický thriller ukazující, že když se někdo nahoře rozhodne obětovat pěšáka, ten má jen malou šanci na přežití. Ale určitá šance tu je. Chce to však mít kuráž, zkušenosti, kontakty na správných místech a trochu i štěstí. Toto všechno Redford má, takže vznikl výborný film pod taktovkou režisérského mistra Tonyho Scotta. ()

Mistickzz

Klasický film Tonyho Scotta s jeho klasickými zábermi a klasickou a famóznou hudbou Herryho Gregsona-Williamsa. Mám nesmierne rád špionážne thrillery a Spy Game patrí k tým lepším aj keď bohužiaľ nejde o nejaký kultový a výnimočný snímok. Občas mi unikala pointa a občas sa to trocha preťahovalo ale s celkovým výsledkom som spokojný. 80% ()

666Carnage

Míň akce, víc keců ale to v tomhle filmu vůbec nevadí. Je to o intrikách, lžích a podvodech všude kde to jde. Největší sranda je, že takhle to v tý Americe asi fakt chodí a lžou si tam do očí snad všichni. Příjemný špionážní thriller, který docela odsejpá. Dobrá ústřední dvojice. 70% ()

Indy

Výborný film, možno ten naj, aký som videl z prostredia CIA. Určite najlepší film Tonyho Scotta, ktorý Spy Game obdaril svojim dravým vizuálnym štýlom plným kamerových preletov, kamerových filtrov a rýchleho strihu. Dvaja výborní herci v hlavných úlohách, ktorí patria medzi mojich obľúbencov a chytro napísaný scenár, zložený najmä z flashbackov, z ktorých najviac vyniká epizóda z Bejrútu. A jednu vetu musím venovať hudbe Harryho Gregsona-Williamsa, ten motív spievaný ženským hlasom v bejrútskej epizódke je krásny. A fakt už posledný postreh nakoniec, tento komentár píšem po tom, ako som Spy Game videl už tretíkrát a ten film sa mi páči stále viac a viac a ešte má aj srdce :) 9/10 ()

Loki_Six

"When I was a kid I used to spend summers on my uncle's farm. And he had this plow horse he used to work with everyday. He really loved that plow horse. One summer she came up lame. It could barely stand. The vet offered to put her down. You know what my uncle said? He said, why would I ask somebody else to kill a horse that belonged to me?" ()

cab

Agent CIA Nathan (Robert Redford), ktery odchazi do penze, se v posledni den ve sve praci dozvi o uvezneni jeho chranence a spiona Toma Bishopa (Bred Pitt), ktereho sam nasel a trenoval k spionazni praci, kdesi v Cine. Bude mit dost casu a prostedku dostat Toma z bryndy i tentokrat? Vice k tomuto chytremu a napinavemu thrilleru neni dobre vyzrazovat a je daleko lepsi si jej sehnat. 85% ()

Ripley

Špionážní thriller od Tonyho Scotta po tomto,již nikdy více.Poprvé co mě Tony Scott zklamal,ale také Brad Pitt,který byl jako agent velmi nepřesvědčivý.Největší problém jsem měl s flashbacky,které zabraly cca 70% filmu a které děsně nudily.To jak se oba agenti seznámil a spolupracovali,stačilo dát do několika flashbacků a ne tím zasírat skoro celý film.Dvě hvězdy jen za Redforda ve scénách z kanclu a za scénu s asiaty,kteří napjatě sledují Baywatch(Pobřežní hlídku). ()

Hanys_

Taková lehce oldschoolová špionážní hra, ve které Redford z ostatních herců udělal pouhé stážisty. Scottův rukopis je tady zase lehce čitelný, scénář možná mohl být trochu promakanější - na druhou stranu flashbacky dost dobré a závěr fakt lahůdka. ()

F.W.Colqhoun

Happy? / 74 casualties, an entire apartment block leveled ...one dead terrorist. Yeah, happy. Tony Scott režírující špionážní retro thriller? Riskantní volba tvůrce, který proslul ve druhé polovině své kariéry samoúčelným hračičkovstvím, k žánru vyžadujícímu umírněnost a soustředěnost, se nevyplatila. Podnik mohl zachránit kvalitní scénář, pánové Beckner a Arata ale dodali roztříštěný, negradující příběh o agentovi před důchodem, který nepopulární instituci v Langley naivními a hloupě nevěrohodnými tríčky (falešně sugerujícími dojem, 'že bychom to zvládli také') zneužije den před odchodem do důchodu ke zdánlivě bohulibým, ale veskrze soukromým účelům. Retro rozměr a vyprávění potápí Scottova posedlost scénami a la John Woo - rozhovor agentů na střeše snímá kroužící helikoptéra, proboha proč? David 'Zvětšenina' Hemmings a Robert Redford (nikoliv však Brad Pitt, který působí se zbraní v ruce stejně nemotorně jako kdykoliv jinde, např. v Se7en) sice už před dvaceti lety vypadal jako uschlé rajče, i tak je jejich výkon jediným hodnotným a zároveň promrhaným kapitálem tohoto hloupého filmu. ()

abysser

Kvalitní triller s atraktivního CIA prostředí...Hned jsem si vzpoměl na H. Forda. A především inteligentní. Pokud přidám zajímavý scénář, není již dále co řešit... ()

Itar

Nejlepší Scott, jedoucí na standardně až psychedelicky rychlém střihu (i když Enemy of the State šel v tomhle, pravda, ještě dál), (po zábavní stránce) kvalitním scénáři a výborně fungující chemii mezi Pittem a Redfordem. Jako třešnička na dortu potom bezchybný Williamsův soundtrack. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012