Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

cariada

Pohádka ,kterou si vymohli sami diváci. No není to špatný ,ale ani nák vyvedený. Na mě to aspoň moc nepůsobí. ()

Streeper

Pokračování je velký risk a tohle se moc nepovedlo. Herci zůstali sice stejní (až na Lucku Bílou), ale není to ono. ()

C0r0ner odpad!

Viz Princezna ze mlejna + bych nevěřil, že to může klesnout ještě hlouběji. Průser je slabé slovo. 5% ()

Sammya

Některé pohádky se vám prostě vryjí do srdce a do paměti, což jsem si zrovna nedávno vyzkoušela. Zjistila jsem totiž, že i po x-tém shlédnutí se u všech těch výborných hlášek směju (je jich tu víc než v jedničce) a jsem schopná je citovat ještě předtím, než je tam řeknou. Není to tak dobré, jako jednička, ale myslím, že takhle nízké hodnocení si to opravdu nezaslouží. Postavy a herci zůstali stejní a stejně skvělí a ještě se k nim přidal Lukáš Vaculík, ou jé :D Každopádně Jindra je pořád stejně sladkej, čert a vodník stále otravní a knížepán stále k smíchu :) ()

Šimpy

Pokračování nemuselo být, chybí mi tu Lucka Bílá. Ale pořád je tu knížepán v podání Otto Ševčíka. "Žán, mě uletěly vlasy." a "Šílené labutě":-) Ten si hvězdičku zaslouží. ()

WolfR

Mnohem horší než první díl, který mě celkem bavil. Je to takové více uřvané, trapné, herci jsou nepřesvědčiví a zápletka je dost laciná. Pár dobrých scén, co bylo v jedničce je pryč a žádné nové je nenahradily. 1 hvězdu dávám za kočku Andreu Černou. Tahle pohádka se fakt nepovedla. ()

Nivenx

O hodně slabší jak první díl, který pokračování nikdy mít neměl! A když už tak ne takové. Veliké zklamání. ()

kocik1

Jestli jednička nebyla nic moc , tak co je potom ušišlaná zpitvořená dvojka? Leda tak inspirace pro uřvané rozmazlené děti: čím víc budete kvičet, křičet a vztekat se na maminku, tím spíš vám koupí ty drahé bonbony z reklamy.:-( ()

COF_666 odpad!

Nejakčnější český film. Fakt, tohle byla chyba točit protože jednička je prostě výborná pohádka. Tohle je paskvil. ()

Estrellita

No dobře, tohle si už pan Troška mohl odpustit (stejně jako všechno kromě Princezny Jasněnky a první Princezny ze mlejna). Je to lehce připitomělé, místy vysloveně otravné a NEHORÁZNĚ uřvané... přesto občas sranda. Nová čarodějnice sice nedosahuje kvalit Lucky Bílé, ale její výstupy jsou i tak docela dobré... 45% ()

Lolita

Troškovi ty dvojky prostě nejdou. Princezna ze mlejna ze toho zářným příkladem. Díl první mám ráda, druhý mě zklamal. Dalším příkladem je z Pekla štěstí, kde už ovšem jednička nenastavila laťku příliš vysoko. Nu, uvidíme, co přijde dál. ()

Mrkvič

Dobře, jedničku jsem ještě přetrpěl a jisté kvality jí musím uznat. Dvojka je ale uječená, uječená a Troška musel herce nabádat, aby na svém ječení, zběsilém lamentování a ještě jednom ječení nadále přidávali. Je to prostě otravný děs, který jen občas trochu zpříjemní čertovská Blanarovičová. Její postavě jako jediné to ječení sluší. ()