Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

Recenze uživatele vecnaAmbra k tomuto seriálu (9)

Komisař Rex (1994)

Natočiť seriál, kde je podstatnou ak nie hlavnou postavou pes, musí byť dosť náročné a už len za to by som dala päť hviezd. Keď v Komisárovi Rexovi po Morettim prišiel ten namyslenec, z mojej strany nastalo okamžité a už trvalé sklamanie, lebo vieme čo sa potom so seriálom neblaho dialo ďalej. Pre mňa je to už nostalgia a spomienka ako mi v rokoch 90 o prvej časti rozprávala ešte spolužiačka na základnej škole a veľmi som to túžila vidieť, pretože som veľmi chcela psa (nemohla mať- rodičia), neskôr boli večery pri telke so sestrou, čokoládou a týmto seriálom....a vždy mi prišlo zvláštne smutno, keď jedna časť skončila a v ušiach mi doznievala známa znelka. Morretimu výborne vybrali po Stockingerovi aj jeho nového parťáka, ale to že Morreti v seriáli zomrel moje srdce na rozdiel od Rexovho neprijalo a ďalší nástupcovia si ho nikdy naspäť nezískali. Nový nástupca sa páčil viac iba ak jednej mojej kamarátke, ktorá sa napokon tiež vyfarbila ako riadna mrcha. Áno, pre mňa až priveľa spomienok sa vynára spolu s týmto seriálom a dnes som si na neho spomenula hlavne preto, že som si nedávno kúpila vlčiaka (už mi do toho nikto nemôže kecať) a na seriál už nemusím čakať kým pôjde v televízii (môžem si ho jednoducho stiahnuť). Nuž, áno, byť dospelá a v roku 2021 má predsa len svoje výhody! ()

Dokonalá vražda (1994) (S01E02)

Vidiac to po toľkých rokoch jasne vnímam, že to akúsi iskru postráda a niektoré "akčnejšie" scény sú pomerne trápne, na druhej strane dialógy sú aj príjemne vtipné, dej nie nezaujímavý a vidieť tento seriál s akože policajným psom prvý krát, Rex by bol pre mňa fenomén a Moser sympatický tým svojím trocha opatrným prejavom. Moser rozhodne nie je žiaden namyslený superman, akých často môžeme stretnúť v akčných krimi, je to obyčajný a pokorný rakúsky policajt. Pri známej zvučke tak na začiatku ako na konci, mi z nostalgie stislo srdce. ()

Mrtvá ze Schönbrunnu (1994) (S01E06)

Usvedčenie trocha Columbovské, ale pomerne zaujímavé, za tie 4 bodíky tých 45 minút viedenskej atmosféry stálo. ()

Diagnóza vražda (1994) (S01E07)

Ja som sa náhodou veľmi príjemne a mrazivo bavila, aj keď to bolo typicky rakúsko- nemecky nemastné- neslané a v konečnom dôsledku vlastne hovadina. Odkedy máme vlčiaka pozorujem, že je ozvučený asi ako aj Rex, takže pokňučávanie, popiskávanie, mrmlanie a tiež záujem o loptičky, kostičky a pantofle bude asi charakteristický. ()

Pod ulicemi Vídně (1995) (S01E13)

Celkom zaujímavé pátranie, náhodný koniec a Rex ho naháňal celkom dlho nato, že taký vlčiak dobehne človeka jak nič. ()

Závod smrti (1996) (S03E01)

Stockinger bol svojský, ale sympatický Beck za ním nijako nezaostáva. V tomto príbehu sa s ním zoznamujeme a síce vraha sa dá veľmi ľahko odhadnúť, ale ja som sa v spoločnosti tejto policajnej partičky a perfektného Rexa cítila moc príjemne. ()

Město plné strachu (1996) (S03E02)

Páchateľ sa derrickovsky nezaujímavo odhalil aj sám, ale na oddych prečo nie.... ()

Smrt v muzeu (1996) (S03E03)

Pár psychotikov v múzeu. Beck- Rex: -Schovať sa do skrine by predsa vedel každý :-) S tými ukradnutými briliantami to nakoniec dosť zjednodušili. ()

Vrah panenek (1996) (S03E06)

Nezabudnuteľná epizóda a keď sa Beck s Rexom troška doberajú je to moc fajn k oživeniu atmosféry. ()