Divoké včely

• angličtina Wild Bees (festivalový název) (více)
TV spot

Osmnáctiletý Kája bydlí ve vesnici kdesi na severní Moravě s otcem-filozofem a s energickou babičkou. Pracuje se ženskými v lese a tajně zbožňuje svou vrstevnici, prodavačku v místním krámku Božku. Ta však chodí s frajírkem Laďou. Když do vesnice přijede z Prahy Kájův starší bratr Péťa, který se živí jako cesťák, začnou se vztahy mezi jednotlivými postavami proměňovat. Zatímco Božka, pociťující snad nejvíce vesnickou nudu a beznaděj, nakonec zůstává, Kája, který přišel o panictví, odjíždí s bratrem... (Magic Box)

yntelygent

Take trochu schematicke,s relativne dobrou atmosferou,navyse si myslim,ze takto vyzera dedina skor niekde na vychodnom Slovensku a nie v Cechach...taka jednorazovka,co sa sice da dopozerat,ale nic co by stalo za zapamatanie. ()

javlapippi

"Být vystřelen jaksi ještě zdaleka neznamená hned vzlétnout." Bezútešné prostredie zabudnutej obce pánubohu za chrbtom, ktorej obyvateľstvo sa potáca medzi lacným chlastom, výhernými automatmi a ohováraním blížnych mierne rozvíri návšteva rodáka, ktorému sa podarilo z toho celého vymotať a rodnú viesku úspešne opustiť. Rokmi zaužívané vzorce chovania a nedoriešené medziľudské vzťahy ovšem často a radi zapadnú aspoň na chvíľu do starých koľají. Atmosféra je dokonalá, rozpadajúce sa budovy, prázdne fľašky, blato, bizarné postavičky točiace sa vo večných špirálach (nuda, alkohol, sex, hazard, frajeriny), kombinácia hercov a nehercov filmu len prospela. Dojmy pri sledovaní často pripomínali šesťdesiatkovú novú vlnu a miestami sa blížili k tým, čo som kedysi zažíval pri filme Gummo. Silný zážitok. ()

seba

Jde o to přežít prvních 15 minut, vyčkat na příchod Tatiany Vilhelmové a pak si zkusit tu severomoravskou brutalitu užít. VELMI VELMI PRŮMĚRNÉ. ()

Lewaso

Až dne jsem se odvážil napsat několik slov. Po několika letech života strávených na vesnici jsem dozrál na definitivní verdikt: 5*. Mohlo to být i naturalističtější, ale nešť - asi by to s nánosem více pravdivosti bylo moc... ()

g.laudeo

Nakonec jsem si k tomu po letech našel cestu. Jako trénink na Štěstí to není vůbec špatné. Vilhelmová kraluje. Miloš Černoušek mě zase vždycky rozesměje. Hybnerová nádherná. ()

Roman1983

film lehce pokulhává co se děje týče, spíš je zaměřen na vykreslení řekl bych až okraje společnosti, takhle se snad ani na dědině nežije, ale na druhou stranu stojí na excelentních výkonech a hláškách herců, obzvlášť Pavel Liška je prostě král = Majkl Džeksn:-) ... "Ladi se drž, má barák, baráku se drž Božka" ()

maxcold

Koukejte, hledejte a najdete. Najdete si sceny na ktere nezapomenete. Naprosto si me zde ziskala Zuzana Kronerova, ktera je luxusni. Tenhle film mam vedle Samotaru, kdkyz si chci odpocinout a uzit si hodinu a pul pohody. ()

Thovt

"...Ohlazuje hrany, jež jsou v dnešní době na venkově značně ostré; také vztahy mezi lidmi tam jsou vesměs tvrdší" (z textu distributora). Tak tohle mohl napsat jen vůl, který 1) paušalizuje venkov se stejnou chutí, jako to dělali komunisti nebo Zemanovci a 2) i kdyby to tak bylo, tak většina postav opravdu ostrá je, což posiluje potřebu "obroušených" individualit vypadnout. Jinak tohle je prostě čistý Sláma, mohl bych se tady rozplývat nad spoustou detailů, ale vyzdvihnu jen práci se zvukem - řev nevkusných reklam nebo manželky opilce na pozadí znělky Večerníčku dává scénám opravdu dekadentní podtón. ()

Alden_Larson

Moc krásný film, Bohdan Sláma vždy dokáže vystihnout realismus a lidskost mezilidských vztahů perfektně. Postavy jsou skvěle napsané a díky skvělým výkonů všech herců jsou velmi působivé. Zápletka není nic extra, ale pokud je vám její tématika blízká, tak vůbec není težké se do ní zainvestovat. Prezentace je moc dobrá, je tam ale pár ručních záběrů, které se nehodily. Taky je tam pár scén, které během jejich děje zčernají, ale zvuk v pozadí pokračuje, to mi přišlo hodně zvláštní. Scéna na hřbitově měla taky zvláštní hudební doprovod, jinak byla ale hudba skvělá. 8/10 ()

gédé

Až mi bylo chvílemi trapně za autory téhle hromady jalových obrazů. Směšně stylizované prostředí, děj nestojí za řeč, Liškovo obvyklé šaškování... Nevěřil jsem svým očím. ()

gu-staff

Ale jo, je tam spousta momentů, kdy se člověk usměje, i když to vidí popátý. Ale dolů to táhne nevyváženost hereckých výkonů, a celkově mi to přijde nic moc natočený. A Raušner a Danielem, mně celej film tak trochu nudili. "Já ti dám sorry, ty netvore!" - "Co řikala?" - "Že seš debil. Jedem..." ()

Fanynka19

Jezdím často k babičce na venkov do Jižních Čech a přesně takhle to tam na vesnické zábavě vypadá! Naprosto přesnej obraz. ()

yelcin

Tento film mám rád nielen preto,že v ňom hrajú moji obľúbený herci P.Liška,T.Vilhelmová , J.Dušek a Z.Krónerová ,ale aj kvoli jeho atmosfére. Vystupuje tu kolorit postavičiek z periférie tzv. ,,socky,, ktoré sa snažia vyživiť ako sa len dá. Super hlášky: ,,Majko co si včera oslavovala? Smutek! ,, ,,Kurva hajnej ty si si měl toho jelena zastrelit ,ne vyhrat v tombole!.. ()

gezper

Ve filmu je skvěle zachycená naprostá bezvýchodnost daného prostředí. Vtipnost a absurdita některých scén či postav pobaví a do toho pár výborných herců (Dušek, Vilhemová, Daniel). Hlavní neherec je opravdu dřevo a snad ani trochu nehraje, ale i tak to tam sedne. Jako celek poněkud rozstříštěno, nedrží to nedrží. Ovšem již mé třetí shlédnutí a pokaždé si se to u mne trochu vylepšilo skóre, stoupá to stoupá. [70%] ()

aannemer odpad!

No, když čtu ty místní superlativy, musím jen kroutit nechápevě hlavou. Debilita, debilita, debilita. Nic jiného o tomto filmu napsat nemohu... jo, vydržel jsem na to koukat asi 20 minut. ()

fafejt001

NECHÁPU CO SE MI NA TOM LÍBILO . ASI VŠECHNO . A CO NA BARÁÁKU , LADˇO ????? A TY TEMU ROZUMÍÍÍŠ ????? TAK TROCHU . Dej si Pepsi . Nemáš okurek Káji ?? Nemám . A tak dááááááále . Prostě SE MI TO líbilo . Dej tam čtverku , brácha . A já dal pětku * * * * * . ()