poster

Blízká setkání třetího druhu

 • USA

  Close Encounters of the Third Kind

 • slovenský

  Blízke stretnutie tretieho druhu

Sci-Fi / Drama

USA, 1977, 135 min (SE: 132 min, Director's cut: 137 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Zajímavá, ale od dob Zemeckisova Kontaktu překonaná vize o prvním kontaktu s mimozemskou civilizací. Spielberg se snaží kombinovat rodinné dobrodružné drama s velkolepým sci-fi (efekty jsou vskutku okouzlující) a ačkoliv v pár místech dokázal vytvořit vynikající atmosféru a celkově odvedl dobrou práci na režijní stoličce, jeho výsledek není v konečném důsledku tak působivý. Sci-fi prvky jsou zjednodušené, porvrchní, zejména komunikace s "třetím druhem" až parodicky naivní - není divu, že v mnoha Oscarových nominací chybí právě ta za scénář. Film je evidentně o "civilizacích", nikoliv o jednotlivcích, přesto je přespříliš prostoru věnováno rodinému melodramatu. Tím se do filmu vkrádá nuda a to je obzvláště v tomto žánru (napínavé sci-fi?) neodpustitelné... 5/10(4.5.2010)

 • B!shop
  ****

  Hodne solidni sci-fi, ale ze by to byla zase naka super pecka, to ne. Nejvetsi problem je asi v delce, protoze celej film je o tom, jak vsichni cekaj, co bude a na zaver se ukazou mimozemstani, takze hlavne prvni hodina filmu je vyplnena strihama na ruzny skupiny lidi, ktery si zacinaj vsimat podivnejch ukazu. Proste to chtelo misty trochu pridat na tempu. Nicmene musi se uznat, ze atmosferu ma film solidni, misty skoro az strasidelnou. Co se tyce triku, doba vzniku na nich je sice znat, ale jsou hodne slusny. Za coz ale taky muze fakt, ze vetsina toho se deje ve tme a je videt jen svetlo. No a co se tyce hercu, tady v podstate zadnej hlavni hrdina neni, i kdyz ke konci se pozornost stoci na Dreyfusse, takze vsichni odvadej slusnou praci. Kdyby byl film kratsi a tempo misty rychlejsi, bylo by to na 5*, ale takhle jen ctyri.(7.4.2008)

 • pan Hnědý
  ****

  Tam, kde režiséři dokazují své vrcholné limity, tam si Spielberg pohrává a přidává další detaily k dokonalosti.(7.7.2012)

 • Radek99
  *****

  Setkání prvního druhu je, když vidíte UFO. Druhým druhem je, když o tom vidíte nějaký důkaz. Kruhy v obilí, záření...Třetí druh je, když navážete kontakt. Ale to už je tak trochu spoiler... Každopádně je skoro neuvěřitelné, co dokázal Spielberg v roce 1977 natočit...a k puncu výjimečnosti stačilo jemu a Johnu Williamsovi vlastně jen pět jednoduchých tónů... Podobné filmy: Kontakt(18.11.2006)

 • Kulmon
  ****

  Jedno se Spielbergovi nedá upřít. Že má schopnost udělat ze zpočátku nezajímavého filmu velmi solidní drama. Že umí hezky stupňovat napětí a vytvářet neopakovatelnou atmosféru. Moje pocity se dostávaly z nudy přes prudký zájem až po vyslovené nadšení. Pořadí se měnilo.(15.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace