Divoké včely

Wild Bees

(festivalový název)

Komedie / Drama

Česko, 2001, 94 min

Vtipna sonda do zivota v zapadle vesnici nekde v podhuri?(10.2.2008)

Zdarily filmovy debut - ovsem hodne nestastny vyber hlavniho predstavitele - tak toporny vykon jsem v ceskem filmu hodne dlouho nevidel.(6.8.2002)

Poněkud nepravdivý, nadsazený a nepřesvědčivý pohled do života venkovského lidu zrakem nezkušeného režiséra (nebo snad scénáristy?). Ani herecké výkony nepřesvědčují a vcelku je tedy tento snímek rozpačitý. Inu, nepodařený debut ale neznamená celoživotní prohru Bohdane Slámo. Kdo se snaží, dojde jednou ocenění. "Venkovský učitel" se povedl nesporně lépe.(29.12.2008)

• - Zdeněk Raušer, unikátní "neherec" a jeden z mnoha dalších rodáků v Jiříkově, kde se film natáčel, si 4 roky po Divokých včelách střihl i roličku v dalším Slámově filmu Štěstí (2005). (herr_carter)

• - Český lev 2001 za vedlejší roli pro Zuzanu Kronerovou. (cariada)

• - Na žádost Tatiany Vilhelmové se ve filmu objevuje i její kamarádka Aňa Geislerová, a to na fotografii zemřelé, kterou ostatní oplakávají. (JoranProvenzano)