Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

HEED

Takže, už jsem viděl, film o americkém fotbalu, evropském fotbalu, basketbalu, hokeji, a teď přidávám i golf. Z těch sportovních drama/komedií, mě tento přišel asi nejlepší. Jak píše golfista, je takový uvolněný, nenucený. Má v sobě to kouzlo toho času kdy byl natočen. Možá je to tím, že golf je snad jediný sport který vlastně ani neznám. Na první shlédnutí pro mě velké překvapení. Bavil jsem se opravdu dobře, mosim take pochválít skvělý dabing. Typická vulgárnost, riflové kalhoty až na pás, a né ty teplajznické bederní co se nosí dnes. Mám pocit, že jsem zamrzl u filmů někdě mezi 70 a 99 rokem. Bravo Keve. ()

Mistr_Moon

Před deseti lety jsem ten film úplně žral a i teď je to pořád pecka. Na nic si to nehraje, kladní herci jsou příjemní na pohled a slizoun Johnson co nesnáší děti, starý lidi a psy je slizoun na svým místě. Do toho pár vtípků, jedna velká láska a hra zmáknutá převážně sedmičkou železem a máte film na jehož některé momenty jen tak nezapomenete. ()

curfew77

Jako přibližně "roční" golfista jsem si film pustil takříkajíc z profesionálního zájmu a zklamaný jsem nebyl, nadšený ale taky ne. Na to se totiž Royova postava trochu moc často mění ze sarkastického rošťáka schopného testovat kámoše na genderové stereotypy v tupě natvrdlého ožralu, který si nevidí ani na lem umatlaného nátělníku. Vzhledem k tomu, že tato proměna proběhne ve filmu zhruba třikrát tam a zpět podle toho, jak se to scénáři hodí, nepřekvapí, že podobně volně pracují tvůrci i s jistými golfovými zákonitostmi. Trefit se do jamky z nějakých sto padesáti metrů se totiž povede i skvělému hráči tak jednou či maximálně dvakrát za život (rozuměj z několika set tisíc pokusů) a určitě ne jen proto, že mají poslední šanci dostat se na příští US Open :) Jinak se ale Kevin pro podobné role narodil, švih má slušný a hlášky trousí s nadhledem - většinu z nich včetně mého oblíbeného "make more birdies" si ovšem samozřejmě vychutnáte pouze v originále, nikoli v dabingu. Co se týče Rene Russo, je sice šik, ale na můj vkus pro tuhle roli tak o tři čtyři roky starší, než by se slušelo, Don Johnson pak obsazen naprosto parádně (jeho "still going" taktéž nezapomenutelné :). Suma sumárum solidních 60 % a lepší tři hvězdy. ()

Havala

Průměrná komedie s nádechem romantiky. Po sportovní stránce je to spíš fraška, mnohem zábavnější v tomto směru byl Moneyball. Sorry... ()

PlayEasy

Libový a luxusní relax. Pohoďárna jak svině s klidem a absolutně pohodovým Costnerem a jeho princezny Russo. My jsme se uvolnili, pobavili a to, co načala Redfordova "Legenda" nám utvrdil tento kousek - golf je krásný sport a budete ho mít rádi celý život. I na "stará kolena" ho můžete pomaličku a s klidem hrát a že je to nádherný sport. Nedávno jsme si ho vyzkoušeli (zatím jen maličký green s jamkami blízko od místa odpalu a odpaly:) a na jaro máme v plánu začít naplno :-) 75% ()

seba

Chca, nechca, musím proti proudu. Tímto filmem jsem naprosto zbytečně ztratil dvě hodiny. Všechno co je tu k vidění, jsme viděli už mockrát jinde a lépe, klišé by se daly nabírat lopatou (looser na vzestupu, dávný soupeř, společná láska, rozhodující míček...) a zajímavěji by se dal natočit i film o gorodkách. Costner velmi necharismatický, Russo sakra nesympatická, záporák nezáporný (a to prosím nesnáší důchodce, děti a psy). Kdo chce romantiku ze sportovního prostředí ať si dá Wimbledon a kdo film o golfu tak Legendu o velkém návratu. Jedna hvězda za pásovce. Howg. Omluva Golfistovi - jsi sice u mně v TOP9, ale tady se neshodneme. ()

Lewaso

Ten film mi nevadil ani po druhém shlédnutí, ačkoli golf není mým koníčkem. Ta zarputilost a odhodlání byly ze snímku cítit a já fandil, aby to dokázal. A on jo :-) ()

