Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

ladko

Kultová záležitosť a určite nie pre každého. Vulgarizmov nie je málo, ale koho te serie? Mňa teda nie. Najmä, keď na tom seriál vôbec nie je založený(a kto to tvrdí, ten videl možno dva časti). Tvorcom nie je nič sväté, neboja sa robiť si srandu z hocičoho a hocikoho. A tak to má byť. Humor ostrý ako britva, nápady nedochádzajú ani po jedenástich sériách. Neskutočné hlášky ako napríklad: Mr. Garrison: "Now does anyone know what sexual harassment means?" (Cartman raises his hand) Mr. Garrison: "Yes, Eric?" Cartman: "When you're trying to have intercourse with a lady friend, and some other guy comes up and tickles your balls from behind." *** Phil Collins: "You shouldn't laugh at people with mental handicaps!" Man on Street: (Points at Collins) "Ha-ha-ha-ha-ha!" *** Cartman: "Mom, tell them. Tell them I'm not fat, I'm just big boned. Tell them all the stories about how everyone in your family was big as a child but then grew into their bodies." Liane(Cartmans mom): "Oh sweetie, those were all lies you're just fat." *** Kyle: "My parents said I can't go." Stan: "Well of course your parents said you can't go." Cartman: "Dummy, you don't ask if you can go! I'm telling my parents that I'm staying at Stan's house, Stan's telling his parents he's staying at Kenny's house, and Kenny's not telling his parents anything cause they're alcoholics and they don't care!" Kenny: (muffled) "Yeah!" Kyle: "Oh, well now I already told them." Cartman: "Well I guess you're screwed then." A dalo by sa dlho pokračovať.:) ()

Adasin

Seriál, který se nebojí nikoho a ničeho, vůbec ničeho. Za tucty sprostých slov a urážek se mnohdy skrývá inteligentní kritika nejen společnosti a drsná satira, která ale rozhodně nesedne každému, a pokud jste třeba věřící, tak se Southparku vyhněte. Fakt je, že najít nějaký umírněnější díl je docela problém. Ale existují, stačí pořádně hledat. A některé parodie na filmy jsou úžasné (moc děkuji za toho Trona, to bylo geniální). 7/10 ()

zdepapepa

Můžete se nad jejich díly znechucovat, můžete proti nim dokonce protestovat, můžete se je snažit zakázat, můžete je cenzurovat, můžete dělat cokoliv, faktem však zůstává, že Trey Parker a Matt Stone jen tak nezmizí. Zrcadlo společnosti (zejména ty novější díly) nastavují kvalitně už mnoho let, nedávno taky expandovali i na videoherní pole, kde se těší velké popularitě. Problémem však akorát zůstává do jaké míry jsou starší epizody znovusledovatelné - s množstvím odkazů na popkulturu to nejlépe funguje při premiérovém vysílání (díky ne příliš složité animaci můžou tvůrci reagovat na dění ve společnosti skoro ihned), ale řekne někomu za pár let něco jména jako Caitlin Jenner nebo Michael Brown? ()

Adman

Je to typycky americký animovaný film plný amerických sprosťáren. Příběhy už se začínají stáčet na motivy třeba aktuálních tématů.. např. pán prstenů, harry potter, atp. Ale to jediné, čemu se musí smát lidé ze všech zemí (kromě Japonska - rozuměj: oni ve svém jazyce nemají jediné neslušné slovo) jsou nadávky a sprostá slova! Když kreslený a tlustý panáček v ranně školínm věku začne nadávat tak sprostě jak to jen jde, tak se popadám za břicho smíchy. Vzniklo spoustu nových dílů a pokračování tohoto úspěšného seriálu. ()

Paxxx.cz

Dobrý seriál, který nabízí skvělou zábavu a nekonečné umírání Kennyho. Většina dílu je skvělá, některé jsou občas slabší...7/10. ()

Z0oMb3E

Tento seriál buď milujete, alebo ho nemusíte ani cítiť. Ja osobne patrím do tej druhej skupiny. Nič viac dodávať nejdem. Videl som pár častí(20-30) a nadávky, prdenie, grcanie a iné prasačiny čo neznášam u hraných filmov ma nenadchli ani tu. *-keby niečo. ()

Korbitch

Neskutečný, drsný, provokativní. Takový je South Park. Tam, kde Simpsonovi končí, tam South Park začíná. Nebojí se nikoho a ničeho. Klidně si vezmou do huby teplouše, negry i Kim Čong Una. Je jim naprosto u prdele, koho tím pobouří a dávají to okázale na jevo. Jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob, který zároveň trefně poukazuje na současné problémy nejen USA. Kdo v tom nevidí hlubokou sociální sondu, nemá buďto ten správný smysl pro humor, nebo má IQ Kateřiny Hrachovcové. ()

Ellmariachi

Pokud by se měla volit nejsilnější (ne nejširší) postava seriálů, volil bych Erica Cartmana. Ten kluk je prostě boží. Kouzlo je v tom, že ten sviňák prostě nemá zábrany. A tak problémy řeší přesně tak, jak bychom je řešit chtěli my, ale nemáme na to jeho koule. Máme prostě morální zábrany. Co je ale neuvěřitelný je to, jak se autorům daří přenášet globální problémy do prostředí maloměsta a skládat je pod nohy několika málo postav. A ty je řeší prostě zase podle sebe. A nebo ne? A právě v tom je kouzlo seriálu. Ukazuje naprostou retardaci společnosti. Kolikrát už sem viděl v seriálu naší malou zem. Kolikrát už sem se neubránil srovnání se společností jako takovou. Ukázka toho jak moc idiotský rozhodnutí dokáže člověk udělat. SP ale nechce poučovat. Chce bavit a rejpat. A to se mu daří skvěle. Stan: Cítím se jako kretén. Eric: Ale Stane. To bude tím, že jsi naprostej kretén. Za Erica a Butterse 90 procent. ()

