Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny... (oficiální text distributora)

Jonatthan

Podruhé jsem se na tenhle film díval s odstupem asi patnácti let a sám sebe přesvědčoval, že to nemůže být taková kravina, když tam hraje tolik dobrých herců. No ale prostě je to KRAVINA. ()

Lewaso

Je to takový totalitní Kameňák. Ve své době až neskutečně „odvážný“ v narážkách na příslušníky VB. Ale přes strašidelně amatérské projevy herců má ten film jakýsi nádech hravosti. Myslím, že si na place užili dost srandy. Aspoň oni... ()

Chrudoš

Pro mě naprosto úžasná a jedinečná (jediná) absurdní crazy komedie. Můžu to vidět pořád. Ale rozumím tomu, že to není pro každýho, bo je to ujeté docela fest :-))) ()

honzic

Některé slovní hříčky a situační věci jsou fajn, ale celkově je to až moc bláznivé a nedávající moc logiku a začíná to už nudit. Hodnocení: 40 % ()

Simako odpad!

Odpad, na to jiné slovo opravdu nesedí. Mám sice hodně rád české filmy a i něktěré české herce. Například pana Lábuse, pana Nárožného atd. Nemůžu si to vybavit, ale opravdu jsem snad nic horšího z české tvorby neviděl!!! ()

gu-staff

Nesnášim Sobotu, a to jeho zkurvený koktání a "komičnost". Takže bohužel tím pádem pro mně tenhle film je odpad, i když mám trochu černý svědomí vůči ostatním hercům (Nárožný, Kemr...). Dobře, tak dám jednu, jo? ()

ondrach

Příběh jsem nepochopil, ani jsem se ničemu nesmál. Je to ten nejdivnější film, jaký jsem dosud viděl. 2 hvězdy za pěkné scény z mého bydliště, ale jinak nic moc! ()

MonarC

Tak na tuto komedii jsem narazil úplnou náhodou, a protože to byla spíše náhoda a moje očekávání nebyly žádné, tak to nehodnotím tak zle. Ale jooo, když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak je to docela zábava. Jednoduchá komedie u které se člověk občas zasměje a možná víc pousměje. Jak už zde někdo zmínil, konec mohli zkrátit, tak o 5-8 minut. Ten už je docela naškodu. ()

je-za

V galerii fotek k filmu není na fotce č. 3 Vladimír Hrabánek, ale Vlastimil Bedrna. Ale to jen tak na okraj ()

Eradin

Jedna velká kravina. Pokud se vám to líbí, tak nemůžete bejt úplně normální. Je to debilní, úchylný a hovadský najednou. A právě proto to má své kouzlo, které spousta sucharů neocení. ()

B.e.r.n.y

Ze začátku to vypadalo na víceméně slušnou komedii. Ale všechno šlo neuvěřitelným spádem do kytek. Jak scénář, tak herecké výkony a vtipné scénky. Luděk Sobota mě dost zklamal. Jedna hvězda za Petra Nárožného. Něco takového by po ránu na Barrandově pouštět neměli. . . ()