Titleist

''Já promýšlím golfový úder jako báseň. Nejsložitější první větou je vždycky úchop. Spoj ruce tak aby tvořili celek prostým přehmatem malíčku. ... Pokrle bohům? Jo bohům, že jste omylná, že dokonalost je nedosažitelná.'' Pro každého kdo trochu rozumí golfu jsou tyto věty naprosto geniální. "Nejde jen o to vrazit nějakej míček do nějaký díry, jde o vnitřní běsy, o pochyby o sobě, lidskou křehkost a o to, tyhle kraviny překonat". Sám hraji golf už 10 let a nevím jak líp by se dala filosofie golfu shrnout. Film je naprosto fantastický. Příběh z jednoho z největších turnajů v historii golfu a překrásně natočený a zrežírovaný. Film, na kterém je vidět jak je golf krásný. ()

Blazis34

Hezké sportovní drama s hvězdným Kevinem Costnerem se mi líbilo. Příběh ukazuje to, že pokud něco chceš dosáhnout a tvrdě za tím půjdeš, můžeš to dokázat. Právě golfový outsider Roy McAvoy nám ukazál že to lze. Jeho cesta nebyla jednoduchá, překážkou mu byla jeho povaha i jeho nová láska. Děj je hezky popsán a i samotná atmosféra při golfových turnajích byla důvěryhodná. Celkově mě Zelený svět bavil a líbí se mi jeho poselství do života. Nejen za to uděluji čtyři hvězdy - 70%. ()

generalmagor

Jako... po dlouhé době jsem se přinutil se na tohle mrknout, jelikož nějak moc poslední dobou nemusím romantiku a celkově LOVE a až tedˇ jsem se přinutil. Tato tématika ještě ke všemu z prostředí sportu, které miluji a pro mne sport má být prostě emocionálně někde jinde a né, že v tom má ZASE prsty nějaká samice, co je nadržená. Nevim, pár pivek jsem vypil, jako .. šlo to, místy vtipné a rozhodně kdo hledá romantiku spojenou se sportem, tak rozhodně na to mrkni. Kevin hraje úžasně a né jenom on, prostě herecké výkony jsou fantastický a to je prostě radost pohledět. Proto tomu dávám 80%, ale jinak jak říkám, prostě je to film, co je jenom o golfu, šukání a BIG LOVE, která je trošičku přitáhlá za uši. Normální chlap, by se na takovou zamindrákovanou ženskou, co sama neví co chce - co mindráky.. to se dá vyléčit láskou, ale že neví co chce? WTF? Tohle mě neba a ani v realným životě. hehe ()

blezg

"Vzal jsem tě k řece, takže mám rád přírodu. Můžu ti dát pusu? Nebo co vlastně ještě chceš?" Jak bych mohl nedat plný počet. ()

Devilskitten

Pěkně zpracovaný film, výborné herecké obsazení (hlavně můj oblíbený Kevin Costner), hudba, zajímavý děj. Film má atmosféru, vtip a příjemně mě pobavil a to nejsem žádný golfový znalec, rozhodně povedený kousek. :) ()

allegria

Jeden z mých nejmilejších filmů, ke kterým se ráda vracím. Přestože moc nemusím filmy o sportu, tohle mě strhává a pokaždé i dojímá. Kevin Costner je v této roli dokonalý! Zážitek mi umocňuje vědomí, že i ve skutečnosti golf hraje a umí to. Snad i proto tu působí tak přesvědčivě. U tohoto filmu mě napadla věta: Bůj miluje ty, co si věří :-) ()

r007

Kevin Costner jak ho mám nejradši....Romantická love story jak má být. I když golf mi v podstatě nic neříká, tak jsem si ten film užila, a v zásadě to bude zásluha hlavních hrdinů. René je tak přesvědčivá, že bych chtěla na chvilku být v její kůži. Kevin je k pomilování a hudba i kamera bez chyby. Tak nějak mám pocit, že si to herci i štáb užili, je z toho cítit pohodová atmosféra. A to s tím golfem a sexem si ještě budu muset ověřit, ale tu hlášku věřím Kevinovi i golfistovi, tak asi bude pravdivá. ()

hony23

Golf je krásný sport a filmů o něm je jak šafránu, takže beru za vděk i romantickou komedií. Costner byl v 90.letech ještě ve formě a postava floutka s golfovou holí mu prostě sedla. ()