Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

Attta

Dostal jsem do fáze a přiznal si že jsou filmy, které jsou prostě nehodnotitelné a tenhle patří určitě mezi ně! Myslet si však, že tohle je vynikající film je hodně velká utopie. Na to že je to točené po revoluci to mohlo být natočené zcela jinak a tohle to samé platí i o dvojce. ()

Andre3000

Souhlasím s Jendusem, víc jak dvě si nezaslouží tahle by rádo-drza ganksterka...no ani nevím jak to pojmenovat jak se mi to nelíbí. ()

gabin(a)

Teď jsem tenhle film uviděla v TV programu na příští týden a hned jsem si vzpomněla, jak mi bylo trapně za všechny zúčastněné, když jsem ten film viděla. Nejvíc ovšem za "správného" Sagvana. Ovšem Karel Augusta byla kouzelný vždy a všude, ať hrál cokoliv. ()

pakobylka

----- "Dávej, ber - dávej co máš, co můžeš ... dávej, ber - třeba se svlíkni z kůže ... " ----- Impulzivní a trochu provokativní záležitost, na kterou jsem znovu podívala po předlouhé řádce let - a musím konstatovat, že námět nezestárnul, svého času nerozlučná dvojka lamačů dívčích srdcí Tofi & Vaculík funguje pořád na jedničku ... a co se týká provedení - na svou dobu docela odvaz. Pochopitelně zůstaly na svém místě i stylové růžové brýle. Díky nim lehce nabudete dojmu, že sice můžete znenadání (a nikoli vlastní zásluhou) spadnout do pořádného průšvihu, leč pokud se ve vašem okolí vyskytují nezištní a obětaví přátelé, není třeba házet pomyslnou flintu do žita, neboť nic není předem ztraceno. No ... patrně se budete muset spokojit s tím, že výše popsaným způsobem věci fungují převážně ve světě filmu - možná i proto, že v reálu vy ani vaši případní kamarádi obvykle nemáte po ruce příhodné páky - a řekla bych, že ani proměna společensko-politických poměrů vaše šance na úspěch nikterak nezvyšuje ... 3,5* ()

Juto

Klasický príbeh o kamarátoch postavených na podvodoch a šmelinách. Film nabúrava idealizovanú predstavu o spoločnosti presadzovanú komunistickou propagandou. 7/10 ()

Mol

Tenhle film mám moc rád. Dvojce Tofi-Vaculík jsou naprosto senzační a jejich 3 filmy zbožňuju. Kamarád do deště ovšem vede. "Tak takhle vám přišijou akorát ten kradenej auťák. Tak čáu." ()

Rockwood

Taková typicá česká kriminálka, ale mě se tohle líbí. Správná dvojka a celkově to herecké obsazení vypadá dobře. Rád se na to dívám a jinak si nemám na co stěžovat ()

SeanLSD

Nonstop pracovná morálka v poslednej šedivej dekáde komunizmu. Pre dobovú mládež to musel byť nehorázny hit, po ´89 už iba krotká vzbura, ešte aj dnes však skvelý film. KAMARÁD DO DEŠTĚ bodá socializmus do chrbta hneď viacnásobne - nielen dejom, ale aj jasným komerčným zámerom. Ako totalitná nápodoba amerických buddy vzorov je to neodolateľné, ako štúdia móresov vtedajšej spoločnosti trefné, a k tomu príjemne krátke, bohovsky svižné, zľahka zahrané, s prehľadom natočené a hlavne nenáročne zábavné.___ Trápenie s holkami a mladícke sny o cestách sú nadčasové. Aká náhodička to bola, že keď som to po rokoch znovu videl v autobuse, šiel som práve za 2 týždne do Paríža, kam tak túžil jeden kamarád, a o 2 mesiace na more, čo bolo snom druhého... ( a ešte aj s dievčaťom ! ) - no nežijeme to dnes ale v krásnom svete ! ()

dr.fish

Jaroslav Soukup chtěl asi vždycky točit americké gangsterky, ale v prostoru komunistického Československa gansgteři jeli v bonech a videích, hospodářské kriminalitě. No tak točil o pražsdkých vekslácích, barmanech a taxikářích. Samozřejmě, vše si náležitě přibarvil, takže mu z toho vyšel naprostý nesmysl. Dneska je to tak akorát k smíchu, jak naivně a dětinsky si to představoval. 50% ()

