Skvela komedia z obdobia zlatej ery ceskeho filmu s vybornymi hlaskami a obsadenim.(22.10.2009)

Ať jsou scénář či film jakýkoliv, já se na něj prostě rád podívám, už jen kvůli hercům či nostalgii(12.9.2010)

Při každém opakování si uvědomuju tu dokonalou filmařinu. Ono se zdá, jak prostý film to je, ale opak je pravdou - je dobře vygradovaný, s dobrými dialogy, solidními hereckými výkony, navíc je to pohodový film. A popravdě řečeno, sociálních dramat má každý ze svého života plné zuby.(23.2.2014)

No co- socialistický vývar největšího kalibru. Ale docela se zasmějete:-) Navíc doslova přecpáno výbornými českými herci...(26.5.2008)

Sice si říkám, že kdybych měl bráchu, jakým je zde hlavní hrdina, zbláznil bych se a sejmul ho, ale i přes to, že mě tedy hlavní postava leze na nervy, mě film celkově docela baví.(12.6.2005)

• - Ve scéně, kdy je Honza (Jan Hrušinský) na nádraží, projde kolem Hrušinského s kytarou zpěvák Jan Nedvěd. Hned v dalším záběru ho vidíme hrát a zpívat. (M.B)

• - Natáčanie prebiehalo v Prahe. Závody plochodráždnikov sa natáčali na štadióne Markéta. (Raccoon.city)

• - V jedné z úvodních scén předává věnce a poháry vítězům sám Antonín Kasper starší, tehdejší trenér Rudé Hvězdy Praha a mimojiné vítěz závodu o Zlatou Přilbu z roku 1963, stříbrný medailista z MS družstev a první český profesionál, závodící v Anglii. (kulyk)