Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

JohnSmith

Není to zrovna špatnej film,jen jsem neměl koukat na Zodiaca a Harryho v jeden den.Zodiac samozřejmě zvítězil a Harry byl pro mě jen takovej akční blábol, ikdyž s vynikajícím Eastwoodem ()

hroubek

Včera jsem zažil velké dilema a to, že se v televizi objevily dva filmy s Eastwoodem v hlavní roli ve stejný čas a k mé smůle jsem ani jeden z nich neviděl a jeden z nich jsem si musel vybrat. Rozhodl jsem se tedy pro Harryho a vůbec toho nelituji. Eastwood v jedné z nejkultovnější roli své kariéry je boží a to nemusí předvádět kdovíjaké emoce. Jediné co výrazně kazí zážitek ze snímku je nevýrazný záporák, kterému chybí nějaká hlubší motivace, proč tohle vše dělá a tak. Ultimátní nářez s boží Eastwoodem. ()

Mishqo

"When a naked man chases a woman in an alley with a butcher knife and a hard-on I figure he isn't out collecting for the Red Cross." ... jednoducho výborne nahláškovaný akčný krimi-thriller s nezabudnuteľným Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe a nič iné k tomu netreba dodať! ()

J.Lajner

Nekompromisní biják Drsný Harry od režiséra Dona Siegela je filmem, ve kterém Clint Eastwood všem dokázal, že tvrdý polda u sebe musí nosit opravdu velkou bouchačku. Harry Callahan (Eastwood) je samorost. Jeho staromódní sako jakoby upozorňovalo na dávné časy, kde ještě rozhodovalo pěstní právo. V období Divokého západu by Harry, coby lovec odměn, své protivníky rovnou střílel, avšak zákon a pořádek, které symbolizují éru moderní společnosti, mu to nedovolují. Harry Callahan je anachronismus. Je to Wyatt Earp uvězněný mezi mrakodrapy. Vytržený relikt dávných časů, jemuž téměř nikdo nerozumí. Obklopen liberálně smýšlejícími lidmi ve vysokých ústavních funkcích musí poslouchat, byť si nakonec věci dělá po svém. V tomto ohledu je i konec filmu ultimátní. Harry odpráskne svého úhlavního nepřítele a jako dávný muž zákona, následně odhazuje odznak ve tvaru hvězdy do přilehlého rybníka. Symbolické rozloučení s byrokracií a se zákony, které tento „westernový hrdina“ odmítá přijmout za své. Kamera se začne vzdalovat a celá sekvence ukazuje kterak byl Starý západ pohlcen moderní civilizací. V popředí vidíme písčitý terén a starý důl, kdežto v pozadí se rýsují dálnice a vzduchem se nese změť zvuků z velkoměsta. Starý západ je pryč, Harry je pryč. Více. ()

MI-380

Podruhé (po dvaceti letech) už mi to nepřipadalo tak dokonalé, ale kvůli Harrymu-Eastwoodovi a jeho stručnému a jasnému výkladu zákona stále ještě 71% ()

Puyi

Clint Eastwood jako strašnej frajer s drsnejma hláškama, co chytá šílenýho, masovýho vraha. Role pro Clinta jako stvořená a celkově je film skvělý hlavně díky super Eastwoodovi. Skvělá kriminálka ze staré školy, pro mě až trošku překvapivě jsem se hodně bavil, proto dávám 4*. :) ()

J-o-k-e-r

C. Eastwood v jedné ze svých nejslavnějších rolí. Předchůdce všech známých tvrdých policajtů (který snad nikdy nikoho nezatkl), s křivým úšklebkem, 44kou pod sakem, v každém dílu s jiným partnerem a kupou hlášek v rukávu.Prostě inspektor Harry Callahan a jeho vytříbené kriminalistické metody. ()

R1CH1E

Sice jsem z generace, která vyrůstala s Hary Potterem, ale stejně pro mě vždy bude nejlepší Harry jen a pouze Drsný Harry. ()

drackula

Eastwood si ide svoje a postavu si evidentne užíva. Atmosféru to má jedinečnú aj vďaka hudbe. Občas tomu trošku chýba tempo, ale záver je luxusný. 80% ()

Nepi

Clint Eastwood jako Drsný Harry-symbol jeho herecké kariéry.Role,která mu sedla na tělo a která z něj udělala hvězdu první velikosti.Drsný Harry vyžere tu nějhorší práci a přesvědčí nás pokaždé,že na to má. ()

BuryGol

Mladej Clint Eastwood jako drsnej polda s prořízlou pusou a sakra dobrou muškou. Střelec Scorpio si vybral moc těžkýho soupeře. Příjemnej film plnej akce a starý dobrý policejní práce. Sice tam byly nějaký blbiny (respekt tomu kdo by se zlomenejma žebrama zvádnul to co Harry), ale zase to Clint údajně všechno odehrál sám, bez kaskadéra. U mě dobrý. ()

Pecival

Don Siegel vystavěl parádní špivanou atmosféru nočního velkoměsta, kde se to různým póvlem přímo hemží. Vším tím svinstvem se prodírá poněkuď neortodoxní policajt s pekelně charismatickým Eastwoodem. Jeho trademark v podobě mluvy jak když drtí v hubě písek prostě nemá chybu. Zajímavé, že od té doby se v kritizované oblasti (právo, které není na straně oběti) nic nezměnilo, respektive změnilo k horšímu. Příběh není nic moc, ale atmosféra a Clint - ty určitě stojí za pozornost. ()

venca163

Spíš než zrod legendy je to zrod nový éry. Dirty 70's. Filmy, který z Drsnýho Harryho vycházejí jsem jako malej fakt žral, ale tohlecto jsem viděl až teď. Hrozně mě dostává ta atmosféra, taková ta sedmdesátková příchuť, auta, mrakodrapy, policejní kancly, kšandy na zbraně, špinavý ulice, přístavy, skladiště...Nedokážu se asi úplně vcítit do nálady kritiků, ale rozhodně bych neřek, že inspektor Callahan je nějakej bezohlednej ničič, ani frajírek..prostě sympaťák (v dnešním světě bysme potřebovali ty sedmdesátky zase tak trochu oprášit). Ve srovnání s dvojkou, Magnum Force, je jednička určitě temnější. Ale má jednu velkou vadu na kráse, a to jsou noční nekoukatelný scény. Zkrátka je to ještě točený v době, kdy se noční scény točily v noci, jen slabě (nebo vůbec) dosvětlený. A scénář je také o něco slabší než ve dvojce. "On nesnáší všechny, mexikány, černochy, čínany, hispánce..." (75%) ()

Ironfood

Tak konečně jsem se dokopal k sérii Dirty Harry a byl jsem celkem spokojen, až na nějaké ty nelogičnosti v ději (kupříkladu hodně úsměvný předpoklad, že v části města, kde hlídkuje policie, nelze nikoho zabít). Nicméně jsem čekal, že celý film i samotná postava Harryho budou působit o dost kontroverzněji. Harry je v podstatě jasný klaďas, jediné, co by se mu dalo vyčíst, je to, že u některých zločinců preferuje likvidaci před zatčením. Což není ve filmovém světě nijak neobvyklé. Čtvrtá hvězda za dnes již klasický monolog o štěstí a punku:-) ()

ranp

Velký začátek jedné velké série. Mně se filmy s Harry Callahanem prostě líbí. Clinta Eastwooda mám moc rád a tyhle filmy se moc povedly a sedly mu. Poctivé ****. ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)