Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

mzss1

Tak příběhově je to trochu slabší než jednička, vtipných scén a i těch emotivních či nostalgických je zde o trochu víc, ale už je to takové ohrané. Pořád se na to dá dívat, ale kvalta už dost klesá. Hodnotím na 54% = *** ()

kingik

Po katastrofální jedničce přišla na řadu druhá část, která je rozmáchlejší, ale nijaký posun k lepšímu se nekoná. Troška zavedl natáčení druhých dílů u pohádek, což nebylo zvykem, a naštěstí do druhého pokračování neobsadil nějakého herecky netalentovaného zpěváka, ale jen staré známé herce z jedničky. Po vizuální stránce se filmu nedá příliš co vytknout, Troška umí komponovat pěkné obrázky, ale scenáristicky je to nuda. Klasicky české pohádkové postavy, jako je vodník, čert nebo knížepán, se prostě musí nedůstojně pitvořit, ačkoliv trocha vážnosti by v jejich charakterech výsledný dojem napravila. Eliška s Jindřichem jsou pár, z kterého netryská filmová zamilovanost, a dojem toho, že to vedle sebe odehrají, se nesmázl. Tahle pohádka není přímo nedívatelná, ale problém vidím v sobě. Pohádky mě naprosto přestaly bavit. V podstatě nejsem schopný ocenit ani tu nejpovedenější pohádku. Je to všechno pořád dokola, povinný "hepáč", mezi tím intriky, šukání mimo záběr a herci namaškaření v kostýmech jak banáni. 40% ()

Anderton

Neviem, či som kedysi dávno videl prvú, alebo druhú časť, ale podľa tunajších hodnotení a podľa toho, aká to bola neskutočná blbosť, to musela byť tá druhá. Tak uvažujem, či by sa nemali všetky porevolučné rozprávky spáliť. Škoda, že nie som nejaký český skorumpovaný politik, dal by som to ako návrh do parlamentu. ()

Frajer42

Mně tedy tento díl zase až o tolik horší nepřišel. FIlm se táhne v obdobných kolejích. Pro děti ideální volba. A tento film má tak nízké hodnocení hlavně proto, že děti neznají tento server a neumějí tak do 5 let života plněhodnotně ovládat počítač. Druhý faktor nenávisti tohoto filmu je muž sedící na režisérské židli. Gayové zde nejsou oblíbení. Za sebe však dávám opět 3*. ()

stilgar1 odpad!

Tohle má být pohádka? Já bych se o své dítě pořádně bál, kdyby ho nechal dívat se na tuto "pohádku". Mohlo by skončit z nějakou těžkou duševní poruchou. Mám pocit, že Zdeněk Troška se trošku seknul ve výběru svého povolání. Očividně mu točení filmů moc nejde...0/10 ()

MikeCool

No co si budeme povídat. Česká pohádka vesměs z válečného prostředí asi moc lidí neohromí. ___ (bývalé Městské kino, Nový Bydžov) ()

Kothy

O něco slabší pokračování. Tentokrát se kromě knížepána musí vypořádat i s Turky. "Já mám čepici!" :D ()

RUSSELL odpad!

Pokud bych se dostal do pekla, kde by mě měli mučit jedním filmem ve smyčce, tak si jsem naprosto jistý, že tím mučícím nástrojem by byla právě Princezna ze mlejna 2. Trio Ševčík/Blanarovičová/Zindulka zde předvádí to nejodpornější herecké pitvoření, které je tak nesnesitelné, že jde o ekvivalent waterboardingu. Vrcholná zrůdnost Zdeňka Trošky! ()

WANDRWALL

Už o nesmyslech. Čertík jen blbne, a boháč, že by stále stál o stejnou čůzu? Na základě čeho? Dělat z dětí dospělích pitomce, to CT ráda finančně podporuje. ()

klerik

Klasická troškovská onania, ktorej produkt je bohapusto riedky. Čert a vodník sú asi obľúbení, ale ja by som im vytrhol črevá... ()

Arsenal83

Z Černej urobili väčšiu krásavicu ako v jednotke a to je tak jediné pozitívum. Zvyšok zas ovládol retardovaný čert a vodník s pederastným knírkem. ()

Jirka_Šč

No, řekněme, že to je 65%, ale kvalit jedničky nedosahuje. Na rozdíl od jedničky si to nepotřebuju pouštět znova a znova. ()

triatlet odpad!

Naprosto zbytečné. Nejen komentovat, ale vůbec se na pokračování dívat. Marně vzpomínám, za co bych tu jednu hvězdičku dal. Příběh je tak nesmyslně nastaven, že z původní jednoduchosti je křečovitost. ()