Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Anderton

Vzhľadom k tomu, že "všetko už bolo v Simpsonovcoch", nemá tento seriál u mňa až také výsadné postavenie. Jedna časť dokonca nato skvele odkazuje. Prejavilo sa to aj tým, že zatiaľ čo žltá rodinka okupuje televízie aj dnes v podvečernom čase na viacerých kanáloch súčasne, South park sa z nich postupne vytratil a stala sa z neho skôr internetová záležitosť množstva geekov. Seriál sa mi páčil, mnohokrát som bol od smiechu pod stolom, ale dnes ho už nevyhľadávam. ()

Frajer42

Moc povedený seriál. V mladším věku jsem ho jistý čas sledoval pravidelně. Parta hlavních hrdinů je skvělá. Vlastě charaktery v celém městečku jsou skvělé. Jasně však vyčnívá Cartman, který je prostě jedinečný a používá ten nejvybranější slovník. Český dabing je v tomhle případě více než povedený. Tento seriál budete milovat nebo nenávidět. Těžko k němu lze zaujímat nějaký neutrální postoj. A už fakt, že vám nemůže být jedno svědčí o jeho vyjímečnosti. 4* a asi dlouhodobě nebo věčně zajištěná účast v mojí topce. EDIT: Tak jsem tak nějak zhlédl všech 20 sérií. Kvalitka je kolísavá. Dost se změnil koncept seriálu. Zatímco dříve bylo standardem 1 díl = 1 problém. Tak posledních pár sérií se 1 série = 1 problému. 20. se táhla zejména v rytmu amerických voleb. Dost se mi líbilo, jak byli tvůrci schopní pružně reagovat na vzniknuvší situace. Zřejmě měli dopředu předchystané možné varianty. Hodnocení zanechám na těch 4 kouscích, ale je to na hraně. ()

Kothy

Naprosto klasický animovaný seriál a partě sprostých dětí, které se s ničím neserou. Nejlepší je Cartman. "Kurvadrát, zabili Kennyho. Parchanti!" :D ()

MikeCool

TV-seriál. Skvělá animovaná šílenost, která si nebere servítek. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 80% (4*) | ()

Zodd

Od asi 10. série Parker se Stonem odbourávají veškeré zábrany, které byly zaplňovány hlavně gagy a fekálním humorem a rodí se v mých očích nejlepší seriál všech dob. Autoři si začali dělat otevřenou prdel ze všeho, co byste v TV nečekali a ani vám v médiích neukážou. Nejde tu vůbec o sprostá slova, ale o chytré a nečekaně trefné zásahy tam, kam si Simpsonovi ani Family Guy netroufne (prozrazení by byla ztráta překvapení), z Erica Cartmana se stává téměř dokonalý šovinistický a manipulativní 'muž činu', větší role seriálu je dopřána otci Stana Marshe Randymu (jednoznačně druhá nejlepší postava) a naivnímu rodinou zanedbanému Buttersovi (víceméně plochá a malinko přeceněná postava, jejíž vtipnost se mění dle situace a která má nejlepší momenty vedle Cartmana) a z hlavní čtyřky se většinou epizody točí kolem maximálně 2 z nich. Překvapivě to funguje více (jen škoda nevyužití Kennyho, jeho pozdější epizody byly opravdu výborné a měl potenciál). Od asi 16. série se náměty epizod postupně více věnují a bourá se do známých trendů, ale kdo se dlouho nedíval, může se připravit na to, že odhalení scientologie v deváté sérii ještě nebylo zdaleka všechno. ()

Tomco

Je pravda, že čo je sprvoti atraktívne, šokujúce a skvelé postupne upadá. Pre Mňa je však South Park vo všetkých smeroch neprekonateľný. Totálna zábava bez akýchkoľvek hraníc. ()

Pedestrian

10 nejlepších epizod (bez pořadí): Make Love, Not Warcraft (10. sezóna), Stanley's Cup (10. sezóna), AWESOM-O (8. sezóna), Stupid Spoiled Whore Video Playset (8. sezóna), Grey Dawn (7. sezóna), Casa Bonita (7. sezóna), Scott Tenorman Must Die (5. sezóna), Cartmanland (5. sezóna), Fat Camp (4. sezóna), Korn's Groovy Pirate Ghost Mystery (3. sezóna). ()

WANDRWALL

Seriál má své velké obdivatele, ale taky ty, co je jim lhostejný. jápatřím k těm druhým, ale jsem rád, že jsou zde i tací uživatelé, co se jim nadmíru líbí. To znamená, že si oblíbili to, co já ne. Na druhou stranu je tenhle seriál i důkazem, že nemusí jít o nějakou složitou animaci, ale dívak chce více obsah, a horší animace mu v tom případě nevadí. ()

Bachy

Předem upozorňuji, že mám k tomuto seriálu lepší a vřelejší vztah než ke všemu ostatnímu včetně lidí. Doposud jsem nenašel nic tak geniálního, nic tak dokonalého a nic tak úžasného. Seriál, který změnil a ovlivnil můj život a to hned několikrát. Řečeno naprosto bez nadsázky. Parker a Stone jsou DaVinci dnešní doby. Je zatraceně těžké pochopit vyjímečnost jak tvůrců, tak seriálu, ale není to nemožné a stojí to za to. Nejvýchovnější seriál ze všech. Mám citovou vazbu snad ke všem postavičkám, které se kdy v seriálu objevily. Velká poklona a vřelý fanatismus. ()

klerik

To treba vidieť... a zamyslieť sa... Čím viac sa vám zdajú SIMPSONOVCI otravní, tým viac vás toto dostane.. ()

Chrustyn

Hodnocení tak nějak kolísá díl za dílem. Některé jsou na 5* některé na 3*, takže kdybych to zprůměroval vyšlo by to asi takhle. ()

SeBig

To tenkrát jsme to měli nahrané na VHSkách a já si to furt pouštěl. Ty první série znám na vzpamět. Pro mě jeden z nejlepších animovaných seriálu. Tenhle styl humoru já miluju ,,o Wendy málem bych zapoměla..umřela ti babička.. to je ale vzrušující den" ()

heyda

Zabili Kennyho!!! ......... Parchanti !!! Některé díly na maximum, některé tak na 1 hvězdičku. Kompromis je jasný: 3 hvězdičky :-))) ()

Flego

Sprosté, vulgárne, brutálne, primitívne, anarchistické, šovinistické, a neviem ešte aké - ické... jednoducho báječné ! Chudák Kenny... ()

Jinny

Onanie, schizofrenie, mozky vystřelené z hlavy... South Park se pohybuje na hranici toho, co snesete, a sociopat Cartman je jenom vrcholek ledovce. Přesto se tomuhle seriálu nedá u některých epizod upřít určitá vypravěčská sofistikovanost. Parker a Stone se ale zvlášť v posledních řadách naučili naplno využít toho, co jim dovolí animovaná forma vyprávění. Neboli jak kdosi kdysi řekl: Představte si, že by Kennyho hrál živý chlapec. Pořád se smějete? ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi