Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

paascha

Williamse nějak nemusím a tady mi přišel vyloženě mimo mísu. Zato Hoffman je pro Hooka jako stvořený, nebo naopak? ()

Shakers

Jeden s tých slabších Spielbergových filmov. Nebolo to zle podané, ale prišlo mi to moc rozťahané, ani ta rozprávková atmosféra a niektore scény mi nesadli, inokedy Spielberg dokáže zas navodiť akčnejší ton a zabávať. Mal som pocit, že je to dosť také rôznorodé a moc som tomu nevedel prísť na chuť. Nič proti Spielbergovi, kostýmy, masky, kulisy, vypráva to všetko tu bolo super, tak ako aj hudba, či príbeh, ktorý neponúkol klasickú origin story, ale moc ma to nezaujalo, nestrhlo. 65% - 3* ()

lamps

Žádný zázrak jsem nečekal, ale přesto mě průměrnost celého snímku trošku zaskočila- rozhodně se jedná o zatím nejslabší Spielbergův film, jaký jsem viděl. Ale přesto bych ho v žádném případě úplně nezavrhoval. Vždyť už jen ústřední hereckou pětici je radost sledovat, především Hoffman a Williams vdechli svým rolím srdce i duši a jen jejich zásluhou vizuální stránka zcela nepřeválcovala tu příběhovou. Spielberg si chtěl evidentně udělat radost a natočil velmi pohodové a veselé dobrodružství, které u mě sice na vyšší hodnocení nedosáhlo, ale vzpomínat na něj budu vždy jen v dobrém. 65% ()

filmfanouch

Pro mně neuvěřitelná pocta chlapci v zelených hadrech ve který je opět neuvěřitelný Hoffman, opět sympatický Williams s dokonalou Spielbergovskou režii. Sice tomu chybí rozjezd ale jakmile se to rozjede těžko byste chtěli víc. ()

KlárkaS

Spolu s Jumanji můj oblíbený film když jsem byla malá. Robin Williams je sympaťák a když do toho hraje ještě super hudba, tak není co vytknout. ()

JohnnyD

Nápad sledovať budúcnosť Petra Pana (skvelý Robin Williams) a jeho návrat do Krajiny nekrajiny, na ktorú už dávno zabudol, je veľmi originálny a napriek vlažnému prijatiu i renomé filmu, doteraz do určitej miery nedocenený. Síce sa jedná o jeden z najslabších zárezov u Spielberga, no jednak je u neho latka neuveriteľne vysoko, po druhé ak sa pozrieme na spackaný podobný námet v burtonovej Alice in Wonderland, jedná sa o celkom prepracovanú modernú variáciu na klasickú rozprávku. ()

mchnk

Mě se Hook prostě líbí. Samozřejmě jako rodinná fantazi pohádka. Krásně zpracováný svět země nezemě, vyprávění o Petru Panovi, který je v americe něco jako u nás Červená karlulka :-) Tedy znají ho několik generací. Spielberga moc nemusím, ale tohle se povedlo, také je to z roku 91 že ano. ()

Anderton

No tak tu to už Spielberg so svojím večným detstvo trochu prehnal. Ako detský film sa to ešte dá, dokonca som ho ako malý mal celkom rád. Naviac Peter Pan nemá v Európe tradíciu, takže mi je jeho osud ukradnutý. Williams by mal hrať iba v drámach, jeho komediálne a rozprávkové úlohy sú dosť...zlé. ()

Carol Pifková

Petra Pana nemám rada ale k tomuto filmu chovám určite väčšiu úctu ako k rozprávke od Disney i keď neviem ani prečo asi na mňa doľahla nostalgia. ()

MikeCool

Tak jsem dohnal tenhle Spielbergův filmový rest a po zhlédnutí jsem si jen potvrdil, proč jsem Hook odkládal. Přehnaně ztřeštěné chování postav, zejména těch dětských, mi postupem času lezlo na nervy! Po druhé už si asi létajícího Williamse nepustím. ()

Eawy

Najlepší, najkrajší rodinný film. Skvelé. Milé. Pekné. Robin Williams impozantný. Vždy si pozriem. Najobľúbenejšia scéna bola, keď tie deti začali jesť. A vtedy aj Peter videl jedlo. Bitka s jedlom. Aj ja chcem vedieť lietať. :-) Odmalička som to videla minimálne desať krát a nestačilo mi. 100%...:):) ()

Ratemus

Moc povedený příjemný rodinný příběh postavy Petra Pana trochu jinak. Hvězdné obsazení, skvělý Spielberg a povedený scénář, k tomuto se vždy rád vracím. ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)