Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Yomega

Konstrukce filmu mě dost připomínala další snímek Olivera Stonea Vítězové a poražení. - po deseti minutách víte jak to dopadne - hlavní hrdina prochází třemi fázemi vývoje postavy, looser, cesta na vrchol a pád - detailní, skoro až „nudné“ prokreslení dané tématiky - doba Olivera Stonea na plátně je skoro stejná, tedy pár vteřin:-) - malá pravděpodobnost , že si film někdy pustím znova Vítězové a poražení byly mnohem divácky atraktivnější, vzhledem k „akční“ kameře a různým finesám, ale Wall Street naproti tomu bojuje vynikajícím výkonem Michaela Douglase, takže hodnocení mě vychází víceméně stejné. Zajímavý film, který už znovu vidět nechci, ale nelituji dvou hodin u něj strávených. ()

Mashak

Říká se, že film je tak dobrý jako je jeho příběh. Vlastně se to neříká, právě jsem si to vymyslel. Přesto kdyby se to tak říkalo, tak u tohohle snímku to platí stoprocentně! Douglas a Sheen jsou fajn, ale pro mě osobně byl hlavní příběh. Jelikož jsem tohoto světa trochu znalý, tak oceňuji čirou surovost a autentičnost snímku. Jistě, v druhé polovině už to přechází spíše do roviny fantasy, jak prosťáček přechytračí velkého hráče, ale první půlka je tak za sedm hvězd! ()

Jeand´Boa

Několik mistrných tahů...atraktivním výběrem prostředí, do kterého byl příběh zasazen, počínaje - konče brilantními hereckými výkony...a všechny tyto tahy: perfektní režisér...no prostě velice dobré dílo o velmi vysoké hře... ()

Gabretta

Jak jsou někde penize, je lepší jít od toho a čím víc jich je, tím větší hnus se za nimi skrývá. Michael Douglas předvádí přímo ukázkového hajzla, bravo! ()

Stíba

Opravdu perfektně zpracovaný pohled na "ulici snů", který mezi řádky říká mnohem více než se na první pohled zdá, má vynikající tempo a přesvědčivé herecký výkony. ()

truby

Myšlenka hezká, bohužel nachystaná na stříbrném podnose a mně známá téměř od začátku filmu, nicméně výkony Douglese a Sheena byly úctyhodné. ()

pouler

Přesný popis burzovního obchodování. Dobrý scénář a kvalitní výkony Ch. Sheena a Michaela Douglase. Pokračování, se obávám, nenapodobí úspěch prvního filmu. Co také točit po krizi o finančních trzích, že. ()

Dm1tr1j

Prvú časť Wall street som videl až po vzhliadnutí druhej časti Peniaze nikdy nespia. Preto mal premňa film ešte väčší význam pre pochopenie súvislostí z dvojky. Zapôsobilo to namňa ,príbeh je veľmi pekne napísaný a dôvody na to čo robia postavy vo filme majú vždy spoločný cieľ, veľký zárobok. Zachránenie spoločnosti Bluestar je však výnimkou. 5 hviezd je určite na mieste. ()

Lucas87

Díky Oliverovi Stonovi mohou mnozí laici získat přehled o životě na burze a pochopit její fungování podle příběhu jednoho skutečného burzovního makléře. Musím uznat, že i když je to finanční bitva velice mě to zaujalo a Charlie Sheen jako hlavní postava byl dobrou volbou. ()

kersten

Tak v tomto filme som sa stratila a bola tak trochu mimo. Ale herecké výkony na jedničku a to je to jediné čo v tomto filme môžem relevantne hodnotiť a plus koniec. ()

Kingjiri

Zajímavej a místy zábavnej snímek o životě bohatejch finančníků. Dneska v době finanční krize na Wall Street asi moc vysmátý nejsou, ale miliony je pořád hřejou v kapse, takže si můžou dovolit mít skromný koníčky jako třeba sběratelství uměleckejch děl nebo skupování realit za nepředstavitelný prachy. Jejich bohatství by chtěl mít každej, ale když jsem ve filmu viděl, jaký levárny tam ty největší a nejbohatší finančníci dělaj (ve skutečnosti věřim tomu, že je to ještě horší), asi bych tam pracovat nechtěl - to můžou dělat jenom hodně chamtivý lidi bez svědomí. Bohužel i dneska stále platí, že pořádný prachy si poctivej člověk v drtivý většině nevydělá. Film táhnou nahoru hlavně skvělý herecký výkony dvojice Douglas-Sheen a svižná režie, čtyři slabší hvězdy. ()

HenryIvan

Čata a tento film sú určite najserioznejšie role aké kedy Charlie Sheen mal a možno aj bude mať. Michal Douglas sa ukázal ako skvelý záporák, ktorý však dostal na hubu. Po Čate Oliver Stone ukazuje, že vie z výborných hercov dostať čo najviac. 90%. ()

Torgal

Blízky pohľad na finančných žralokov v ich prirodzenom prostredí - na ulici Wall Street. Alebo tiež modlitba ku kapitalizmu, ktorý požiera samého seba v honbe za čo najvyššími ziskami. Oliver Stone v dobe, keď ešte takto kvalitné kritiky systému sádzal za sebou ako na bežiacom páse. 8-/10 PS: Daryl Hannah úplne zbytočná a hlavne maximálne odpudivá - vyzerala ako škaredý transvestita. ()

Biopler

Staršie Stoneove filmy si ma vždy dokážu ľahko získať. Zakaždým majú základ v zaujímavom príbehu a potom hlavne v réžii. Tentokrát Wall Street a dvaja finanční žraloci. Jeden varený-pečený, druhý v pozícii bezbrehého nasledovateľa omámeného mocou a autoritou, ktorú dokonale stelesnil Douglas vo výborne napísanej postave Gordona Gekka. Daryl Hannah je šľapnutie vedľa, románik či zvádzanie mladého Sheena nedôveryhodné. Špinavé finančné čachre sú jasne vykreslené, po strmom vzostupe prichádza pád. Otvorený koniec je pekná bodka. Dejové linky nám fungovanie burzy nikdy poriadne neozrejmia, ale spôsobom rozprávania diváka bez problémov vtiahnu do víru i bez hlbšieho pochopenia. Trochu mrzia klišéovité opakovačky kedy sa ako na kolotoči točia ceny a makléri plácajú do telefónov halušky klientom ako ich zase raz navnadiť či okabátiť? ()

Razzor_82

"Jestli chceš něco vědět, tak peníze jsou jeden velký průser“ Divoký kapitalizmus osmdesátek a zvrácenost finančního systému. Vyladěný střet učitele a žáka v boji o moc. Sheen v roli nenažraného mladíka, který pronikne mezi elitu a stále nemá dost. Velké zvíře Douglas s parádními dialogy. Neseděla mi tam Hannah, která vypadala jak mužatka.  Komplexní a zajímavý příběh, který má dobré tempo. 7/10 ()

tranquill

"Nejcennější zboží, co znám, jsou informace!" Drama z obchodního prostředí s nadstandardním hereckým obsazením. "Peníze dělaj jednu věc, Bude, přinutěj tě k tomu, co bys jinak neudělal!" ()

Odpadlik

Přestože finančnictví vůbec nerozumím, ani na okamžik tenhle film nenudí. A stojí hlavně na perfektním výkonu Michaela Douglase a atraktivním "velkém" svetě finančníků. ()

Luckyman

Vynikajúci film s prostredia americkej burzy. Skvelé herecké výkony Michaela Douglasa a Charlieho Sheena zaručujú napätie až do konca. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook