Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

jojinecko

Drsný Harry je pre mňa spolu s Polanského Chinatown vrcholom klasickej "kriminálky". Clinta Eastwooda veľmi nemusím, ale postavu Harryho mu žerem aj s navijakom. Nepoľavujúce napätie, zaujímavé zvraty, brutálne nesympatický a presvedčivý záporák, v neposlednom rade kultové hlášky...Záverečná scéna s odhodeným odznakom je už len čerešničkou na torte tohto skvostného diela. ()

sharky

Jedna z nejlepších a nejdrsnějších kriminálek všech dob, která ani po 30 letech nestárne. Padouch ve školním autobusu ujíždí po dálnici ovšem na mostě nad ním už čeká Clint Eastwood se svým magnumem... ()

Ivoshek

Klasika... drsná krimi ze 70. let. V hlavní roli revolver Magnum ráže 0.44. Jestlipak v ní zbyl šestý náboj? (-: ()

poz3n

Parádní stylovka, která nabízí Clinta v tom nejvíc cool balení. Nespočet skvělých scén, super kamera a prvotřídní sedmdesátková zábava, která strká do kapsy všechny dnešní pseudo akčňáky. 8/10 ()

honajz

Opět jedna klasika žánru, z níž vykrádá i jeden díl Smrtonosných pastí, ten na motivy Simon Says. Pomalejší tempo vyprávění, uvěřitelné policejní postupy, dojde i na dětské oběti, a samozřejmě kritiku (nic se od té doby nezměnilo) právníků, kteří dávají větší práva zločincům. Vynikající lokace a záběry v podstatě přes celé město - nedokážu si třeba představit, jak dokázali zorganizovat tu noční hlídačku, kdy Callahan sleduje v podstatě život v domech celého města. Nechybí ani humor a vtipné poznámky (sebevrah, vynálezce modrých uniforem, šmírování přes okno, touha být hipík...). Vcelku uvěřitelné chování postav, dobrá hudba, dobré honičky, utekl mi film jako voda, což se o mnoha současných filmech na podobna témata nedá říct. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.200?+PREMIÉRA NA STV 1 = 20.4.2018, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 200?) = JOZEF HOLEC - Nekompromisný a spravodlivý detektív na stope ukážkového grázla v zlatých 70-tych rokoch 20. storočia. (21.4.2018) ()

Janek

No nevím, možná za to mohl dabing. A možná za to můžou ty parodie - film je zkrátka nechtěně vtipný...Je to nenáročná zábava pro nenáročné, dobré pro pobavení...ale já si raději pustím Francouzskou spojku... ()

eraserhead666

"Vím, na co myslíš." Ještě mám v živé paměti to zklamání, když jsem tohle viděl poprvé. Tohle, že je ten legendární Drsný Harry, o kterém jsem toho tolik slyšel? Jak jsem byl bláhový. Už jsem to viděl hodněkrát (dnes tuším popáté) a pokaždé je to lepší a lepší. Skvělý sedmdesátkový detektivní thriller, s příběhem, žádnou přehnanou akcí, s realistickými postavami. Takové už se dneska netočí. A málem bych zapomněl, taky tam hraje Clint Eastwood. CLINT EASTWOOD, chápete??? Víc snad netřeba dodávat. ()

Ištván87

Vážně bych nechtěl ležet postřelený na zemi a koukat do hlavně zrovna Harrymu Callahanovi. Clint Eastwood je skvělý, zápletka na motivy případů slavného vrahouna Zodiaka se taky povedla a celý film rychle odsýpá. Moje přítelkyně když slyší jméno Clint Eastwood, tak jí vstávají vlasy na těle. To bude asi tím, že nikdy žádný jeho film neviděla a má o něm proto nesmyslné předsudky. Asi bych jí měl přinutit, aby se podívala na některý film s Drsným Harrym. P. S: Po shlédnutí Gran Torina, Výměny, Madisonských mostů a Drsného Harryho i moje přítelkyně přišla Clintovi na chuť... Vždyť jsem to říkal... ()

Necrotongue

Po hodně dlouhé době jsem si vzpomněl na Harryho Callahana a znovu jsem se s ním vydal lovit Scorpia. Harry na svůj první lov vyrazil už před jedenapadesáti lety (tehdy ještě pochopitelně beze mě) a na filmu už je ten věk znát (hlavně krev měla barvu opršelé antuky). To ale nic nezměnilo na tom, že jsem se i dnes dobře bavil, protože hlavní myšlenka snímku zůstala až nepříjemně aktuální. Ani já, stejně jako Harry, nechápu, proč má kdejaký vraždící zmrd větší právo na humánní zacházení než jeho oběť/-ti (potažmo pozůstalí oběti/í). Já sice nepodporuji myšlenku, že by měl policista nejprve střílet, a až pak se ptát, protože by se to nutně zvrhlo, přesto si ale dokážu užít filmové scény, v nichž rovný muž zákona ochrání společnost a zároveň ušetří peníze daňových poplatníků. Musím pochválit výběr herců, protože tvůrci kromě výborného Clinta Eastwooda obsadili do role vraha Andrewa Robinsona, který se dokázal drze šklebit tak, že mi jakýkoli tupý předmět začal připadat jako vhodný argument do případné filosofické diskuse. / Poučení: Pokud nejsi dobrý počtář, nedráždi Harryho. ()

