Francouzský vědec Claude se svým tlumočníkem, kartografem Davidem, objeví letku vojenských letounů, která zmizela před třemi desetiletími. Letadla nejsou poškozená, fungují, ale po pilotech není ani stopy. Starý muž, který byl jediným svědkem, tvrdí, že v noci vyšlo slunce a zpívalo mu. Brzy poté se v poušti Gobi objeví pohřešovaná řecká loď Cotopaxi. V Indianapolis se zase krátce poté na řídící věži podaří zachytit hovor dvou pilotů civilních letadel o zjevení UFO. Stát Indiana je postižen masivními výpadky proudu, a tak je do práce povolán i technik Roy. Právě on na opuštěné silnici zažije setkání s UFO. Začne ho ve vozidle pronásledovat a spolu s ním tak činí i policie, ale kosmická loď mizí na noční obloze. Roy je UFO fascinován a stává se stále více posedlým obrazy, které se mu v mysli stále objevují. Vidí horu a neznámá síla ho nutí ji neustále z něčeho modelovat. (Nova Cinema)

HankaVitova

Asi mi unikla pointa, která by mě přesvědčila o tom, že tomu mám dát víc hvězdiček. Chápu, že na dobu vzniku to byla asi bomba, nicméně jen pro to historické hledisko (nebo proto, že "Spielberg") tomu nemůžu dát hvězdiček víc. Obrazově na tu dobu zajímavé, ale scénář z mého pohledu docela slabý. ()

Matlosek odpad!

Hovno Stevena Spielberga... Scénař jako by napsalo 50 lidí a každej z nich si nepřečetl, co napsal ten před ním. Tohle mě opravdu zklamalo a nasralo. Film se snaží o to, aby se pořád něco dělo, ale aby to dávalo smysl, to už ne! ()

vitek_korenn

První zhlédnutí je úžasné. Efekty, atmosféra, herecké výkony, hudba. A co teprve v době vzniku. To musela být vážně jízda?! Bohužel když jsem se díval podruhé, už to na mě nemělo ten stejný dojem, jako poprvé i přes to, že mi nevadí dívat se na filmy vícekrát. ()

fricek12

Tenhle film se proslavil v 70. letech a jasně zapadá do tehdejší dychtivosti po jakémkoliv důkazu o mimozemském životě. Retrospektivně vzato je námět i scénář velmi jednoduchý a nehledejte v něm nic hlubšího než několik slabych triků s létajícími světélky. Tehdejší Amerika byla mimozemšťany tak posedlá, že je zcela normální až heroické, když muž opustí ženu se třemi dětmi, aby se mohl vydat na cestu do galaxie s gumovými mužíčky. ()

baron156

Spielberg se po Čelistech pustil do jeho dalšího hitu. Společně s E. T. Mimozemšťanem, je to nejlepší co do scifi žánru patří. ()

Xmarc

Na svou dobu dost dobře udělané efekty. Atmosféra slušná. Děj v pohodě. Možná trošku rozvláčné. ()

kotrlak

Bůra z nostalgie. Tenhle flick je důkazem jak filmy stárnou. Ve svý době totální pecka, dneska spíš jen úsměvná připomínka co Spielberg ve svý době dokázal. Spielberg byl skoro vždycky "o krok napřed", v tom spočívá jeho genialita. ()

Feacher

Po krátké pauze zase zpět ve světě filmů a jako vstupní snímek jsem si asi nemohl vybrat lépe! Špičkové scifi od začátku až do konce a mohu říct, že pravděpodobně nemám moc co vytknout! Dobrá práce! ()

Sopholojong

Mohutne ocarenie sedemdesiatkovou sci-fi epikou. Nie vsak beckovo lacnou, ci rozpravkovo zabavnou (Star Wars), ale spielbergovsky perfekcionistickou s typickou rodinnou linkou v az prvotne mylnom apokalyptickom obale. Lode v pusti, ikonicka "mountain", "weird" Dreyfuss, unosy deti, epicke prelety UFA a az poeticky zaver stretnutia s najpremakanejsim akustickym prevedenim tej doby. Zasadny pocin ohladom nostalgie a tvarovania mojej lasky voci filmom v detstve. ()

babuška

stavění hory z kaše, volání ufo, vizuál, efekty, hudba, herci, povedený kousek, dreyfus a spilberg tentokrát ve sci-fi ()

danick

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od SS (fuj, ta zkratka vypadá blbě). Ten film se dostal poměrně brzo i do československé distribuce, takže jsem ho shlédl coby jinoch, proto na mě asi tak mocně zapůsobil. Od nefalšovaného strachu při scéně v autě u přejezdu a "vylézání" šroubků z nějaké té větračky v bytě až po závěrečnou dojímavou katarzi s hodnými marťánky (pamatuji si, že jsem si pak přehrával "onu" melodii na dětském klavírku...). ()

T369

Tenhle film je moc dobrý a líbil se mi, ale má bohužel i místa, která pro mě byla trochu nepochopitelná. Všem, co mají rádi příběhy o mimozemšťanech, ho vřele doporučuji. Nechybí ani vtipné hlášky ("Jo, přesně takovej mám v obýváku!") a situace (všechny scény, kde je pohromadě celá rodinka hlavního hrdiny, stojí za to). Vždycky se mi jedna vybaví věta z Akt X: "Už jsi zažila blízká setkání třetího druhu?" ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

08.02.2022

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi