Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Nebe007 odpad!

Nudnější pokračování pro mě nevýrazného prvního dílu. Myslím, že pokračování nebylo nutné, ale nejmenší děti jsou za to určitě rády. ()

gpx

Né vole, neserte. Dyk je to pohoda. Děti z toho budou uchc&%at a věřim tomu, že i nejeden z recenzentů si trochu štrůtnul do gatí. ()

Desmi

Tohle je pohádka víceméně z nouze. O kvalitní podívané nemůže být řeč, protože nemá v podstatě žádný příběh. Točit druhé díly pohádek je samo o sobě divné.. ()

superzurda

Kdysi jsem tuhle pohádku byl nucen sledovat z důvodu vyššího principu pubertálního kluka. Letos jsem ji viděl znovu a musím říct, že před sebou smekám, co jsem vydržel. Ta pohádka je totiž nekoukatelná. Všichni tam ječí na takové frekvenci, že se člověk ani nebaví ani nebojí, ale spíš má chuť to všechno skončit. Na pár záběrech je vidět, že Troška je dobrý filmař, bohužel to již pár let nedává najevo. ()

TonoM

Už jednička mě nechytla a když se nic nezmění a na stejný princip jde úroveň ještě o stupeň dolů, tak určitě neosloví. 1* za Yvettu.. ()

blekekeke

Postavit pohádku na jednom povedenějším rarachovi a doufat, že si těch ostatních lulanů nikdo nevšimne? No, ale jedno se musí, ta melodie hlavního songu je tak nechutně vlezlá, že mi v hlavě brní dodnes ... ()

v.indruchova

Neni to spatna pohadka, roztomila Eliska je a pitvorici se strasidilka. Nejake to ponauceni o te "prave lasce." Ale nekdy se to sladke prece preji. Ujecena strasidla a knize casem uz leze krkem.Nevim proc ma pan Troska ve skoro kazde sve pohadce nejakou minimalne jednu ujecenou hysterickou postavu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Lilith03

V celku pěkné pokračování, jednička je určitě lepší, ale i dvojka má své kouzlo a rozhodně by si zasloužila lepší hodnocení. ()

Vital

Jednička byla fakt hezká,dvojka byla natočena kvůli velkému ohlasu na pokračování.Bohužel se to moc nepovedlo,čertík i vodník jsou nějak moc uřvaný,a je to už spíš nějaká taškařice.Škoda ()

LooX

Ta jedna hvězdička je skvělého pana hrabě,který je na obou dílech to nejlepší a zvlášť ve dvojce je doveden k dokonalosti,když se k Elišce vkrádá jako krajánek,který ,,Hledá práci a nocleh.Spíš tedy hlavně ten nocleh,než práci." ()

Monyfik

S Princeznou ze mlejna 1 se toto nedá vůbec srovnávat. Ztratil se námět pohádky pro děti a chybí tady vtipné komentáře. Ve válce padají vojáci jak mouchy a myslím, že toto by ve veselé pohádce pro děti nemuselo být. ()