Džejkop

Plné hodnocení dávám za první řadu, která je senzační. Kenny a hlavně Eric Theodore Cartman, kterej není tlustej, je jen dobře živenej, má pořádně prořízlou papulu, takže Ericku go go go!!!! ()

Pirkaf

Tenhle seriál nemá chybu. Vlastně má. Chtěl bych mít všechny díly v češtině, protože s dabingem nabírají jeho dialogy ještě daleko větší grády. Styl humoru, který nesedne každému, ale mně naprosto. A v kritice zkurvenejch věcí kolem nás je South Park daleko, daleko odvážnější a trefnější než Simpsni. ()

Tommass95

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, geniální hlavně svou nekonvenčností, i zde se však najde nějaká slabší epizoda. ()

filmsim

Nehorázně sprosté, ale zároveň inteligentní a extrémně vtipné. Plus je to celé napěchované popkulturními narážkami a satirickým pohledem na největší sociální problémy a přešlapy současnosti i minulosti. Neexistuje nic z čeho by si Stone s Parkerem nedokázali udělat srandu a já bych se s nimi nesmál. 9/10 ()

Bordoshut

Recenze na animovaný seriál South Park: Hned na začátek je potřeba uvést, že ani já jsem neviděl všechny díly, kdysi jsem to účelově sledoval, ale skončil někde v 10. sérii. Je to už nějaká doba, co jsem neviděl žádný další díl a zpětně občas přemýšlím, proč tomu tak je. Není to tím, že by mě South Park nějak zklamal, že by 10. série byla horší než předchozí, naopak. Spíš bude zakopaný pes v tom, že si jsou všechny epizody tak moc podobné a že jich je TOLIK. Všechny až na čestné výjimky přitom sdílejí lehce uhozenou zápletku a sprosté urážky, ze kterých povětšinou pramení humor. Jenže jak už těch dílů je moc, přestávají být zápletky originální, všechny jako by vycházely ze stejné osnovy – i humor už je takový ohraný. Některé epizody jsou super, prvních pár sérií bylo super, protože byly první, jenomže dál, ačkoliv je SP vlastně pořád stejný, není to už takový zábava sledovat. Svým způsobem se ze South Parku stal úplně stejný tupý filmový fastfood jako je Marvel Cinematic Universe. Přirovnal bych to třeba k Simpsonům. Seriál trpí tím, že všechny jeho stovky dílů jsou epizodické, velmi tu chybí nějaké společné pojítko, aspoň napříč sériemi, téma, které by je spojovalo do uceleného celku, dávalo jim smysl a směr. Proto pro mě bude vždycky ve stínu geniálního Brickleberry, kde si jednak někdo vyhrál se scénářem a doslova každý dialog je tu vtipný, ne jen přes kopírák, a které druhak mělo koule skončit včas a udržet si tak vlastní jedinečnost (ačkoliv jeho tvůrci ještě zamýšleli pokračovat, ale to sem nepatří). Možná ze mě však hovoří zahořklost z toho, že mě kdysi oblíbený seriál přestal bavit. Co se týče dabingu, doporučuji český i anglický – oba jsou podle mě skvělé. Ikonický Cartman je dle mého lepší v angličtině, nicméně člověk se více směje různým intonačním odchylkám, když jsou v jeho jazyku, také je tak snáze rozpozná. Jako lehce komický hodnotím přestup pod záštitu Paramountu+, ale chápu, že se zde točí velké prachy. Co se týče her, hrál jsem zatím jen necenzurovanou verzi South Park: The Stick of Truth a musím říct, že to byla neuvěřitelná zábava a sranda zároveň, můžu všem nadšeně doporučit. Verdikt: "Pořád ta stejná písnička." ()

Vojcl

Ano je to sprosté, oplzlé a nevkusné. Ale s notnou porcí nadhledu taky výtečná zábava a hned po Simpsonových a Futuramě asi nejlepší satira na politiku a život v USA jakou znám. ()

zipper111

Od sedmé série naprosto neuvěřitelná záležitost, nic mu není svaté, ničeho se nebojí. To je South Park! Nejlepší PARODIE na události, filmy, knihy... většina sprostejch slov se už vypípává, ale ta absurdita... MASAKR! ()

Macejko

Rehot, rehot a ešte raz rehot! South Park je jednoducho drzá, nekompromisná, trefná, a hlavne na došťanie zábavná záležitosť. Má vôbec zmysel to hovoriť? ()

gogos

Úžasná parodie na všechno... na lidi (superhvězdy...), na televizní pořady, na různé organizace, na svátky, nemoci, prostě na všechno.... Je to dokonalost sama. Smíchy se valím při všech dílech... Nejde tu jen o sprostá slova, ale o to jak je celý seriál podáván.... a to je mazec.... ()

Makky

"Krucinál! Kenny zabil Smrt!" - "Ty parchante!" Dementný, vulgárny, brutálny, urážajúci, stupidný, ale vtipný a trefný a neviem aký ešte seriál s neskutočným počtom hlášok v každej jednej časti... jednoducho - SOUTH PARK! "Drž hubu ty zasranej žide!" - "Ericu, tys řekl sprosté slovo!" - "Žid?" ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi