Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

akisha

Sledovat v kuse tenhle blitek se prakticky nedá. Obzvlášť zvuková stopa je napřesdržku. Doma jsme naznali, že kdyby zmizely všechny uječený postavy, tak by se ten hodinu a půl dlouhej záběr na prázdnej mlejn docela dal. No, tož Jindřicha naverbujou, takže by konečně mohl na chvíli zmizet ze záběru, bohužel je ve filmu naprosto nepochopitelná linka s válkou, kde Jindřicha mučí chrchlající Přeučil, pak zas Jindřich s kamarády jen v trenclích dovádí ve vodě a nakonec všechny krom něj vyvraždí nájezd Turků a Jindřich málem uhoří. Ovšem co se děje v "české kotlině" je ještě větší peklo. Vlastně se tam neděje nic, než že všichni řvou a ječí, padají, útočí na ně zvířata a mlynáře berou záda. Nijak excelující Bílou vystřídala otřesná Absolonová. Já třeba myslela jen na to, jak by to bylo krásný, kdyby se tam zničehonic objevil John McClane a střelil toho uřvanýho dementa čerta do palice. Při odchodu by mohl odpravit ještě vodníka a zastavit se na zámku a zničit knížete. Myslím to vážně, když říkám, že tohle je fyzické utrpení, hlavně uši to odnesou. Radím nesledovat! ()

Jezinka.Jezinka

Není to nejhezčí pohádka, jakou jsem kdy viděla. Není to ani nejlepší česká pohádka, dokonce ani nejlepší česká pohádka posledních let. Ale rozhodně to není žádná katastrofa. Knížepán Johan se vyloženě povedl. Eliška je krásná, Jindřich .... ehm tam je taky. A aby to bylo opravdu pohádkové, je tam holub, který funguje spolehlivěji než FedEx. ()

castor

Bohužel už značný úkrok stranou. Tak hrozivé jako další Troškova tvorba to sice rozhodně není, mrzí nicméně viditelná přeplácanost a hlavně naprosto nepochopitelná uječenost většiny postav!! ()

MM_Ramone

Český režisér Zdeněk Troška natočil v roku 1994 rozprávku "Princezna z mlyna". Nezapasovalo mi to, a tak som to ohodnotil iba jednou hviezdičkou. O šesť rokov neskôr sa pán Troška rozhodol, že zrežíruje druhé pokračovanie. Podarilo sa mu vstúpiť do takmer tej istej rieky, akurát že ústredná dvojica Eliška (Andrea Černá) a Jindřich (Radek Jalenta) je ešte drevenejšia ako pred tým a čert v podaní neznesiteľne afektovanej Yvetty Blanarovičovej a vodník, ktorého stvárnil nemožný Jakub Zindulka, sú ešte viac súci na zopár poriadnych faciek. Je to infantilný, uvrieskaný, veľmi zle natočený film, ktorý je úplne zbytočný. To, čo nefungovalo v prvej časti, tak ešte menej funguje v tomto pokračovaní. * ()

Divočák odpad!

"Žán, přineste mi okno, chtěl bych se podívat do zahrady..." Aneb Troška prznitel pohádek ve své nejlepší formě. ()

Phobia

Za tuhle uvřískanou taškařici by si Zdeněček zasloužil být po nocích znásilňován bujně vnadnými nymfomankami a přes den przněn osazenstvem babského domova důchodců na viagře... Blanarovičové měl být včas utržen jazyk až u samé prdele, ten její "roztomilý" čertík je dokonce ještě otravnější než Jar Jar Binks! Hvězdičku dávám za ty velevzácné momenty, kdy byla pohádka snesitelná a nikdo v ní neječel. 20% ()

Hrabka

Jednička patří mezi mé nejoblíbenější a nejvíckrát viděné pohádky. Dvojka už není to pravé ořechové. Pořád tam sice hrají stejně vykutálené postavičky, ale celé to už nefunguje. 45% ()

paascha odpad!

Ukvičená přehrávaná kravina, která z jakž takž ucházejícího prvního dílu vyčerpala i poslední zbytečky humoru a koukatelnosti. Takové pokusy uplést z hovna bič umí Troššška báječně, ale ani nejtlustší medvěd v teplém hájku českého šoubuzznisu není čaroděj. ()

Jacinda odpad!

Blanarovičová je tady ještě horší než v prvním dílu. A když se sejdou všechny "pohádkové" bytosti najednou, mám pocit, že sleduju jen sled uřvaných karikatur. Navíc (nevím proč) mi přijdou sekvence, kde Jindřich bojuje s Turky, naprosto vtipné a jedné, očividně důležité scéně, se tam vysloveně směju a trapně mi z ní bylo i poprvé v kině. ()

Big Bear

Snaha vyždímat z jedničky co to jde je zjevná a sám Troška je tím už pověstný. Vždyť Babovřesky už mají kolikáté... sedmé...osmé... pokračování ??? Troška točí co to dá, byť často není o čem a tak vznikají další a další díly, často ještě větších bezmocností, než byly ty předchozí. V Princezně ze mlejna ale bylo z čeho brát. Měla solidní základ i dětmi oblíbené hrdiny včetně těch pohádkových a to se panečku hned lépe navazuje. Mně se celkem líbila ta zápletka kdy je Jindřich odveden ,,na Turka'' a líbil se mi i smutný Eliščin zpěv ,,jak je milý za Dunají''. Nejlepší byl ale Oto Ševčík jako krajánek. Když jej přepadly šílené labutě, opravdu jsem se musel smát! Zdejší tisícibodoví můví znalci tu sekají drsné soudy, já ale takový nebudu. Proč? Dětem se to líbilo. Sledovaly to, bavilo je to a to od pohádky očekávám. * * ()

salahadin odpad!

Aneb "Já šem tluštej, aúúle šikovněj! Hýýk, hýýýk." Princezna ze mlejna - šlápla definitivně do lejna. Takže Jindru čeká turecký battle, knížepán krajánkuje do Krajánkova, Jean střílí dobré vracející se holuby, z vodníka se stal žvatlající zelenej KOPR, z čerta psychická zbraň hromadného ničení, o čarodějnici se snad radši ani vyjadřovat nebudu, v Kameňáku se Absolonová propadla ještě o schod níž...a Éliška si nechala udělat plastiku poprsí a špulí je jak Hanychová v bulváru...tak tomu říkám pohádka jak noha od čerta (chlupatá, smradlavá, bez manikúry). Zdenda možná hulí vodní řasy, kdo ví... ()