Bauer

Před tímto filmem jsem nesnášel Clinta Eastwooda.Zkoukl jsem tenhle film a už patřil mezi mé oblíbené.Eastwoodovi tahle role padla uplně vynikajcně.A ten hlavní šmejd hrál taky dobře.100% ()

luka4615

Realistická detektivní podívaná s charismatickým Clintem Eastwoodem, proti kterému stojí "jokerovský" padouch s tváří Andrewa Robinsona. Tvůrci z těchto ingrediencí vytvořili třaskavý akční snímek, který Vás vtáhne a už nepustí. Pokud tedy chcete vidět Clinta, kterak se svou bouchačkou potírá zločin, určitě s tímto snímkem dále neotálejte! „Do I feel lucky?“ ()

Sawy

Na tuhle klasiku jsem se dlouho těšil.A když jsem ji konečně viděl,byl jsem naprosto spokojený.Jedna z nejlepších kriminálek.A to samozřejmě hlavně díky hlavnímu hrdinovi,Harrymu Callahanovi a jeho představiteli Clintu Eastwoodovi.Harry je stylový a zatraceně cool chlápek.Hláškuje,je drsný,ale nikdy ne směšný,všechno nejraději řeší se svým Magnumem 44 v ruce.A hlavně je to poctivý polda každým coulem,kterému to i slušně myslí,získá si u vás respekt jediným pohledem.Bez tohohle hrdiny bychom nikdy neměli šíleného Martina Riggse ze Zbraní a hlavně hláškujícího poldu Johna McClanea z mých milovaných Smrtonosných pastí.A to je fakt.A ke slávě Harrymu určitě pomohl i skvostný záporák Scorpio.Co by to bylo za hrdinu bez padoucha?Původně jsem chtěl dát silnější čtyři,ale nakonec dám slabších pět,protože tenhle film si je zaslouží.A už se těším na Magnum Force a další díly série o jednom poldovi ze San Franciska.90 % ()

hendrich6

Jeden z mých nejoblíbenějších herců v roli,která mu dokonale padne.Na svou dobu pěkně natočené akční krimidrama s celkem jasnou a přehlednou zápletkou a naprosto předvídatelným koncem.To ale není nevýhoda,protože mě film bavil a nejspíš hodlám v sérii pokračovat dalším filmem o Drsném Harrym.Navíc parádní hlášky : A jak jste věděl,že ji chce znásilnit ? Když běží nahej chlap po ulici s nožem v ruce a erekcí za ženskou,tak asi nejde vybírat pro Červený kříž :D Dávám něco málo pod 85 % ()

Lacike

Ano je to ten slavny prvy Harry. Ale je to klasicky 70ties akcniak, vlastne skor kriminalka pretoze akcnych scen je pomenej s extrapomalym tempom. Ja mam ovela radsej dynamickejsie a velkolepejsie 80ties akcniaky. Ale Clint Eastwood je genialny, politicky nekorektny a ostry ako britva. Uz len kvoly nemu to stoji za zhliadnutie. ()

Genero

Clint si svůj herecký ortel podepsal už před mnoha lety, kdy se převtělil do role mlčenlivého, leč spravedlivého střelce na mexicko-italském pomezí. Svou životní roli tímhle filmem posunul do vyššího levelu a postavu dosadil do nového, modernějšího prostředí. Jinak je vlastně vše při starém – spravedlnost nelze sjednat slovy, a proto se musí k problému vyjádřit zbraně, protože šmejd zůstane šmejdem, ať už nosí pončo a sombrero, nebo hodinky značky Scorpio. Velkoměstský western, který se po právu stal klasikou a spadl do škatule s nápisem „Nezapomenutelný“. ()

ScarPoul

Eastwood presedláva z obávaného pištolníka z divokého západu na ostrieľaného inšpektora zo San Franciska. Jeho Harry je skúpy na slovo ale o to viacej vyniká všetko čo povie. Kriminálna zápletka je aj napriek množstvu ťažkopádnych scén zábavná a funguje, hoci jediný charakter dotvorený do akej takej dokonalosti je práve Harry. Vrah pekne prepnutí a zároveň sa mi páčila nejednoznačnosť s akou film narábal v rámci konceptu zápletky. Má to svoje highlighty a je to svet do ktorého sa vždy a ochotne rád vrátim. Drsná americká škola, ktorá spätne pôsobí v rámci súčasných flákov ako prvotriedna chuťovka hoci poznačená časom. ()

Gary

"Že vím, na co teď myslíš.Vystřelil šest ran, nebo jich bylo jen pět? Já ani sám nevim. V tom fofru jsem je zapomněl počítat.Ale měl by ses ptát spíš:Chci to risknout nebo ne? Protože tohle je Magnum 44 a jednou ranou ti klidně ustřelí hlavu..." Nezapomenutelný Clint Eastwood v jeho životní roli. ()

5150

Tak tohle je krimi podle mého gusta. Výborná a přitom celkem prostá zápletka, psychopatický záporák jak se sluší, ale hlavně Clint Eastwood v roli inspektora Harry Callahana je zatraceně cool. ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)