Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

ClimbVibe

Viděno až 25 let po vzniku a nepřijde mi, že by ten film nějak zestárnul. Možná kulisy, ale vše ostatní je vystiženo více než přesně. Nenudil jsem se ani chvíli a přitom mě dokáže uspat jen zmínka o akciích. Kromě dvou hlavních postav se mi hodně líbil Martin Sheen a jeho: "Dobré je něco vytvořit. A ne nakupovat a prodávat to co dělají jiní". Ještě jedno motto se k tomuto filmu hodí - "myslíš si,že máš peníze, ale peníze mají tebe" (Pražský výběr). ()

DannyBoy80

Velmi zdařilý film z oblasti finančnictví, které potápí tento svět. Náhled do duše těchto zmrdů, jejich motivace a zvrácenost. Bohužel systém je nastvený tak jak je. ()

peetriss

Kdo jiný by se měl ujmout kritiky Mekky kapitalismu než zapřisáhlý odpůrce těchto poměrů Oliver Stone! Jeho levicové smýšlení je i ve Wall Streetu znát a tato sonda do dění, kdy podniky a jejich nevinní dělníci jsou obětí nenasytných jednotlivců nesportovně a sebestředně se oddávajících adrenalinovému dobrodružství s akciemi a nepředstavitelnými ciframi. Jistěže se tato nepřátelská převzetí dějí, a v tomto ohledu je Stoneův film nadčasový, my normální smrtelníci však jen těžce dokážeme objektivně zhodnotit v jaké míře, je však dobře, že se Stone nabojí otevřeně na tento problém upozornit. Po filmové stránce se jedná o dílo vtahující, zajímavé v tom, že nás zavede do světa, kde se v reálu jen těžce dostaneme, do světa prostřednictvím Charlieho Sheena konfrontujícího touhu po bohatství a bezstarostném životě s tíhou svědomí. Oliver Stone drží otěže filmu pevně, hlavní spekulativní zlo Michael Douglas je tahounem a jeho výkon je výborný, Charlie Sheen se mu snaží sekundovat jen s obtížemi, ale snaží se a Wall Streetem posunul svou kariéru o úroveň výš. Vůbec celá herecká plejáda oceněná cenami od Oscara (Michael Douglas) až po Zlatou malinu (Daryl Hannah) se ve svých rolích dobře vyjímá. ()

Prochy38

Vidím, že se svými 3* lehce vyčnívám... nebo začnívám? Co říct? M. Douglas ve své roli na 24. pozici v charakterech? Si pište! Skvělé! Film postaven právě na jeho výkonu. Ch. Sheen vynikající coby začínající makléř a svoji pozici zvládl fantaskně. Potěšil i M. Sheen v roli jeho otce. Zklamání celkem v D, Hannah. Hrála to dobře, malinu moc nechápu, ale mně se ta herečka prostě nelíbila... Film jako celek? Postaven na hercích. Bohužel, pro mě děj jako takový šel úplně mimo, protože mě to ani nezajímalo, ani nebavilo... Ale M. Douglas opravdu nezapomenutelný. ()

Paldiny

Douglas hrá prvotriedneho antihrdinu a žraloka súčasne. Práve on v dobe, kedy chcel a mohol zbohatnúť každý, profitoval na úkor tých najsilnejších. Charlie Sheen už jednou nohou v prvej lige rozohral rovnako silnú hru aká predznamenala veľkú budúcnosť. Lenže ten, kto ho do prvej ligy dostal sa zároveň postaral o rýchly odchod z nej. Bol to Stone čo odmietol Sheena spojiť s veľkými rolami a hneď s budúcou dal príležitosť Tomovi Cruisovi, ktorý sa šance chopil a využil ju. Otázka je či je to dobre, alebo špatne, pretože hneď s nasledujúcim hitom s príznačným názvom Prvá Liga spravila zo Sheena machra v obore akí sa neuchádzajú o veľké ceny, zato zahoja zlú náladu a hlavnému predstaviteľovi dostatočne zaplnia peňaženku. A presne o tomto je Wall Street a zrejme aj to okolo nás, maličkosti rozhodujú a cítiť to aj zo záveru filmu. Vyložte si ho ako chcete, ja v ňom vidím slzy oboch, poctivých aj grázlov, preto pointa “život s tebou tak či onak vyjebe“ z toho robí trpko-kyslé poučenie ako prasa. ()

