Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

xenopus

Slibně se rozvíjející příběh (byť schematicky jednoduchý a lehce dopředu odhadnutelný) je po polovině filmu vystřídán závěrečným lovem na upíry, který se ale bohužel neskutečně vleče a snesl by razantní střih tak o třetinu. Horror to není, musíte být naivní děcko, abyste se u tohoto báli, neboť druhý žánr - komedie (typicky české vtípky se všemi klady i zápory...) - všechno dostatečně zlehčuje. Tato kombinace je na jedné straně klad, nicméně (a to je můj osobní náhled na věc) od každého trochu nedělá většinou ve výsledku víc než od jednoho hodně... ()

petka114

Není to taková hrůza, jakou jsem čekala, zvlášt díky skvělému Preissovi a Nárožnému, kterému takovéto role prostě sednou. "Jaký kohouti?":-D Není to žádná hitparáda, ale že by mě to nějak pohoršovalo, to teda ne... ()

Marty7CZ

To, co Soukup točí, je brak megakalibru obřího, ale tohle mě prostě bavilo, skvěle dobový a tak trochu jsem v tom viděl Polanskiho Ples upírů.... Prostě pro mě vyjímečný dílko ze Soukupovic dílny!!!! ()

Marfab

Film je to hrozný a Hrušínský nejml. tady ztvárnil úplně brutální neherecký výkon. Na druhou stranu Nárožný je tam dobrej jako vždy proto ta jedna hvězda ()

ForGump

Proč ne? Jako komedie funguje Svatba upírů geniálně, a proto zde také naprosto pasuje mistrovský Petr Nárožný. Daleko samozřejmě nezůstává ani Viktor Preiss. Ve vedlejších rolích excelentní Luděk Kopřiva nebo Oldřich Vízner. Herectví hlavní dvojice mě ale vyloženě neoslovilo, byť kupříkladu Hrušínský se snažil jak jen to bylo možné. Bartošová plnila okrasnou roli. Velká škoda, že si film hraje na onu hororovou notu, která se Soukupovi nepovedla, měl se držet parodie jako v případě Poldy. 50% ()

Pulper

Jeden z nejlepších porevolučních filmů. Naprosto vážně. Stylová kostýmní pseudohistorická upírská komedie s vtipným scénářem, tehdy ještě překrásnou Ivetou Bartošovou a plejádou českých herců, kteří si svoje role vyloženě užívali. Prakticky nemám, co bych vytknul. ()

GianniP

Velmi dobré po výpravné stránce a s pěknou atmosférou. Jinak ale nic zvláštního co by stálo za vyzdvižení. ()

amyth

Nesnáším Soukupa a mám alergii na Bartošovou. Přesto zrovna ona zde vypadala docela pěkně a úvodní melodie taky byla nad poměry (aspoň tedy nad její). Na tohle se dalo i dívat. Bravo Soukup! ()

PjotrN

Když mi bylo asi 10 a ten film běžel, tak si pamatuju, že jsem se celkem i bál:). A když jsem viděl znovu asi před rokem, tak mě ta atmosféra znovu vtáhla. Místy komické, místy strašidelné scény. Na český film ale rozhodně dobrá podívaná. ()

Blalle

Jsem velký fanda upírských filmů, takže se nezdržím komentáře. Možná, že tento film není sám o sobě nic moc, ale co do upírské tematiky je to druhý nejlepší, co jsem kdy viděl - hned po Plese upírů. Jako malý jsem se u něj opravdu bál a po letech si ho stále vážím, protože má vyvážené upírské parametry. Čerpá z poetiky Prahy, z klasicismu (což jsou snad nejvhodnější kulisy pro upířiny vůbec), z humorného nadhledu. Nesnáším filmy, kde mají upíři, nebo i hlavní hrdinové schopnosti supermana. To pak není věrohodné a člověk se nebojí. Jinak film trochu umenšuje nešikovný střih - scény nedoznívají. ()

petrik11

Tento český pokus o horor sa mi vcelku pozdával, len som váhal či mladý Hrušinský s Preissom si nepadli vo filme do oka aj trochu inak. obaja vyzerajú ako z gaj transvestity šou. ()

Ajka1

Tento film musíte buď milovat nebo nenávidět. A já patřím k té první (zřejmě méně početné) skupině. Rudolf Hrušínský nejml. byl sice vždycky kopyto a Ivetka neuměla hrát nikdy, jenže kolem nich se motá tolik vynikajících hereckých osobností, že vám hlavní dvojice (alias dřeváček a lískulka) budou tak nějak úplně ukradení. Viktor Preiss je jako hrabě Kronenberg démonicky oslnivý, Petr Nárožný jako záletný strýček, který si rád přihne, neodolatelný a k tomu všemu jim sekunduje úžasný Petr Pelzer. A bandička upírů, to je také sestavička k pokukání. A jestli to vykrádá klasiky? Tak ať! Tenhle film miluji již od dětských let a stále marně čekám a vyhlížím, kdy se objeví v trafice mezi levnými DVD. Další film ze skupiny "guilty pleasure". ()

tombarider

Přijde mi, že většina kritiků film ne tak zcela pochopila. Je to hororová komedie, takže komické prvky jsou tam vsazeny schválně. Navíc někteří upíři jsou prostě úžasně avantgardní, přesně vystihující dobu. Dokonalé ztvárnění rolí především od Nárožného, Preisse, Víznera, ale já bych řekl že téměř od každého, kdo se na tom snímku podílel. I Bartošová zde byla vážně krásná a do své role se hodila. Atmosféra ponuré středověké Prahy ani nemohla být vystihnuta lépe. Ano, dialogy jsou někdy slabší, ale pořád je to komedie, tak proč ne. Film je trochu děsivý a hodně zábavný, děj dává smysl a tím podle mne splňuje vše co by měl. ()

marek29 odpad!

Chci se dívat na Zdéně jak zadupává do země český patlaly a tahle sračka tam.. Krve jak z podsvinčete a to je všecko. Nejdřív sem si myslel, že je to s Čerty nejsou žerty, když jsem tam uviděl Nárožnýho :D ale jak říkám byl to moc velkej masokombinát. 5min a stačilo a nedoporučuji leda, kdyby ste se umáčkli na ovladači. ()

offlineman

Tenhle film je neprávem podhodnocovaný, nevím však proč! Viktor Preiss ve své životní roli, pokud nepočítáme pana správce v Čertech! ()

Boudyy

Soukupovy filmy nejsou (až na jeho tvůrčí amok Pěsti ve tmě) nijak vyjímečnými, rozhodně mu nelze upřít jistý smysl pro kultovnost. Svatba upírů je, když už nic, alespoň dobře odvedená rutina s několika zajímavými momenty, skvělým Nárožným a slušnou výpravou. Komediální ráz filmu ukazuje, že v naší národní povaze je skutečně tendence udělat si prdel i z věčného "boje" proti podivným entitám. Pár zajímavých odkazů na Polanskeho Ples upírů mě taky potěšilo. ()