Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

Tommassi3

"Vím, o čem přemýšlíš.. Vystřelil pětkrát nebo šestkrát ?? Přiznám se, že v tom zmatku jsem ztratil přehled i já sám.. Jenže tohle je čtyřiačtyřicítka Magnum, nejsilnější ruční zbraň na světě a palici ti odpálí raz, dva.. Takže by sis měl spíš položit otázku: Budu mít kliku ??" ;) ()

Johny_fork

Clint Eastwood je bezpochyby nejdrsnější chlapík ve filmových dějinách a i po čtyřiceti letech nezbývá než sdílet jeho nasrání a hltat jeho hlášky. ()

Ouwen

Peklo!! Naprostý dělo, s mega zabijáckým Eastwoodem. Hlášky, přestřelky, napínavý děj, krásné San Francisco a skvělý hrdina! Oblíbená detektivka, první náboj vystřelený, z Magnum 44. ()

Terva

CITÁT - Bude mi potěšením, zabít každý den jednoho člověka, pokud mi.....SCORPION............ Scéna, kdy Harry překecává sebevraha na baráku je drsná a povedená. CITÁT: HARRY - Dejte mi jméno a adresu a skočte. Dole se to pak v těch sračkách nedá přečíst.................................. Tak jsem si říkal, že by se mi to mohlo líbit, ale nejsem zase tak nadšený. Vím, je to starší film, ale ani ve své době mě moc nezaujal, protože jsem si ho nepamatoval. Nebýt Clinta Eastwooda vůbec bych se na něj teď nedíval. Film by bez něj byl úplný propadák. Nepříjemná hudba, rušivé ozvučení a velká část filmu se odehrává ve tmě. Tak to vidím asi na 50%. ()

Pink.Panther

Film udělal z Eastwooda pravicového reakcionáře, proslavil ho, ale nic z toho nestačí na vysoké hodnocení. Sardonický policajt beroucí spravedlnost do vlastních rukou se dnes jeví jako klišé, v liberálním světě však mohl být vítaným vigilantním ochráncem, nehledě na to, že Dirty Harry tento kriminální subžánr prakticky vynalezl. ()

Tyler:D

Film, ktorý predbehol svoju dobu čo sa týka drsnosti, výborný Clint Eastwood aj Andrew Robinson v roli psychopatického vraha. A výborné hlášky. Ďalšie filmy z tejto série sú už podstatne slabšie. 90% ()

Zeebonk

Sedmdesátá léta v plném proudu, společnost ve vší své dekadenci, drsný Harry s magnumem 44, bouchačkou, kterou se popravují velryby, psychopatický parchant na druhé straně barikády, jeden obrovský kult a začátek nejfrajerštější série pod sluncem. Čert vem, že to v polovině na moment ztrácí dech, ostatní filmy si po takovém gigantickém páru varlat můžou nechat zdát. PS.: Tohle je Clintova parketa - postavy s koulema, ne slzopudné kalkuly jdoucí okatě pro Oscary, jež ke stáru vrší jeden za druhý. ()

Padme_Anakin

Dnes to vezmu stručně, přímočaré chlapské jízdy můžu, Harry Callahan je pro mě srozumitelná filmová postava, s níž nemám žádný problém, navíc šetří kapsu daňovým poplatníkům a proti tomu já nic nenamítám. ()

Torision

Většina krimi filmů(ba i seriálů) ze 70.let je na jedno brdo.Tahle ne! Eastwood dal filmu úplně nový rozměr.Bylo vidět,že role mu padla přimo do noty a hrál postavu Harryho nadmíru přesvědčivě.I celková zápletka se mi dost líbila,takže nemohu jinak....já vím,na co myslíte.Dám 5* nebo 6*? ()

liquido26

Bejt všichni poldové jako Clint Eastwood, asi by už nebylo zločinců. Harry se skutečně se zločinci nesere, střílí a občas utrousí nějakou tu hlášku. ()

corpsy

Bude takýto druh filmov, v budúcnosti vyhynutým druhom? Po nedávnej afére a aktuálnej neobjektívnej situácii s ňou spojenou, to zrejme tak bude. Bude ešte vôbec existovať polícia, ako vykonávateľ práva, alebo to budú len bábky, ktorým budete môcť pľuvnúť do ksichtu a nikto z nich proti vám nebude môcť nič urobiť. Ako občan tejto planéty a spravodlivo sa pozerajúci obyvateľ, by som rád uvítal viac takýchto Drsných Harryov, pretože... a spravodlivosť pre každého. ()

curunir

,,KEĎ NAHÝ CHLAP S VEĽKÝM MÄSIARSKYM NOŽOM PRENASLEDUJE ŽENU A STOJÍ MU, POCHYBUJEM, ŽE VYBERÁ NA ČERVENÝ KRÍŽ." ,,V TOM MÁ PRAVDU." __ Či už sa to niekomu páči alebo nie, táto ,,dnes už kultová oldschoolová klasika" pôsobí viacej úsmevne, než seriózne. Jednak trpí celým radom otrepaných klišé, ktoré už ani vtedy neboli žiadnou novinkou a samozrejme značným podielom ,,Harryho Clinta", ktorý mal zdá sa svoje kovbojské spôsoby naučené od Leoneho viac než v živej pamäti. Okrem toho je nezanedbateľným problémom filmu jeho nevyrovnanosť v tempe - či už niekoľko ABSOLÚTNE zbytočných scén (samovrah) , zlá gradácia deja kedy sa pomyselný vrchol dostavuje už po hodine a ešte naposledy vypení v závere, čím inak rozumná 98 minútová stopáž trpí určitou neohrabanosťou. Kladom je bezpochýb psychopat v podaní Andrewa Robinsona, ktorý žiaľbohu výraznejší priestor dostáva až v záverečných 15-tych minútach. Pritom by sa dal jeho výkon v mnohom prirovnať k šialenému Ledgerovmu Jokerovi. (2611. hodnotenie) ()

Astaroth12

Inšpektor Callahan ma silné ego, je drzí a k ľudom má nedôveru, ale keď sa niečo strhne, on je medzi prvými, ktorý chráni ľudí a jeho drsná povaha ho viackrát zachráni. A jeho cynizmus ma silno vyvinutý a niektoré hlášky boli veľmi zábavné. Film má aj vyvinutý detektívny príbeh a jeho prepracovanie je veľmi neobyčajné. C.Eastwoodovi táto rola neskutočne pristala a bolo vidieť, že si ju užíva. Callahan ma veľmi zvláštne vyšetrovacie metódy a to je len dobre. Kamera bola vynikajúca a napätím tiež manipuloval veľmi obratne. Niektoré scény sa hrdia veľmi svižnou akciou.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

nervoznideda

všechny filmy s Harry Callahanem toho miluji, už je dědkovi 9o (to je snad za trest) mě je jen 79 ,a je jich 5 se dají sledovat včetně násilníka :-) ()

Seejey8

Hláškujíci Clint Eastwood mě bavil a na svou dobu byl Drsný Harry určitě vyčnívajícím kriminálním kouskem, ale teď mi scénář filmu připadal jako svazek dílů ze seriálového béčka. Ale film měl i přesto hodně skvělých napádů a vtipných dialogů. Chvílemi jsem se i nudil a čekal jestli už toho psychopata vážně rozstřílí na sračky. Za opravdu drsného Eastwooda dávám 70% ()

Krt.Ek

Harry Callahan je policista, který nesnáší zločin, má poněkud netypický názor na práva podezřelých a tím pádem poněkud netypické vyšetřovací metody a je nesmírně charismatický (což je jasné, jelikož ho hraje Clint Eastwood). Tento policista dostane nový případ. V San Francisku se objeví vrah s přezdívkou Škorpion, který vydírá starostu. Harry se svým novým parťákem se ihned pouštějí do vyšetřování, jelikož vražedný psychopat je schopný čehokoliv. Tohle je základní děj akční kriminálky Drsný Harry. I přesto, že si možná myslíte, že je tento snímek dávno nemoderní a v dnešní době vznikají daleko lepší filmy se stejným námětem a lepšími efekty, doporučují vám, abyste tomuto snímku dali šanci. Drsný Harry je totiž nesmírně zábavná kriminálka, která si tu šanci stoprocentně zaslouží. A dokonce jí stoprocentně využije. 85% ()

Krissty

Já jsem se tedy nudila.. A dost! Pro mě tam nebylo absolutně žádné napětí, žádné tajemno, žádná pořádná zápletka.. Absolutně nic jsem si z tohoto filmu neodnesla.. Vlastně ani nevím, proč jsem dala tak vysoké hodnocení.. Nejspíš kvůli Clintovi, tomu tyhle role prostě sedí, je to frajer (i když staršího Eastwooda mám mnohem radši než takhle mladého).. Ale jinak prostě nic.. Bohužel. ()

Cimr

Hipisácké šedesátky už definitivně skončily a do kin vtrhla spolu s proklatě cool Eastwoodem drsná škola - a to tak drsná, že je dodnes některé výjevy nepříjemné sledovat (střílení do žen, únosy dětí). Drsný Harry hází kolem sebe hlášky jak od Tarantina a stojí v čele zástupu všech těch drsných osamělých policajtů, co používají dost svérázné metody, aby všemožným parchantům dali co proto! Tento film hodnotím vysoko především proto, že zafungoval jako jistý předobraz, ikona... Jsou tu skvělé momenty a záporák je fantastický; ale upřímně - těch scén, kdy hlavní hrdinové jenom běhají sem a tam, střílí po sobě a ani po 20 minutách se netrefí, by tu přeci jen mohlo být méně. ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)