Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny... (oficiální text distributora)

NiaWolf

V dětství to byl můj nejoblíbenější český film. Když na to koukám po letech, tak si říkám, že celý štáb musel ujíždět na nějaké těžké droze :) ()

Vladajsoucna

U Hodináře byla režisérovi zřejmě vytýkána značná nesrozumitelnost děje, proto se ve svém dalším (a posledním) filmu pokusil o crazy humor v daleko diváčtějším balení. Kouzlo dadaismu předchozího snímku tak zcela vyprchalo a výsledek je jen trapný a těžkopádný jako ty nejslabší italské série se Spancerem a Hillem. Jednu * dávám jen za několik slibných ujetých momentů, ze kterých mohl režisér vyčerpat více, ale neučinil tak. ()

Realmond

Ty 3 hvězdičky jsou za hereckou elitu a pohodovou letní atmosféru, kterou komedie nabízí. Ze všeho nejvíc mě baví scény s panem Nárožným z kempu. Jinak je to opravdu až moc bláznivé, zvláštně pojaté a i děj je poměrně dost slabý. ()

Schweinhund odpad!

Tak trapná pitomost se nedá ani komentovat,přemýšlel jsem aspoň o * ,ale tady není opravdu zaco ji udělit.Lituju ztráty času sledováním takového filmu. ()

darthhokro

Asi jsem viděl jiný film než zdejší erudovaní kritikové a královsky se u toho bavil. Tuhle ztřeštěnost mám hromadu let na VHSce, viděl jsem ji snad už 57x a pokaždé se řežu těm šílenostem, co tam všichni předvádějí. Pan Hála alias Fan Thómas, alis Žežulka, je geniální. Petr Nárožný a jeho hlášky jsou neskutečný. Vodníci Hrzán a Kemr dají na frak i Dvořákovi. Akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a Smolíček Pacholíček. PS: běžte do háje pravítkáři, kdejaký nevtipný americký paskvil z roztřepanou kamerou ti má hodnocení 80% a česká bláznivá komedie u které může člověk vypnout má jen 29%! ()

IvonaK

Za výborného Josefa Kemra a hezkého Jiřího Líra dávám dvě hveždičky. Jinak jediná scéna co mě tam pobavila byla, jak Lábus zachraňoval z vody vodníka co neuměl plavat. ()

Saesulkun odpad!

Zrovna dneska jsem ve starém Instinktu četl článek o Edu Woodovi a i když jsem žádný jeho film nikdy neviděl, takhle nějak si ho přestavuju. Několikaminutový záběr na Hrzána jedoucího na kole a opakujícího stokrát do omrzení, že je normální zelenej kluk nebo tak něco, přičemž vtipný to nebylo ani napoprvý, tak to je obraz, který mi z mysli jen tak nezmizí. ()

Pitryx

Pár velmi dobrých gagů tu je, ale celkově je to takové nedomrlé, pomotané, prostě, má to poněkud slabší scénář. Ale bavil jsem se. Tak hodnotím výše, i když, no, prostě to tak je.+++ Ponechávám staré hodnocení. Bavil jsem se opět, ale tomu filmu chybí něco, co nejsem schopen definovat.  Blázni, vodníci a podvodníci  20220309 ()