Rozjimatel

2,5  Film z prostredia, ktoré ma vždy dokáže dokonale znechutiť. Z prostredia burzových maklérov, z prostredia burzy s bandou divých opíc, čo vykrikujú "Kúpiť!", "Predať!". Lenže Oliver Stone, ktorý síce nepatrí k mojim obľúbencom, je určite schopný režisér a dokázal túto látku nakrútiť remeselne veľmi zručne a hlavne pútavo aj pre divákov, ktorí sa v danej téme vôbec neorientujú. Jedným z hlavných problémov filmu vidím v obsadení hlavnej role. Charlieho Sheena totiž považujem len za druhotriedneho herca, ktorý sa hodí maximálne tak do paródií a sitkomov (ako sa ale zdá, som s týmto názorom dosť osamotený). Stone na neho spočiatku evidentne vsádzal, keď ho po Čate obsadil do ďalšieho filmu, ale nedá sa povedať, že by mu to v kariére nejak zvlášť pomohlo. Kým bol na obrazovke hlavne Charlie Sheen, nudil som sa prenáramne, akonáhle sa ale na obrazovke objavil Michael Douglas, obraz sa akoby vyjasnil a okamžite mi bolo jasné, že nastupuje úplne iná herecká liga. Je to práve skvelý Michael Douglas, kvôli ktorému dávam 3 hviezdičky, bez neho by to bola hlboká šeď. Potešilo ma ešte obsadenie štýlovej Daryl Hannah, hoci bola za svoj herecký výkon dosť kritizovaná. Škoda ešte, že sa Stone nepohodol s Goldsmithom, lebo hudba je dosť slabou stránkou filmu. Nemôžem sa ešte vyhnúť rýpnutiu si do scénky záverečného stretnutia Buda Foxa a Gordona Gekka, ktorá je tak strašne naivná, až je to doslova na prefackanie scenáristu. Okrem Douglasa tak najsilnejšou stránkou filmu ostáva výpoveď o zvrátenosti finančného systému. Stone bol vždy silný vo vyberaní si silných tém, aj keď mi jeho štýl nikdy príliš nevoňal (snáď s výnimkou filmov Scarface a Platoon). ()

Yoss

S týmto filmom mám problém. Prečo? Lebo do špiku kosti neznášam ľavičáka Olivera a jeho sympatizovanie a bagatelizovanie totalitných režimov, čoho „úžasným“ príkladom je dokument Comandante o Fidelovi Castrovi. Vo Wall Street si obtiera zase hubu o americký kapitalizmus, ktorý symbolizuje obchodník Michael Douglas alias Gordon Gekko. Ten kapitalizmus, ktorý umožnil Oliverovi zbohatnúť a nakrúcať neobjektívne diela pochybných kvalít. Čo, samozrejme, môže a nech to robí, ale nech sa potom netvári, že mu je politika USA cudzia. Wall Street je v podstate založený na tom, že obchodnicí a makléri na burze sú svine. Svine, ktoré by najradšej zarobili aj na svojich mŕtvych rodičoch. Zosobnením toho je Gordon Gekko, ktorého si Douglas vychutnal a je to poriadne sympatický hajzel a zloduch. Za to by som dal aj 5 hviezdičiek, škoda len, že je taký čiernobiely a nenájdete na jeho postave nič, čo by bolo kladné. A tomu neverím. ()

dehlie

vyníkajúci charlie sheen a predovšetkým michael douglas, ktorého "gekko" denne zarobí možno viac ako ja za celý život. ()

Dallas

Zo začiatku som sa trochu nudil a strácal vo všemožných burzovných transakciách. Ale zhruba v druhej polovici tomuto filmu začali akcie prudko stúpať. Zásluhu na to majú Douglas a Sheen, ktorý sú vynikajúci. Prostredie upotených maklérov a akciových trhov pre mňa nie je zvlášť atraktívne, ale Stone ma od svojho filmu nepustil a v závere ma preveľmi potešil. Jedno, ale viem celkom určite a to, že takúto prácu by som fakt robiť nechcel. 70% ()

Charon11

Dobrý film z prostředí burzy a akciových obchodů. Je zajímavé vidět to co bylo natočeno v roce 1987 v kontextu s dnešní ekonomickou krizí. Chamtivost prostě vždy zvítězí bez ohledu na následky a oběti (lidé, firmy, fondy, vlády, země...). ()

Yardie

Pro mě celkem zklamání po tom, co jsem o tom hodně slyšel a viděl i hodnocení zde. Konečně jsem se tedy dostal k tomu shlédnutí. Na můj vkus málo dramatické. První polovina filmu celkem nudná a o ničem. Nic moc se nedělo. Ve druhé se to docela rozjelo, nabralo to na dynamice a konečně se začalo něco dít. Nicméně, mi v tom chyběla jakási atmosféra a trošku hlubší rozpracování "motivace", pohnutek a chování hlavních postav. Přišlo mi to takové příliš povrchní (teď nemyslím chování hrdinů) Na to, že to mělo 2 hodiny jsem se něco více o hlavních postavách nedozvěděl a nedokázal si k nim udělat jakýkoliv vztah. Co stojí za to je výkon Douglase, ten byl řádně slizský. Ale jinak zklamání. Howgh! ()

lareinna

Veľmi dobrý film, myslím, že tak pôsobí aj vďaka tomu, že divák nadobudne dojem, že "vie ako na to", resp. aspoň trochu nazrel do zákulisia zopár špinavých praktík..ale to je len špička ľadovca. Teším sa na pokračovanie.. ()

peto580

Film ktory vie skutocne prehovorit do duse. Obrovske mnozstvo geinalnych myslienok a pre zainteresovanych su este hodnotnejsie. Genilane dielo zrezirovane pod taktovkou Olivera Stonea poskytuje pohlad do zakulisia svetovej burzy. Musim vyzdvihnut okrem rezie, scenara a hlavne herecky vykon Michaela Douglasa ktory je slovami neopisatpelny a je docela mozne ze premna najlepsie zahrana zaporna uloha vobec. Charlie Sheen mu vyborne sekunduje a prekvapilo ma ako dokaze zahrat emocie. Klobuk dole. Moze to byt vsak nuda pre tych co sa az tak do financii (a pojmov s tym suvisiacich) nevyznaju ale beztak si myslim ze je to povinnostou. Ked jeden ziskava, druhy straca :) ()

Jorge-Z

Burzu, akcie a všechno to obchodování na Wall Streetu snad asi nepochopím. Každopádně výborná sonda Olivera Stonea do těchto mi neznámých míst. Duo otec a syn Sheenové bylo fakt perfektní. ()

Ollie235

Lepší film o finančnictví jsem ještě neviděl. Zdánlivě složité prostředí bylo podáno velmi poutavou formou, podpořené geniálním Douglasem a příjemným Sheenem a navzdory očekávání, jsem se ve všech těch číslech a obchodech vůbec neztrácel. Když to navíc začalo být poněkud jednolité, přišlo nějaké zpestření a než jsem se stihl nudit, byl tu konec. Kvalitní podívaná. ()

Mikino00

Vyhrocený příběh s napínavým průběhem o cestě k rychlému zbohatnutí, kde exceluje Douglas a hlásí se k herecké elitě té doby. Samotný příběh začíná být zajímavý až ke konci, kdy o něco jde. Ta blondýna je neskutečně špatná herečka. ()

kritiklon

Řekl bych že je mnoho a mnoho lepších filmů kterým jsem dal jen 4*. Ale tohle prostředí a intriky ze světa velkýho byznysu mě prostě bralo a šíleně to na mě zapůsobilo. Zkrátka a jednoduše Wall Street mi přišlo jako děsně zábavnej snímek a úplně chápu že to není zrovna šálek čaje pro každého a někomu to zase naopak může přijít jako "supernudný". Nicméně Douglas zde ztvárnil toho sobeckýho a arogantního šmejda Gekka prostě dokonale. Až si říkám, takhle přesně to v tomhle světě kam my nevidíme určitě chodí. 5* a 85% ()

mira007

Parádní klasika, která je koukatelná po letech. Je opravdu málo filmových rolí jako tady Gordon Gekko, který se stane vzorem pro mnoho lidí v oboru obchodování s akciemi. Nějak mi ale neštimuluje, jak je to možné, když to byl takový finanční arcilotr. ()

no2

8/10 - Nadprůměrný film, kterému nelze v podstatě nic vytknout. Ale... Nechal mě nějak chladným a přiznám se (velmi nerad) - nedodíval jsem se, což se mi téměř nestává a navíc ani u horších filmů... Stonea mám jinak moc rád a jeho vietnamská trilogie je pro mě nejlepší filmovou trilogií vůbec. Možná jsem po Četě očekával další silný zážitek, nebo mě vadí burzovní prostředí (i v reálu). Nebo jsem jen neměl na film v ten den správnou náladu a komentář někdy příště ještě pozměním... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook