Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

korbitch22

Tenhle film totálně žeru,kamarádství do deště,člověk který vám je blíž než vaše rodina,blíž než jakákoliv přítelkyně..prostě kamarádství,kterého si vždy budu vážit nejvíc a vždy pro mě bude znamenat nejvíc,jako tnehle film...který je z českých určitě můj nejmilejší. ()

Arsenal83

Na tu dobu špička, super story s odrbávaním, výborní herci a to dokonca aj Tofi v bielych gatiach. Navyše tie pesničky sú nezabudnuteľné. Pre mnohých už hudobný stredovek, pre mňa v porovnaní s dnešnými pesničkami pomaly symfónia. Celkovo sa to vyvinulo až v kultovku, ktorá sa dá pozrieť v ktorejkoľvek dobe, lebo ten dej je v podstate nadčasový, hoci veksláctvo a problémy neskorej doby socialistickej sú špecifikom. Pre mňa komédia s veľkým dôvtipom a silne zábavná. ()

triatlet

Kamarád do deště je i díky přijatelné stopáži celkem svižná krimikomedie, v níž Jaroslav Soukup na konci 80. let vsadil na osvědčenou dvojici ST+LV. ()

Flego

Pri tomto filme nejde o umenie, ale je to svižne natočený ľahký príbeh, s dobrou hudbou Vaša Patejdla a Jána Baláža. Myslím, že z tejto kategórie filmov je tento najlepší. A herci..? Karel Augusta je skvelý. ()

Ivoshek

Hlavně z nostalgie, ale i proto, že film bezděky ukazuje soudobé ideály, hodnoty a (nulové) morální imperativy. A navíc je to místama sranda, i když hlavně tam, kde to tvůrci asi nezamýšleli, aneb "Grázl jste vy a ten váš zeťák, pane Kadlec" :-)) ()

honajz

Velice slušný zástupce svého žánru, který má docela promyšlené podvody, dobrou ústřední dvojku i hudbu, a dobře se na to dívá i po letech (Syřiště ale vede). Přece jen ale to není zrovna můj šálek čaje. ()

MM11

Za víc to nestojí. Tofi nestíhá a Bony a klid ukradlo většinu trumfů už rok předtím v čele s výraznou hudbou. Stojí to za jedno ospalé nakouknutí, protože řada postaviček je vykreslených vcelku povedeně. Paradoxně však platí, že na základě tohoto filmu by mě nesmírně zajímalo fungování postav za nového režimu, což měl splnit "Brooklyn". Ovšem udělal to dost tristně. ()

eraserhead666

Tohle je prostě srdeční záležitost milovníka osmdesátkového oblečení, účesu, hudby... Kunsthistorika Syřiště(hovno vím, jak se to skloňuje) miluju. ()

SOLOM.

Když dávali nedávno v televizi, neodolal jsem a po delší době se na tento film (i následné pokračování) podíval. Dvojka Vaculík – Sagvan Tofi byla svého času velmi populární, zvláště pak u děvčat, ale před kamerou jim to celkem klapalo. Zvláště když se objevovali ve filmech s velmi čerstvým a aktuálním tématem té doby. Veksláci – zlodějíčci – ráj to na zemi pro vybrané. Běda když ses zpozdil se splátkou, nebo nedej bože ses je pokoušel podfouknout…Kamarádství se však cenilo – to opravdové. V mých očích jde o trošku lepší průměr, fajn film, na který se tu a tam podívám rád znovu.60% ()

Shaqualyck

Takoví Dannyho Parťáci po česku. Nejezdí sice v limuzínách, nenosí Armaniho a život jim občas uštědří dobře mířený kopanec do zadnice. Tím spíš jsou ale sympatičtější tuzemskému divákovi, který je navíc schopen "ocenit" lehce sametovou poetiku, která je z filmu cítit. Buddies Vaculík, Tofi a spol. jsou z kategorie obyčejných hrdinů, kterým prostě nelze nefandit. Díky Soukupově dynamické režii si film drží tempo a útočí na publikum sérií velmi vtipně vypointovaných situací (prof. Syřiště forever). Nepředstírá žádnou hloubku, jeho jedinou přiznanou ambicí je prostě bavit. V mém případě se mu to povedlo (i opakovaně). IMHO jeden z mála českých filmů, který dokázal trefit onen kouzelný osmdesátkový feeling. S přibývajícími léty nezrezavěl, naopak chytil jakousi zvláštní patinu. Totéž platí o soundtracku. ()

Beast

Z nostalgie 4* - film, u kterého si člověk vzpomene na dobu, ve které prožil mládí - jinak jako samotný film tak 1-2* ()

corpsy

Totalitný pokus o hollywoodsky thriller ( fakt mi to tak pripadá ), skončil takmer na jedničku. Skvelý soundtrack, skvelý herci a nostalgické kúzlo československej zábavy. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil