Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

pytlik...

No nevím, podle mě je nejlepším kamarádem do deště Tvrdík, nikdo nedokáže držet deštník tak procítěně. Jinak se mi teda nelíbí, jak nenápaditě řešili oba kucí tu zapeklitou situaci. Racionální člověk by se obrátil do historie a vydělal by si ty peníze jinak. Když ve čtyřicátých a padesátých letech dokázala údernice Korabelnikovova obsluhovat 14 tkalcovských strojů najednou, nechápu, vzhledem k tomu, že Vaculík byl navíc muž, že nedokázal jezdit s takovejma dvaceti taxíkama najednou? Dostával by dvacet platů a nedělalo by mu problém splatit těch šedesát tisíc, i kdyby byly úročené třeba 200%. Tofi měl víc možností, jak si vydělat. Podobně jako Vaculík by samozřejmě mohl obsluhovat ve dvaceti restauracích najednou. Ale taky mohl zažalovat jistou firmu za použití jména a inkasovat procenta za prodeje tofifé, anebo mohl v kleci v zoo zaskakovat za gorilu, stačilo by, kdyby si sundal triko a začal se tvářit kapku inteligentnějc. ()

Compadre

Náhodou...je to sranda. Takhle vydělávat prachy, kdybych byl v nouzi, to bych chtěl umět taky. zvlášť ta finta se psem, to byla psina jak hrom. A to jak ten dědek zleje starýho Augustu hned mezi futrama, to je vrchol. Nemám rád Vaculíka, ale tenhle film se mu výjimečně povedl. ()

JohnSmith

Předlistopadová klasika, ve které se sešli zástupci největších šolichů, jaký se dělali:bývalý pumpař, taxikář, vexlák, pingl a automechanik. Svižná pecka, která asi nikdy neomrzí a připomíná starý dobrý časy. ()

lykan9

Když člověk přihlédne k tomu, v jaké době byl Kamarád do deště natočen a jaké v té době byly možnosti, tak se vlastně jedná o skvělou československou verzi buddy komedie, která je zábavnou i po mnoha letech. Mezi dvojicí Tofi/Vaculík to skvěle jiskří a vůbec se nedivým, že v té době vytvořili parťáctví v několika filmech. Mimo to, film je i vtipný, a když přihlédnu i k dalšímu výbornému hereckému obsazení (Augusta, Hryc), tak nelze jinak než hodnotit vysoko. ()

Castrator

Nevim, čim to je, ale já mam tenhle film pořád nějak víc a víc rád. Autor: dobytek Tak nějak. Má gylty pležr. Hned vedle fistování mého polomrtvého dědečka. ()

Ravi

Dobově až geniální, atmosferický snímek, který dnes ale už nefunguje. Přesto se na něj vyplatí kouknout. 60% = 3/5 ()

ghatos

Pan Kadlec, luxusní vozový park a ještě luxusnější hadry, jedinečné bary a dva kámoši - reklama na osmdesátky ze vším všudy. Strašná citovka :) . 85%. ()

Autogram

Ako dvaja obyčajní chlapci prejdú cez rozum zločinu organizovanému aj malému, to sa nám vtedy mimoriadne páčilo. Film bol neuveriteľným zjavom v závere socializmu a dodnes je zaujímavý, nápaditý a vtipný. A hudba ani nemohla byť k filmu lepšia, akokoľvej je dnes už za zenitom, k scénam filmu sa hodí dokonale, a anglické verzie čs hitov dodávajú tajomnú atmosféru. ()

ssfan

Dnes již televizní klasika, která je i po 20 letech celkem dobrá ke zhlédnutí. Příběh ujde, herci taká, takže je to nadprůměr za 3 hvězdy. ()

P1tr

Zvláštní česká "buddy" movie ve které se snad ve své jediné roli objevil Sagvan Toffi po boku svého nejlepšího kamaráda Lukáše Vaculíka. Již Soukup v režisérské kolonce je velikým varujícím vykřičníkem, který je nakonec mnohem menší než u jeho následné tvorby. Kamarádi do hnusného počasí se dají snést, ale víckrát už bych nemusel. ()

Jello Biafra

Pre mňa osobne sa jedná o kultovú záležitosť. Z filmu dýcha atmosféra 80. rokov, neonové farby nočnej Prahy, soundtrack so synth-popovými hitmi od Vaša Patejdla či Banketu a hlavne ukážka že organizovaný zločin mal svoje počiatky už za komunizmu. Karel Augusta a Andy Hryc ako dvaja ústrední záporáci nemajú chybu rovnako ako niektoré hlášky. ()

solskjaer

Jo, je to hodně jednoduchý, hodně špatně zahraný a hlavně místy nesmírně naivní, no ale kdo by v mém věku tento film neviděl a ani chvilku se nebavil. Není to perla, není to kult ani nic podobného, přesto to ovlivnilo celou moji generaci a to se mu musí nechat. O hereckých výkonech nelze vůbec hovořit, ale to je také možná to co mě tak baví. Tofu, herec dvou filmů je vážně k zasmání. ()

lskala

"... to stačí pane Kadlec... " Jo jo, to bývaly časy. Volhy jako taxi, mrkváče, nové Škodovky "hundrtcvancig". 60% - 3*** ()

vitekpe

Chudak Alena, ta teda vypadala... Tenhle film mi prisel divnej uz v dobe svyho vzniku, natoz ted... Je to takovej artefakt koncicich disko osmdesatek, v cele s divnym Vaculikem a zvykajicim Tofim. ()

Maynard.

Sagvan Tofi v životní roli, Vaculíček toho předvedl trochu víc. Když se to veme kolem a kolem, tak je tenhle film kultovní :o). A musím říct, že i takle po letech se mi to docela líbilo. Příběhově to není zas takovej srágora. Tenhle rejža toho natočil poměrně dost, poměrně dost příšerných filmů, ale tohle se mu povedlo. Písnička skvělá a no a Sagvan, to je prostě lamželezo jedna báseŇ :o) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil