poster

Divoké včely

 • slovenský

  Divoké včely

  (festivalový název)
 • anglický

  Wild Bees

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Česko, 2001, 94 min

 • bouncer
  ****

  Byl jsem mile překvapen, od naší domácí tvorby bych takovýto "postřeh" ze zapádákova nečekal. Působí autenticky, chvílemi vtipně, jindy traumaticky. Osobně jsem si zalíbil zobrazení této vesnice i všech postav. Možná, že neherci se někomu nelíbili, ale mě spolu s výbornými herci vytvořili krásné autentické prostředí. Příběh má své nedostatky a film svá hluchá místa, přesto mohu jen říct - jen tak dál, pane Sláma(11.2.2004)

 • Boogeyman
  *****

  „Ty vole, zejtra přivezou to lino!“ Filmu doslova kouká sláma z bot a když jsem se vrátil z kina, před domem jsem si musel vydloubat slepičí hovna z podrážek, tak moc mě Bohdan Sláma svým debutem vtáhl mezi ty zvláštní lidi žijící své bezvýznamné životy někde na malé vesnici, kde má čas dvacetileté zpoždění. Herecké vý-kony neherců jsou jsou trefné, herecké výkony herců jsou skvělé, nejvíc mě nadchla Táňa Vilhelmová a její v kleci zavřená Božka. Scéna kdy jí Pavel „Michael Jackson“ Liška pozve na pepsi a začne „tančit“ zatímco ona se slzami v očích popíjí svojí colu, je ve své jednoduché údernosti a sdílnosti geniální a úžasně zahraná.(18.5.2008)

 • Jellini
  *****

  Překvapuje mě, jak málo se v tom filmu vlastně stane. Formálně i obsahově je film dostatečně plný, aby udržel divákovu pozornost po celou dobu filmu bez jediného zaváhání. Na kombinaci herců s nehercema jsem si musel chvíli zvykat. A přijde mi, že ten film se v tomhle každou scénou zlepšuje. Už dlouho mě žádný český film nedonutil přemýšlet v takových kategoriích a "kruzích", jako to dokázaly Divoké včely. A ten jemný náznak na konci! Skvělé.(24.1.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Český lev 2001 za vedlejší roli pro Zuzanu Kronerovou. (cariada)

 • - Natáčeno v Jiříkově a Albrechticích na Rýmařovsku. Jelikož hygienici ještě před natáčením filmu zavřeli rozpadající se hospodu v Jiříkově, musel ji štáb vybudovat v kulturním domě. (M.B)

 • - Zdeněk Raušer, unikátní "neherec" a jeden z mnoha dalších rodáků v Jiříkově, kde se film natáčel, si 4 roky po Divokých včelách střihl i roličku v dalším Slámově filmu Štěstí (2005). (herr_carter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace