Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

Derek

nech rozmýšľam ako rozmýšľam tak ma nenapadá jediný film od rona sheltona, ktorý by bol aspoň trochu zaujímavý. zelený svet je toho ďalším dôkazom. nudná romanca (alebo to je športový film o golfe?) s otrasnou russovou a nevýrazným costnerom, ale ak máte radi golf tak sa vám to možno (ale iba možno!) bude páčiť. ()

Skip

Docela pohodový, lehce nadprůměrný film, který možná někoho popíchne k tomu, aby zkusil hrát golf. Ale spíš ne. ()

Anglie

Neskutečně pohodový film. Celý film uběhne jako voda - u těchto snímků si člověk říká, že je škoda, že nejsou delší. Více takových filmů ze sportovního prostředí.. a Rene Russo tu má pěknou roli (navíc jí to docela sluší). ()

Lord.Jim

Kevin Kostner v poměrně atypické roli. Omšelý sympaťák se smyslem pro humor. Ona: "Musíte odejít, za půl hodiny mám dalšího pacienta." On: "Půl hodiny mi stačí, tak v prdeli zase nejsem." ()

Martin741

Reziser Ron Shelton /Durhamsti Byci/ natocil nudny, priemerny film o golfe a o tom, ako sa outsider Roy MekAvoj stara o zanedbane golfove ihrisko a klub. Nuda, Cevin Kostner nepredviedol dohromady nic. 50 % ()

joker.george

Už se ani nedivím, že se opět jednalo o čistou golfovou trefu. Jak v sympatickém příběhu, tak v ještě sympatičtějších postavách, které si mě získali. A bavila mě i ta pohodová omáčka a životní filosofie kolem nich. Jen mi připadalo, že samotná golfová utkání nezabírala příliš prostoru, ale i tak mi dokázala trošku zvýšit tep, i když bylo předem jasné, jak dopadnou. ()

Lopic

Možná poslední pořádný Kostnerův film. Trochu mi nevyhovuje Rene Russo, ale Kosťa to bohatě nahrazuje. Postavu Roye mu neskutečně žeru a takovýho sympaťáka a pohodáře bych chtěl někdy docela potkat. ()

Phos4rus

Kvalitne natoceny sportovne romanticky film. Sportovni filmy umi tocit malokdo a mistr Shelton rozhodne ano. Kevin hraje velmi dobre a pusoby "pohodarskym" dojmem. Rene je pekna zenska a do tohoto filmu se hodi. Proste film na sobotni vecer, kdy si chcete doprat trrochu klidu a romantiky ()

pakobylka

Sice zapomenutelný, ale zároveň milý a přívětivý snímek. P.S.: Jak je vidět, Kevina Costnera nezaskočí "Dokonalý svět", "Vodní svět" - a dokonce ani "Zelený svět" ... je zkrátka mužem mnoha světů. ()

zette

Sotva prumerna lovestory ze sveta golfu. Bez vyraznych zvratu a s lehkym humorem film zacne i skonci. Nikdo z hercu rovnez neexceluje. ()

Venkovan

Golf od srdce nesnáším, ale v tomto filmu mi neskutečně příjemná jízda hlavních postav nedovolila na nějakou nenávist ke golfu ani na chvilku pomyslet. ()

otík

Totálně pohodová romantická komedie, ve které ani nelze doufat, že by měla skončit jinak než dobře. Příjemní oba hlavní herci a také velmi zajímavý Don Johnson. ()

Mylouch

O hranicích psychoterapie (ale "radím i dvojicím, kdybys chtěl přivést svýho caddyho") a sportu bez hranic. "Heleďte, já jsem verbální typ. Mohl byste nějak vyjádřit, co jste právě udělal ?" Od začátku kvalitně napsaná konverzačka, které k hodně vysokému hodnocení ve svém žánru (připomene Krokodýla Dundeeho) chybí jiná představitelka výborně napsané hlavní ženské role a redukce stopáže. 3-4* ()

Decker

Skvele uvolneny snimek, ktery zachycuje lehce povalecskeho avsak jinak velmi pohodoveho a kdysi profesionalniho golfoveho hrace Roye McAvoye, ktery sedmickou zelezem odpaluje na svem zapadlem golfovem odpalisti mezi pasovci a suchou travou 22O yardu jako kdyz mavnete vetvickou od stromu. Nakonec se Roy kvalifikuje na US Open kde diky sve tvrdohlavosti a neustupnosti predvede odpal doslova za milion a na ktery se jiz nikdy nezapomene. Rene Russo i Kevin Costner hraji velmi pohodove a uvolenene, takze z celeho snimku vytvari kompaktni vybornou atmosferu ve ktere jsem nezaznamenal jedine hluche misto (rozumej nudu). Zkratka vyborna pohodovka pro pohodovy lidi. ()

fantoci

Když je někdo v něčem dobrý měl by se toho držet. Kevin je dobrý herec a v tomhle filmu navíc i dobrý golfista. Miluju scénu, kdy se oba sokové vsadí, kdo dostřelí míček dál. Je to jedna z chvil, kdy dostává Costner pěkně zavyučenou. ()

Doudis19

Výborná komedie se skvěle napsanými dialogy a strhující sportovní drama v jednom příjemném bezkonfliktním balíčku. ()

Sfinkter

Klasická poobědová romantika s menší dávkou dramatu na sobotní odpoledne. Standardní atributy jsou převálcovány vrcholnou scénou, která i přes své monstrózní klišé dokáže vehnat slzu do oka. Taky aby ne, když ji tam vhání expert na dojetí - sám velký Kostěj. ()