Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny... (oficiální text distributora)

J.J.1972

Sněhurka měla sedm trpaslíků, akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a ... a ... a Smolíček Pacholíček!!!! :D :D Tento film nie je možné brať ako niečo s dejom ale započúvať sa do hlášok a skečov z ktorých je tento filmík pozošívaný. Niektoré hlášky a súvislosti neskôr narodení nepochopia, na druhej strane niektoré boli až zvláštne nostradamovské - napr keď tam niekto ukáže na biely kvet namaľovaný bielou kriedou na čiernych doskách na zemi so slovami: "hele, to je černobyl" ... [ [ film=1980 - Чернoбыль = 1986 ] ] ()

DonSimeone odpad!

Po celý čas som si v duchu opakoval : "Čo má toto preboha byť?". Desné, hrôza, trapas......uvažoval som že dám jednu hviezdu za majstrov ako pán Kemr, Jirka Hrzán (zo súcitu a úcty) a iní ale nemôžem, nemôžem....... ()

IvoP

Dobrá je scénka s přejezdem: Karel Augusta si čekání krátí tím, že se opře o závoru a svačí. Všichni si zpočátku myslí, že má vlak má zpoždění, akorát hradlářka stáhla závory podle pravidelného průjezdu: Chyba lávky, na trati byl zastaven provoz, závory jsou staženy kvůli sušení hub. Jeden z čekajících ztratí trpělivost a řekne: "Ženská, co to má znamenat". A hradlářka odpoví: "Osobo, kdo je u vás ženská?! Chápu, že lidi nadávali, když tu ještě jezdily vlaky, ale teď ...". Chybělo málo a dodala by: "A vy se neopírejte o tu závoru, nebo ji zlomíte". Ta trať ve skutečnosti byla v provozu a v provozu je dodnes. ()

waxtrax

Výborné. Až budu hodnotit pohádku nebudu ji kritizovat za blbost, že tam nějaká osoba létá na koštěti. Až budu hodnotit horor nebudu ho kritizovat za to, že tam nějaký ušatec má nenormálně velké zuby. Ale protože nyní hodnotím crazy komedii (rozuměj česky - ztřeštěnou komedii) musím především hodonit její ztřeštěnost. A té je tady vrchovatě ! Proto 4* . ()

pazkund

Je to tak strašně špatný, až jsem se musel smát. Dvakrát jsem si potáhnul a vydržel jsem to 15 minut. Za zasmání dávám hvězdu. ()

Kelinej

Když si pustím frašku či absurdní taškařici, nesmím se divit, že se mi dostane frašky či absurdní taškařice. Stejně jako na baletu dostanu balet a na operetě operetu. Žánru se film držel. Nic víc hezkého o něm neřeknu. Doporučuji nesledovat za střízliva. ()