poster

Četa

 • USA

  Platoon

 • slovenský

  Čata

Válečný / Drama / Akční

USA / Velká Británie, 1986, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Brutální válečný snímek ze zbytečné vietnamské války. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8759-ceta-platoon/videa/(22.12.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Válka ve skutečnosti vypadá jinak než v brožurkách náborářů, donutí každého ukázat svůj skutečný charakter, změní žebříček jeho hodnot a Stone to skvěle ukázal. Mám ten snímek hodně rád, i když mi trochu leze krkem americká posedlost vydělávat válkou prachy ve jménu šíření demokracie ve světě.(25.7.2011)

 • Gimli
  ****

  Četa se od většiny válečných filmů líší tím, že se zabývá konfliktem v konfliktu. Řeší totiž rozpory dvou skupin amerických vojáků v jedné četě, násilníků a docela rozumných vojáků. Tato vnitřní nestabilita je pak zdrojem napětí při scénách, kde má četa plnit rozkazy. Toto je výrazným kladem Stoneova filmu. Nedovedu moc vysvětlit, proč dávám 4*. Snad proto, že kromě této zápletky je Četa standardní film z válečného prostředí, který je místy zdlouhavý. Prostě nic, co už byste neviděli jinde.(18.1.2004)

 • Lima
  *****

  Válečné peklo převedeno na filmový pás tak dokonale, že vypadá jako realita sama. Stone si vyřešil svá traumata a svět objevil pana Režiséra a herce Willema Dafoe, za jehož seržantem Eliasem bych jako nováček šel klidně až do pekel.(1.9.2002)

 • Hal_Moore
  *****

  Četa je mistrovské dílo Olivera Stonea. Skvělé herecké výkony Williama Dafoeho a Toma Berrengera, kteří hrají dva seržanty s rozdílnými názory jak přežít válku ve Vietnamu. Oba zde reprezentují "otce" postavy, kterou hraje Charlie Sheen, nováčka, který právě do Vietnamu přijel. Oba seržanti bojují o kontrolu nad četou, a tím pádem i nad Charliem. Filmu přispívají poutavé bitevní scény, dokonce bych řekl, že bitvy dělají Četu nejlepším válečným filmem své doby. Četa nesmí chybět v žádné sbírce filmového fanouška. Je jedním z mála filmů, na které se můžete dívat donekonečna. Opravdu mistrovské dílo. 4 a 1/2 *(30.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace