Divoké včely

Divoké včely

(festivalový název)

Komedie / Drama

Česko, 2001, 94 min

Zdarily filmovy debut - ovsem hodne nestastny vyber hlavniho predstavitele - tak toporny vykon jsem v ceskem filmu hodne dlouho nevidel.(6.8.2002)

Překvapuje mě, jak málo se v tom filmu vlastně stane. Formálně i obsahově je film dostatečně plný, aby udržel divákovu pozornost po celou dobu filmu bez jediného zaváhání. Na kombinaci herců s nehercema jsem si musel chvíli zvykat. A přijde mi, že ten film se v tomhle každou scénou zlepšuje. Už dlouho mě žádný český film nedonutil přemýšlet v takových kategoriích a "kruzích", jako to dokázaly Divoké včely. A ten jemný náznak na konci! Skvělé.(24.1.2012)

• kingik

Přesně ten druh českých filmů na které se nerad dívám a už se také nikdy na něj znovu nepodívám. Hrozná neschopnost po všech stránkách. Ptám se proč je nutné vidět Duškovo péro nebo Lišku imitujícího Jacksona. Má to smysl vypatlávat za tohle peníze? Proč se místo toho nenatočil film, který si dám opakovaně a budu z něj citovat hlášky a nějak se u něho pobavím. Mně to přišlo jako pomsta studenta vyhozeného z FAMU. Být já v té komisi, škrtnu zapalovačem a před Slámou ten film spálím. A jdi dělat už jen reklamu s třešněma na Miller mix. I ta je však natočena lépe a i vtipněji. Na Slámu opravdu poštvat divoké včely. Jeho filmografie je celá zoufalá počínaje tímhle "eklhaft" debutem. 0%(13.6.2012)

Co k tomu dodat, Pavel Liška je prostě "král popu" ! :)(10.1.2003)

Vtipna sonda do zivota v zapadle vesnici nekde v podhuri?(10.2.2008)