Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny... (oficiální text distributora)

A.L.E.S.

Něco tak absurdního jsem ještě neviděl, protože děj vůbec nedával smysl, pokud tam ovšem nějaký byl. Tomu by se nezasmálo ani dvouletý dítě po práškách. Ale tu jednu hvězdičku za pana Somra... ()

pytlik...

Skoro jak kdyby to natočila Troska. Ale narozdíl od jeho filmů to nebylo vulgární a sem tam se tu našly nějaké ty vtipné situace. By mě zajímalo, jestli se tenhle film vysílal/promítal v období 1986-89 ("to byl černobýl!"). ()

Koryntos

Až do včerejška jsem o tomhle filmu neměla ani páru. Překvapuje mne místní hodnocení, já se opravdu královsky bavila, zase jeden z filmů o kterém mohu říci, že něco takového jsem nikdy neviděla. Nejvíc mi to připomínalo francouzské ztřeštěné komedie. Navíc bylo vidět, že herci si natáčení užívali každým coulem. ()

DocBrown

Ale zas tak priserne to neni. Scenar je sice naprosto zoufaly, amaterismus z filmu jen cisi (pan Kemr je tu jak pest na oko), ale jako komedie svuj ucel alespon castecne plni. Navic ta nostalgie - panove Hrzan, Hala a dalsi ... 35% ()

ondrula

Je neuvěřitelný, jakej strašlivej odpad dokázal natočit Tomáš Svoboda s takovým hvězdným obsazením. V týhle pomatený komédii hraje herecký výkvět zlaté doby československé kinematografie... a s takovým ubohým scénářem se to takhle zkurvilo. ()

Foxhound#1 odpad!

Nikdy by mne nenapadlo, že předrevolučnímu filmu s takovým obsazením dokážu dát tohle hodnocení. Ale musím, tohle prostě nedává smysl ani s přívlastkem "ztřeštěná". ()

Chajimwitz odpad!

Bezkonkurenčně nejdebilnější předlistopadová ,,komedie" ,a to i přes velmi solidní herecké obsazení.Vůbec se nedivím,že ho nezařazují do svého vysílání ani komerční televize. ()

mh.mail

10% - „Humor“ a „gagy“ z filmu okatě trčí jako jehly z jehelníčku. A podobně „pohladí“ po duši. Neuvěřitelně nezábavný křečovitý pokus o bláznivou komedii s přesahem do klasiky. Z nudy vyčnívá jen výkon Jiřího Hrzána „Jsem normální mladej kluk, akorát jsem zelenej!“ I když i ten je rozmělněn nekonečným natahováním, takže nakonec taky nudí. Režiséru Tomáši Svobodovi se jeho poslední film vůbec nepovedl. Možná, že si najde své diváky, ale já mezi ně určitě patřit nebudu. ()

gombarix

Naprostá demence, ale tak nějak sympatická. Trochu to připomíná Bažanty. Je nicméně překvapivé, že se k této hovadině propůjčili i solidní herečtí bardi jako Kemr, Somr, Schránil... - Výstižný komentář: Matty ()

analog

je to vynikajuca blazniva freak out komedia a tak si treba v sebe naladit absurdno a nehladat v tom realitu,preboha... v ziadnom pripade to neodporucam kazdemu.ved prave v tej debilite je pritazlivost:-).. prikladom nezvladnutej komedie je pre mna kazda koruna dobra. .dal by som ****,patkou vyrovnávam balanc. ()