Sabrewulf

Dannyho parťáci po česku? No to zrovna ne, nicméně pořád jde o hodně slušnou komedii s pohodovým a relativně nápaditým scénářem. Když porovnám české komedie z dneška, které nemají žádný děj ani vtip, opravdu jde o výrazný nadprůměr a zcela jistě o jeden z nejlepších Soukupových kousků. Snažím se na tom najít nějakou "špínu", ale vůbec mi to nejde. Sympatická záležitost. ()

Decker

Sice s tvorbou Jaroslava Soukupa (krome filmu Pesti ve tme) nemam nic spolecneho, tak musim uznat ze tento film ma v mem osobnim hodnoceni mnohem vyssi postaveni nez takovy Diskopribeh ci Byl jednou jeden polda. Asi ma na tom zasluhu dobre vybrane duo "hajzliku" v podani Tofi/Vaculik a dobre vymysleneho deje, ktery stavi na prekvapivych momentech a dobrych dialozich. ()

farmnf

1* pouze za krásného záporáka Karla Augustu. Jinak strašná věc z období pádu komunismu, kde patrně cikán Tofi s držkou plnou žvejkačky roznáší pivo v knajpě (toho bych kopl do prdele ještě ve zkušební lhůtě), krade a je okraden. Samolibý sen všech pubescentů s vaginou Vaculík se prohání v taxíku, krade a je okraden. Pak si ten pitomec nechá ještě prachy v přihrádce volhy, co mu shoří. Partnerky těchto dvou idiotů jsou štětky, co v sobě nemají špetky ženskosti. Scénář je děsivý, ujde na tehdejší poměry pouze hudba-ne svou kvalitou ale dobovým soundem. ()

Jizni Tlapa

"Co je?Teďˇmi budeš za trest vařit vole" Tofi v džísce a tílečku, Vaculík ve vytahanym retro svetru, kšeft-man Kadlec, Tlaková níž v aj od R.Mullera, Apollo a vůbec ..............nezapomenutelná klasika J.Soukupa vyšperkovaná povedeným scénářem! ()

Sfinkter

Nesmrtelná tutovka, kterou můžu vidět několikrát do roka. Tempo od začátku do konce, chytlavá hudba a nostalgie. Zaručený vyprošťovák. ()

Iroquaise

slušně napsané ( i když s odstupem trochu vykonstruované a lehce překombinované), dobře zahrané a natočené (od Soukupovy svižné režie, přes výbornou kameru Vladimíra Smutného)...výborné vykreslení dobové atmosféry a specifik tehdejší Prahy ( bary, hotely, taxikáři, veksláci atd.)...jeden z produktů tuzemských osmdesátých let, který si snad i zaslouží nostalgii, jež je s ním spojovaná ( s přimhouřením oka i ta píseň, která není tak pitomě rozverná jako Davidovy songy, ne že by to bylo něco vyloženě úžasnýho, ale dá se to snést, za což může přítomnost členů Elánu)...Sagvan Tofi nebyl svého času jenom mejdanový ksicht, ale majitel příjemně civilního hereckého projevu, a Soukup uměl řemeslo (jak se taková věc vytratí v tak masivní míře, je fakt záhada...)...přes výhrady mám tenhle film fakt rád... ()

lennyd

Při ukládání tržby do banky je Michal (Sagvan Tofi) okraden - a jelikož má strach, že bude nařčen z krádeže peněz, rozhodne se nic nehlásit ale sehnat peníze jinak. Za pomoci svého kamaráda (do deště) Tomáše (Lukáš Vaculík), seženou prachy od místního mafióza Adamce - ale ani ten se nespokojí jen se slibem, že mu je časem vrátí. A tak musí Michal s Tomášem zapojit svoji fantazii (a spoustu přátel), aby sehnali peníze pro Adamce, ale také potrestali Michalova šéfa Kadlece (Karel Augusta), který má na svědomí Michalovo přepadení ... Z dnešního pohledu už film působí tak trochu směšně (jak klukům všechno vychází - všichni jsou přesně tam kde mají být, všechno klape jak po drátku), ale ve své době byl tento film ikonou doby - a vystřelil Tofiho i Vaculíka do hereckých výšin (Tofiho i do hudebních - nejedna dospívající slečna měla právě Tofiho plakát ve svém pokojíku). Být film natočen dneska, tak už si jen klepu na čelo - ale takhle, pro připomenutí dob minulých (už jen vozový park použitý ve filmu je legendou) - proč ne.. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil